Problemy z głowicą J-Head V6

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
d2f
Postów w temacie: 4
Posty: 82
Rejestracja: 25 paź 2018, 18:21
x 33

Re: Problemy z głowicą J-Head V6

Post autor: d2f »

Pierwsze mm od strony zasilania w filament?
To może lepiej w takiej taniej głowicy wymienić rurkę na taką z wkładem z teflonowe rurki?..

Jestem jeszcze bardzo początkujący. Trochę poczytałem przez parę lat przygotowywania się do zlozenia Mendel90, ale dalej jestem na początku drogi :-)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Problemy z głowicą J-Head V6

Post autor: dragonn »

Pierwszy mm od strony dyszy.
I jeśli nie zależy Ci na drukowaniu powyżej 250C to zdecydowanie łatwiej i lepiej wsadzić heatbreak z telefonem. Po prostu mniej problemów.
robal
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 75
Rejestracja: 13 gru 2017, 18:15
x 5

Re: Problemy z głowicą J-Head V6

Post autor: robal »

Też miałem podobny problem z takim zestawem, raz mi się zatkała dysza to wymieniłem na kompletnie nową z całym blokiem, heatbreak-iem i radiatorem i było jeszcze gorzej, bo w nowej na dzieńdobry mi nie chciał PLA iść. Heatbreak z teflonem w środku i do dzisiaj bez najmniejszego zacięcia co bym nie włożył (PLA, ABS+, PET czy TPU), ostatnio często te filamenty zmieniam :P
d2f
Postów w temacie: 4
Posty: 82
Rejestracja: 25 paź 2018, 18:21
x 33

Re: Problemy z głowicą J-Head V6

Post autor: d2f »

Hmm. Możesz podesłać linka jaka rurka hotbreak tam pasuje? ;-)
wn2001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2018, 21:46

Re: Problemy z głowicą J-Head V6

Post autor: wn2001 »

Obrazek

Tak jak pisałem, nie jestem w stanie stanie ocenić co siedzi wewnątrz rurki, w każdym bądź razie zajmuje połowę długości. Dodam tylko, że zauważyłem wysunięty termistor, co mogło powodować, że dysza osiągała temperatury wyższe od zadanych o kilkadziesiąt stopni oraz, że dzisiaj "to coś" rozgrzewane hot-air'em do 200*C nawet nie miękło. Na 100% nie jest to wina samej konstrukcji ekstrudera, gdyż druga drukarka pracuje bez zarzutów

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”