CoreXY Tronxy X5s-2e - Silniki kręcą w zła stronę

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
rafaelpl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2018, 11:44

CoreXY Tronxy X5s-2e - Silniki kręcą w zła stronę

Post autor: rafaelpl »

Cześć
Jestem "nowy" w świec druku 3D i na tym forum.

Od kilku dni jestem posiadaczem Tronxy X5S-2e,
jest to konstrukcja podobna do Tronxy X5S (szkielet)
Z widocznych elementów zmianie uległa elektronika (jest użyta ta z Tronxy X5ST - wyświetlacz graficzny),
oczywiście głowica typu Cyclop, chłodzenie wydruku z obu stron (dwa wentylatory) + chłodzenie bloku (razem trzy)

poskładałem całość, i z problemów które wystąpiły
- dostałem jeden pasek zamiast dwóch, już dokupiłem
- mocowanie obu pasków ktoś przewidział w jednym poziomie (rolki były zamontowane na jednym poziomie, wszystkie), nie odnalazłem takiego mocowania na żadnym z filmów wiec przerobiłem na zgodne z instrukcją i modelem X5S

Obecnie mam problem z obrotami silniczków (X,Y), pracują w druga stronę niż oczekuje elektronika, jak wybieram prawo dostaję ruch w lewo ...
Czy wystarczy obrócić wtyczki o 180 stopni (włożyć odwrotnie ?) jeśli tak to lepiej te przy silniku czy przy płytce ?

Przewody w wtyczce sa cztery, zasilanie na brzegach (czerwony/czarny), w środku niebieski i zielony . Kolejność od lewej to: Czerwony, niebieski, zielony, czarny

PS. Opiszę drukarkę bliżej jak tylko uda mi się ją uruchomić

Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: CoreXY Tronxy X5s-2e - Silniki kręcą w zła stronę

Post autor: dragonn »

Wystarczy obrócić wtyczkę ale zdecydowanie lepiej przy elektronice bo nie zawsze przy silniku są parami co może poskutkować uszkodzenie drivera czy nawet elektroniki.
Na płycie są na 99% są parami, tylko od razu mówię - nie sugeruj się kolorami, nie ma standardu jeśli chodzi o kolory i u różnych producentów potrafi to być pozamieniane.
Najlepiej przed obróceniem sobie zmierzyć miernikiem przejście miedzy pinami. Piny obok siebie powinny wskazywać przejście elektryczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”