Dziury w pierwszej warstwie

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Pajacyk0v

Re: Dziury w pierwszej warstwie

Post autor: Pajacyk0v »

To mamy coś wspólnego, u mnie z kolei jakaś cewka się upaliła.
https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=19&t=3367&p=58235

Jak patrzyłem na schemacie MKSa to chyba dotyczt tylko USB ale tak na prawdę to nie wiem.

Na dniach będę mieć identyczną fabrycznie nową płytę. Wgram Marlina i na fabrycznie nowej ponowie pomiary temp.
kataklysm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 50
Rejestracja: 13 kwie 2018, 00:24

Re: Dziury w pierwszej warstwie

Post autor: kataklysm »

No dobra, wygląda na to, że zmiana grzałki i termistora pomogła. Miernik pokazuje 10C odchylki co uważam już za dobry efekt.

Wydruki już nie mają dziur ale jest jeszcze jeden problem.

Mianowicie podczas wypluwania filamentu ekstruder cyka bo filament cofa się najwyraźniej jest problem z jego przepchnieciem przez dysze. Dzieje się tak głównie przy pierwszej warstwie, dodam że używam kleju do druku needit. Stąd moje pytanie, może za nisko ustawiam dysze podczas poziomowania? Ustawiam na kartkę papieru z ryzy A4 tak aby kartka bez dużego oporu przesuwala się pod dysza ale też żeby nie latala swobodnie. Następnie nakładam klej, być może coś robię źle
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Dziury w pierwszej warstwie

Post autor: kapi »

kataklysm pisze: Ustawiam na kartkę papieru z ryzy A4 tak aby kartka bez dużego oporu przesuwala się pod dysza
ja ją składam na 4.
ew użyj jakiejś wizytówki. one są z papieru 240g. lub grubsze. a kartka z drukarki ma 70-80.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
kataklysm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 50
Rejestracja: 13 kwie 2018, 00:24

Re: Dziury w pierwszej warstwie

Post autor: kataklysm »

kapi pisze:
kataklysm pisze: Ustawiam na kartkę papieru z ryzy A4 tak aby kartka bez dużego oporu przesuwala się pod dysza
ja ją składam na 4.
ew użyj jakiejś wizytówki. one są z papieru 240g. lub grubsze. a kartka z drukarki ma 70-80.
Użyłem wizytówki i jest sporo lepiej w ogóle kiedyś testowałem druki z pet na czystym szkle, wtedy poziom robiłem na jedną kartkę ale myk polega na wyczyszczeniu szkła płynem do optyki Carl Zeiss niestety droga sprawa ale wychodzi lustro pod spodem i nawet zimne strasznie trudno oderwac
Załączniki
20181127_205917.jpg
20181127_205859.jpg
20181127_205928.jpg
20181127_205912.jpg
20181127_210121.jpg
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Dziury w pierwszej warstwie

Post autor: Gmeracz »

Ja używam 3DLAC spray i dociskam jakieś 0.2..3 do szyby. Wychodzi idealnie szklanie. Cokolwiek by to znaczyło.
// użytkownik zbanowany permanentnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”