Problemy z głowicą J-Head V6

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
wn2001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2018, 21:46

Problemy z głowicą J-Head V6

Post autor: wn2001 »

Witam serdecznie (jeśli zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie),

opiekuję się dwoma drukarkami Prusa I3 Al Eco++ produkcji polskiej firmy PrintO. Ekstrudery typu Wade, z głowicą J-Head V6 (https://abc-rc.pl/glowica-drukarka-3d-v6 z tą różnicą, że direct) są zadowalające jednakże w ostatnim czasie miało miejsce zatkanie dyszy jednej z nich. Pożądanych efektów nie przyniosło ani przepychanie innym filamentem, ani zdjęcie wiatraczka ani rozgrzanie do 300*C, rozkręcenie całego zespołu - coś utknęło w środku i nie chciało przejść (drukujemy z PLA), dzisiaj go wymieniłem i ta sama sytuacja (filament DD, więc odrzucam go jako przyczynę szczególnie, że druga drukarka drukuje dobrze). Podjąłem te same kroki, bezskutecznie, drukarka unieruchomiona. Czytałem o problemach związanych z teflonem, bywa problematyczny? Ktoś ma pomysł jak sobie z tym poradzić? Czy można je jeszcze uratować? Dodam, że szukałem innych tematów ale nigdzie nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi.

Pozdrawiam,
wn2001
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Problemy z głowicą J-Head V6

Post autor: dragonn »

Warto zacząć od tego czy ta głowica ma w ogóle w sobie telefon, bo na stronie nie jest nic podane czy to jest głowica z telefonem czy full metal.
Najlepiej rozebrać i sprawdzić samemu.
Awatar użytkownika
zouk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2017, 07:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Drukarka: P3Steel, OMNI 3D PI
x 21

Re: Problemy z głowicą J-Head V6

Post autor: zouk »

Bez przesady. Dzwoniąca głowica na międzymiastową? :D
morf
wn2001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2018, 21:46

Re: Problemy z głowicą J-Head V6

Post autor: wn2001 »

@dragonn, @zouk Dziękuję za zainteresowanie. Rozbierałem już głowicę, po rozgrzaniu próbowałem przepchać rozgrzany jeszcze hotend. W środku siedzi teflon, a w środku widać blob filamentu, który nie chce wyjść z wkładanym wówczas filamentem, który energicznie wyciągam (a link podałem tylko do pokazania, o czym mówię) :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Problemy z głowicą J-Head V6

Post autor: dragonn »

Daj jakieś zdjęcia daleko ją rozebrałeś i jak to wyglądało.
Przed wyciąganiem filamentu należy go trochę przepchać, to rozwiązuje problem bloba który powstaje przy normalnym wyciąganiu.
wn2001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2018, 21:46

Re: Problemy z głowicą J-Head V6

Post autor: wn2001 »

@dragonn Oczywiście, ale to jutro, bo drukarki są w szkole :)
d2f
Postów w temacie: 4
Posty: 82
Rejestracja: 25 paź 2018, 18:21
x 33

Re: Problemy z głowicą J-Head V6

Post autor: d2f »

wn2001 pisze:@dragonn, @zouk Dziękuję za zainteresowanie. Rozbierałem już głowicę, po rozgrzaniu próbowałem przepchać rozgrzany jeszcze hotend. W środku siedzi teflon, a w środku widać blob filamentu, który nie chce wyjść z wkładanym wówczas filamentem, który energicznie wyciągam (a link podałem tylko do pokazania, o czym mówię) :)
Pozdrawiam
Zaraz zaraz. Mam 2szt takiej głowicy. W środku nie ma teflonu, jeśli dobrze pamiętam. Rurka metalowa łącząca radiator z częścią gorącą też nie ma teflonu. Rurkę teflonową bowdena zasilającą w filament głowicę z ekstrudera wprowadzamy za to do radiatora przez zlaczke na pewną długość do środka radiatora.
Też mam problem z pla na tych glowicach.
Az się teraz zastanawiam czy tam nie ma czasem pustego miejsca między rurką metalową, tą która trzyma wszystko do kupy, a radiatorem, w osi bowdena.
Moje glowice chłodzą się bardzo dobrze wentylatorem z abc-rc.pl, dedykowanym do tych głowic (taki od razu z plastikiem obejmującym radiator), przynajmniej na zewnątrz.
Petg idzie na nich dobrze. Pla się blokuje.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Problemy z głowicą J-Head V6

Post autor: dragonn »

Jeśli to jest faktycznie full metal to jeśli chcecie znać moje zdanie - full metal za 30zł nie będzie działał z PLA.
Oczywiście można poprawić:
1. chłodzenie głowice
2. kalibrować retrakcję od wartości 0.1mm
3. dodać pastę termoprzewodącą miedzy heatbreak a radiator.
d2f
Postów w temacie: 4
Posty: 82
Rejestracja: 25 paź 2018, 18:21
x 33

Re: Problemy z głowicą J-Head V6

Post autor: d2f »

Ja się chętnie dowiem więcej.
Wydaje mi się, że próbowałem już wyłączyć retrakcję a napewno schodzilem do 1mm.
Nie będzie działać z pla, bo pla za bardzo lepi się już od niskiej temperatury?
Już się zastanawiam czy nie zostawić pla dla mniejszej drukarki (xy100) i lecieć tylko petg. Chociaż, już obie lecą na petg, ale mam duże zapasy pla :-/

Tu mój problem opisalem:
viewtopic.php?p=60024#p60024

Coś podobnie wygląda :-)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Problemy z głowicą J-Head V6

Post autor: dragonn »

Nie, bardziej chodzi o wypolwerowanie heatbreaka, do PLA heatbreak musi być dobrej jakości, pierwsze 2-3mm jego wręcz musi być lustro.
W głowicy za 30zł tego nie będzie bo to za drogi proces.
Bo samą temperaturę da się ogarnąć nawet na takiej głowicy za 30zł.
Jeśli chodzi o retrakcję to jeśli masz ekstuder direct to 1mm może być nadal o wiele za dużo, jak mówiłem.
Full metal trzeba kalibrować tak - zaczynasz od 0.1mm i drukujesz test na retrakcję zwiększając retrakcję co 0.1mm i patrzysz co się dzieje, kiedy zaczynają nitki znikać a kiedy głowica się zatyka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”