COREXY-pytania podstawowe,pomoc w konfiguracji

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
dolbytron
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2019, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

COREXY-pytania podstawowe,pomoc w konfiguracji

Post autor: dolbytron »

Witam,jakiś czas temu pozyskałem corexy(składaną przez wirtuoza taśmy klejącej) i w zasadzie to leży u mnie już ze 3 miesiące i jedyne co udało mi się z niej wypluć to błąd termika od hotendu.
Podczas próby wydruku najpierw zaczynały wariować temperatury na grzałce,tzn rzadko dawało rade rozgrzać ją do 190c,grzała do 130-140c,temperatura zaczynała pływać i wyskakiwał błąd ntc.Rozgrzebałem ją całkowicie porobiłem nowe kable,bo okazało się że piny we wszystkich kablach to były chyba w imadle gwoździem zaprawiane,przy okazji wyszło że jest lekko przekoszona|(albo to tylko złudzenie apteczne).wymieniłem też termistory i grzałkę oraz udało mi się usunąć firmware..może i lepiej.
Na chwilę obecną walczę z konfiguracją.Drukarka stoi na Arduino Due i Ramps-FD v1
Firmware ściągnąłem z https://www.thingiverse.com/thing:730199 W stosunku do projektu mam tylko inny ekstruder.
W konfigu ustawiłem również DUE na rampsie FD oraz zamieniłem piny hotbeda z extruderem HB na 0 a EXT na 1 i próbuje ustawić wymiary lecz cokolwiek nie wpisałbym w dimensions to i tak leci mi po staremu czyli jeżeli przykładowo zmienię x-lenght z 240 na 235 to i tak jestem w stanie dojechać do 240.
Nie mam pojęcia o 60% opcji w konfiguratorze,także gdyby ktoś mógłby mi wytłumaczyć łopatologicznie jak to ugryźć,ew podesłać teoretycznie działającego konfiga to nieomieszkam wysłać pocztą kostki mydła oraz czteropaka piwa regionalnego bliżej nieokreślonego pochodzenia.
Silniki to STP-43D1016-02
Nie mam również pojęcia jak wypozycjonować wysokość stół-glowica.

Do czego będę używał drukarki...do drukowania,głównie części RC także na chwilę obecną nie potrzebuje oszałamiającej precyzji.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: COREXY-pytania podstawowe,pomoc w konfiguracji

Post autor: Berg »

a jakie miasto?
dolbytron
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2019, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: COREXY-pytania podstawowe,pomoc w konfiguracji

Post autor: dolbytron »

Gdynia...
dolbytron
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2019, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: COREXY-pytania podstawowe,pomoc w konfiguracji

Post autor: dolbytron »

Udało mi się wypluć z drukarki jakiś dziwny twór,puściłem kostkę XYZ na filemencie ASA 1,75mm stół 120c extruder 250c warstwy 0.2mm i w jednej czwartej przerwałem,bo nie było sensu drukować dalej.głowica przechodząc nad obiektem haczyła to co wcześniej wypluła,także mam kwadratowy zlepek filamentu,ale coś tam ruszyło.Błędy termików już nie wyskakują,z tymże Hotbed MK2B przy 12v do 120c rozgrzewał się chyba z 10minut.
Najbardziej interesuje mnie teraz jak mam wypozycjonować stół względem ekstrudera i czy jestem w stanie to zrobić z hosta,menu samej drukarki czy krańcówki,bo w tym momencie pozycjonuje za pomocą na szybko robionego stepsticka na osi Z,także o dokładności nie ma mowy,poza tym muszę pogrzebać przy samym stole i szybie bo chyba trochę się wybrzusza,za ciasno spasowane na śrubach...rozwierce otwory na śruby i dorzucę sprężyny do regulacji. Jaka ma być przerwa pomiędzy głowicą a stołem?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: COREXY-pytania podstawowe,pomoc w konfiguracji

Post autor: morf »

Ale żeś sobie wziął materiał na początek. Czemu nie PLA?
Czemu 120C? To i tak dobrze że udało się dogrzać do takiej temperatury...
Przepraszam ale chyba trochę mylisz pojęcia przez co trudno zrozumieć o co chodzi.
O co chodzi z poziomowaniem stołu
za pomocą na szybko robionego stepsticka na osi Z
?
Chyba chodzi o odległość dyszy od stołu a nie od ekstrudera?

Ogólnie to wysokosc dyszy musisz sobie sam dobrać na necie masz dużo przykładów jak powinno to wyglądać.
Dawniej była metoda na grubsza kartkę, na obecnym etapie zaawansowania możesz tak przyjąć.
Stół masz zapewne na jakiś śrubach musisz to tak ustawić żeby bylo równo.

Ogólnie jakieś zdjecia by się przydały
Done is better than perfect.
dolbytron
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2019, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: COREXY-pytania podstawowe,pomoc w konfiguracji

Post autor: dolbytron »

Tak,chodzi mi o odległość dyszy od stołu Niestety mam tylko ASA,z tym poziomowaniem chodzi mi o to,czy będę uzależniony od ustawiania za pomocą krańcówki,czy może da się ustawić to programowo,a krańcówka ustawiona lekko wyżej będzie tylko zapobiegać żeby mi dysza hotbeda nieprzeorała.Foto wrzucę jak tylko się naładuje.Gdzieś czytałem że ludzie ustawiają odległość na wizytówkę,przyjmując gramaturę papieru 300 to będzie w dużym przybliżeniu +/- 0,3mm i tak też postaram się ustawić.

Jaki filament polecacie na początek przygody,najbardziej przyjazny w fazie testów i kalibracji?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: COREXY-pytania podstawowe,pomoc w konfiguracji

Post autor: morf »

dolbytron pisze: Jaki filament polecacie na początek przygody,najbardziej przyjazny w fazie testów i kalibracji?
PLA
viewtopic.php?t=453 (jaki piekny kawalek historii zanalazlem @dragonn :good: )
dragonn, kapi
Done is better than perfect.
dolbytron
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2019, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: COREXY-pytania podstawowe,pomoc w konfiguracji

Post autor: dolbytron »

Od,dziękuje...wieczorem będę miał 10kg różnych PLA
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 2
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: COREXY-pytania podstawowe,pomoc w konfiguracji

Post autor: MaxXxi47 »

No bez przesady. PLA jest spoko materiałem na początek ale od razu 10kg kupować? Kup sobie na razie jedną czy dwie rolki DOBREGO filamentu a nie jakiegoś chinola za 30zł/kg bo dobry filament jest kluczem do poprawnej kalibracji drukarki. Bez niego można do tego nawet nie podchodzić bo powtarzalność wydruków może być totalnie losowa.

Jeśli chcesz drukować części do RCków sprawdź PETG. Jest to materiał bardzo podobny łatwością druku do PLA a ma lepsze właściwości mechaniczne i taka kabina M35, którą sobie wydrukowałem trzyma się jako całość z PLA ale elementy newralgiczne typu zderzak i nadkola są właśnie z bardziej elastycznego PETG.
DRAGON CUSTOMS
dolbytron
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2019, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: COREXY-pytania podstawowe,pomoc w konfiguracji

Post autor: dolbytron »

Przecież nie napisałem że kupiłem...pozyskałem szpule różnych producentów oraz jakości,żeby sobie sprawdzić któren jeden będzie git.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”