Jakie programy do obsługi drukarki?

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
marior6
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2019, 08:07

Jakie programy do obsługi drukarki?

Post autor: marior6 »

Witam serdecznie
Na wstępie z góry proszę o wyrozumiałość ponieważ nie jestem już "pierwszej młodości" jak się to potocznie mówi
Co do umiejętności manualnych to jakie-takie posiadam
Jest to moja pierwsze urządzenie tego typu nigdy nawet nie widziałem takiej drukarki na żywo
Kupiłem sobie Anycubica 4max za 1100zl nówka
Zabrałem się za złożenie i nawet poszło
Płytę wypoziomowałem na grubość 2 kartek bo bałem się by nie rysowało
Zrobiłem pierwszy druk z karty dołączonej 2 sowy i patrząc na fora to mój druk jest całkiem przyzwoity
Czytam i szukam już 2 dni i mam totalny mętlik co do programów abym mógł sterować sobie urządzeniem z kompa typu repetier.cura,desingspark
Zainstalowałem te 3 powyżej ale jakoś nie mogę sobie poradzić i i nie znalazłem nic co by mi pomogło
Dodam ze w innych sprawach nie piszę na forach tylko czytam i to wystarcza ale tu sie poddałem i dlatego pisz e do was o pomoc
Jaki programy potrzebuje najlepiej byłoby PL żeby działać na kompie
Załączniki
IMG_20190204_093023.jpg
IMG_20190204_093057.jpg
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic 4MAX okiem świeżaka

Post autor: FlameRunner »

marior6 pisze:Na wstępie z góry proszę o wyrozumiałość ponieważ nie jestem już "pierwszej młodości" jak się to potocznie mówi
Ale bez przesady... Nawet jeśli jesteś najstarszym żyjącym Polakiem, to i tak za Twoich czasów znano już znaki interpunkcyjne.

Na przykład:
Znak zapytania w polskiej literaturze pojawił się w epoce renesansu w twórczości Jana Kochanowskiego.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Znak_zapytania
Artu, dziobu
marior6
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2019, 08:07

Re: Anycubic 4MAX okiem świeżaka

Post autor: marior6 »

Jeżeli bym potrzebował żeby została sprawdzona poprawność mojej pisowni to na pewno napisałbym na innym forum.
Myślałem że można tu uzyskać pomocy a nie krytyki!
Może znajdzie się ktoś pomocny.
Potrzeba mi pomocnych rad?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8945
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Anycubic 4MAX okiem świeżaka

Post autor: dziobu »

marior6 pisze:Jeżeli bym potrzebował żeby została sprawdzona poprawność mojej pisowni to na pewno napisałbym na innym forum.
Myślałem że można tu uzyskać pomocy a nie krytyki!
*krytykĘ
Pominąwszy ostatnie zdanie NIE będące pytaniem, to jest dobrze ;)

A wiesz dlaczego się czepiamy? Niechlujstwo i totalne olanie zasad pisowni to oznaka braku szacunku dla czytających. Na ryjbuku czy innej naszejklasie taki syf w treściach przechodzi. Nawet na wielu "poważnych" stronach są błędy na błędach. Ale tu jakoś staramy się zachować ład i porządek i pewnie jeszcze przez jakis czas nic się nie zmieni. Dodam że dziś chyba każda przeglądarka potrafi na bieżąco sprawdzać pisownię więc na pewien typ błędów po prostu nie ma wytłumacznia. Nie równajmy w dół.


A teraz do konkretów...
marior6 pisze:Czytam i szukam już 2 dni i mam totalny mętlik co do programów abym mógł sterować sobie urządzeniem z kompa typu repetier.cura,desingspark
DesignSpark to program CADowski. Sam z siebie nie nadaje się do sterowania niczym.
Tutaj zadziała coś typu Cura bądź Repetier-Host.
Na początek Ci wystarczy. Np tu masz podstawy Cury - nie wiem na jakim jesteś etapie ale gość /taki sobie/ słowno-muzycznie tłumaczy co i jak:
https://www.youtube.com/watch?v=L87CJyjntno
I to po polsku.

Jak już dojdziesz do etapu łączenia Cury z drukarką:
- instalujesz sterowniki (chyba że już masz?),
- podpinasz kabel,
- w Curze wybierasz port (COMx),
- a dalej... tu będzie głupio... nie znam Cury :)
marior6 pisze:Jaki programy potrzebuje najlepiej byłoby PL żeby działać na kompie
A o co konkretnie pytasz?
Chodzi tylko slicera czy o cały ciąg od pomysłu do wydruku?
Masz jakieś doświadczenia z projektowaniem bądź rysowaniem w 3D?
Artu, FlameRunner
marior6
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2019, 08:07

Re: Anycubic 4MAX okiem świeżaka

Post autor: marior6 »

Dziękuję za poradnik.
Cury miałem zainstalowane ale nie znalazłem tam swojej drukarki.
W poradniku taka sytuacja była objaśniona.
Z tym poradnikiem sobie poradziłem i druk leci z kompa.
Teraz proszę o polecenie w miarę prostego programiku do tworzenia głównie kół zębatych,tarczek okrągłych podobnych z poniższego zdjęcia.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG2.PNG
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1197
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 424

Re: Anycubic 4MAX okiem świeżaka

Post autor: emartinelli »

marior6 pisze:...Teraz proszę o polecenie w miarę prostego programiku do tworzenia głównie kół zębatych,tarczek okrągłych podobnych z poniższego zdjęcia.
A z tym akurat dobrze sobie radzi DesignSpark Mechanical i jest w polskiej wersji językowej.
Jedynie koła zębate lepiej robić w czymś co ma generator np. inkspace lub są generatory online (np. https://geargenerator.com/)
Ewentualnie do wszystkiego Fusion360.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Jakie programy do obsługi drukarki?

Post autor: FlameRunner »

Wydzieliłem ten temat z: viewtopic.php?f=34&t=3646 , bo tutaj dyskusja jest o wszystkim poza 4MAX.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”