Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
rosak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 18
Rejestracja: 22 kwie 2019, 22:46
Lokalizacja: Rugby, UK
Drukarka: Creality CR-10
Kontakt:

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: rosak »

Witam,
mały update.
Chciałem kupić złożoną Prusę i3, czas oczekiwania 4-5 tygodni. Dodałem do koszyka i okazało się, że nie można płacić PayPal, a że mam zamiar w niedalekiej przyszłości przeprowadzić z drugą połową rozmowę na temat wydatków, nie chciałem aby £900 za moją jakby nie było zabawkę widniało na wyciągu.
Trochę poczytałem, pooglądałem i zdecydowałem, że kupię CR-10 za £320 z Amazon z dostawą na następny dzień. Z Amazon jest o tyle dobrze, że w razie czego można bez większych problemów zwrócić. Znalazłem nawet używaną za £207 więc wziąłem. Ponieważ prawdopodobnie i tak połowę części będę wymieniał na lepsze, nie ma znaczenia, że jest używana. W końcu okazało się, że chyba nawet nie była z pudła wyciągnięta, tylko z jakiegoś powodu odesłana przez klienta.
W opisie było, że złożenie zajmuje 20 minut i faktycznie tyle zeszło.
Następne 2 godziny poświęciłem na ustalenie dlaczego oś Z po każdej kalibracji podnosi sie o 3mm.
Gdybym Was posłuchał i sam złożył calość, nie było by problemu, bo okazało się, że oś Z w ogóle nie była przykręcona, śruby były tylko "chwycone".
Kolejne 2 dni poświęciłem tematowi odklejania się wydruku od lustra (warping). Mógłbym użyć jakiejś maty tak jak we Flashforge ale wiem, że na czystym lustrze można drukować więc chciałem to osiągnąć. Po 2 dniach prób i różnych kombinacji okazało się, że winny był filament. Cały czas próbowałem na najdroższym i podobno najlepszym, od rigid.ink za £37/kg. Po zmianie na „zwykły” który dostałem razem z CR-10 oraz na ten od Flashforge wydruk klei się normalnie (mowa cały czas o PLA).
Mam w tej chwili Flashforge Finder za £280 i Creality CR-10 za £207. Dopiero teraz widzę, że ta Flashforge to zabawka, a CR-10 to „prawdziwy” sprzęt. CR-10 mimo, że również ma chłodzenie tylko z jednej strony, bez problemu wydrukował mi tą samą śrubę, którą Flashforge zniekształcał. Dodatkowo Flashforge można używać tylko z ich własnym slicerem, pliki wypluwa jako .gx (w środku widzę że to xgcode, pewnie da się jakoś skonwertować).
Na spokojnie będę się w temacie dokształcał, w planie mam następujące modyfikacje:
- wymiana driverów na TMC2208 bo drukarka jest niesamowicie głośna, jednak nigdzie nie mogę ich znaleźć, w farnell mają na backorder pod koniec czerwca a wolałbym nie pakować chińskich wylutów.
- auto poziomowanie EZABL Kit – Direct Wire V3.1
- Bondtech BMG Extruder – bo orginalny extruder przeskakuje przy druku w lewym górnym rogu, choć to prawdopodobnie również wina filamentu z rigid.ink. Kolejna sprawa to zmiana filamentu w orginalnym extruderze- to jakiś koszmar, filament się wygina i za ch.. nie chce wejść w otwór za zębatką.
Na początek tyle wystarczy, na razie nie planuję drukować ABS czy flex, więc wymiana na all metal hot end nie ma sensu. Macie jakieś uwagi do powyższych modyfikacji? Można coś lepiej?
Acha, będę jeszcze szukał sposobu na usprawnienie podgrzewanego stołu bo jak wiadomo, grzeje się strasznie wolno. Gdzieś czytałem, że można zmienić zasilanie z 12 na 24V, może pójdę tym tropem.

Dziękuję dziobu za cynk o sklepie Juliana.
Dzięki Julian za informację, jednak mam awersję do kupowania czegokolwiek w Polsce (nie bierz tego do siebie, problem jest choćby z przesyłką zwrotną w razie czego).
McKee odpowiadając na Twoje pytanie jak często mi się to zdarza- rzadko, bo nauczyłem się temu zapobiegać przez zamykanie kluczowych plików po skończonej pracy, choć nie zawsze jest to możliwe (czasem zapuszczam jakiś test na noc a po 2-3 godzinach wszystko szlag trafia). Godzina mojej pracy kosztuje więcej niż opłata za możliwość wyłączenia aktualizacji, ale to, że dużo zarabiam nie znaczy, że chętnie rzucam pieniędzmi na prawo i lewo. Uważam, i nie tylko ja, że nie im się to poprostu nie należy.
Cytat, który tak Cię rozbawił, jest wyjęty z kontekstu. Absolutnie nie miałem na myśli, ani nigdzie nie wspomniałem, że liczy się wiedza na temat wymiany stapsticka czy głowicy. Wręcz przeciwnie- napisałem:
rosak pisze:Ogromnej wiedzy też nie mam. Analityczny umysł, umiejętność kojarzenia faktów
Drukarka: Creality CR-10
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: Zepco »

I jak na ironię na swoich oszczędnościach tylko tracisz...
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
rosak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 18
Rejestracja: 22 kwie 2019, 22:46
Lokalizacja: Rugby, UK
Drukarka: Creality CR-10
Kontakt:

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: rosak »

Zepco pisze:I jak na ironię na swoich oszczędnościach tylko tracisz...
Być może, ale zmieniłem trochę podejście. Mimo braku czasu, cała ta zabawa z drukarką zaczęła mi sprawiać przyjemność. Wieczorem nie myślę jak zwykle o pracy tylko o druku ;) Jak mnie to zacznie denerwować lub się znudzi, a dalej będę chciał drukować to poprostu kupię Prusę albo nawet coś lepszego. Te £207 które zapaciem za CR-10 to praktycznie tyle co nic, nawet nie myślę o zwracaniu tego. Gdybym miał kupować Prusę, zostawiłbym tą jako drugą.
Drukarka: Creality CR-10
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: Zepco »

Uważaj, bo druk bardzo wciąga. :-)
rosak
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
Bobbik1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 199
Rejestracja: 07 mar 2019, 20:05
Drukarka: P3 Steel
x 73

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: Bobbik1 »

potwierdzam.
P3STEEL XL Titan direct E3D V6
3D printing is the Dark Souls of nerd hobbies.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: virgin71 »

rosak pisze: Dziękuję dziobu za cynk o sklepie Juliana.
Dzięki Julian za informację, jednak mam awersję do kupowania czegokolwiek w Polsce (nie bierz tego do siebie, problem jest choćby z przesyłką zwrotną w razie czego).
Chyba dawno nie robiłeś zakupów w kraju.
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 3
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: Julian »

virgin71 pisze:
rosak pisze: Dziękuję dziobu za cynk o sklepie Juliana.
Dzięki Julian za informację, jednak mam awersję do kupowania czegokolwiek w Polsce (nie bierz tego do siebie, problem jest choćby z przesyłką zwrotną w razie czego).
Chyba dawno nie robiłeś zakupów w kraju.
Dokładnie :)
Aczkolwiek ja się nie obrażam :)
Duża szansa że jak kupisz w UK, to też ja Ci wyślę :)
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: mcxmcx »

To w końcu filamenty DD są w normalnej ofercie w UK?
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: virgin71 »

Julian pisze: Duża szansa że jak kupisz w UK, to też ja Ci wyślę :)
Właśnie niektórzy nie mają świadomości jak wiele rynków mamy zaklepane;)

Julian pisze w temacie, czyli od Prusie mk3.
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 3
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: Julian »

virgin71 pisze:
Julian pisze: Duża szansa że jak kupisz w UK, to też ja Ci wyślę :)
Właśnie niektórzy nie mają świadomości jak wiele rynków mamy zaklepane;)

Wiesz, obsługujemy różne firmy. Często jest taka sytuacja, że wysyłamy towar w imieniu 2-3 firm do ... jednego odbiorcy :D
Szkoda, że nie widzę miny odbiorcy jak się orientuje, że wszystkie są nadane pod tym samym adresem :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”