Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: Jakub »

Absolutnie nie namawiam do kupowania gotowca. Jeśli zbudujesz od podstaw to zaoszczędzisz 200£ na filamenty i może mody do drukarki, a do tego (za 200£ tego nie kupisz) trochę nauczysz się budowy drukarki i w przyszłości będziesz wiedział czy np. P.I.N.D.A jest za wysoko albo czy poluzował się pasek.
Abys, rosak
rosak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 18
Rejestracja: 22 kwie 2019, 22:46
Lokalizacja: Rugby, UK
Drukarka: Creality CR-10
Kontakt:

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: rosak »

dziobu pisze:
rosak pisze:W wersji Pro można wyłączyć auto aktualizację?
Tak.
Nie wiedziałem, dzięki. Jednak nie dam im £120 tylko i wyłącznie za możliwość wyłączenia automatycznych aktualizacji.
dziobu pisze:Kupujesz drukarkę. Tuningujesz ją (sam pytałeś o to co zrobić z nadmuchem w Twojej drukarce) i masz, działającą, z pełnym zestawem informacji o tym co trzeba w niem zmodyfikować. Wtedy kupno drugiej takiej nie jest już problemem; w sumie to jest nawet dobre bo nie trzeba ponownie rozgryzać co i jak poprawić.
Koleś na yt który ma już 4 takie drukarki, teraz dopiero wpadł na pomysł zerwania maty ze stołu i dostanie się do czystej szyby. Nawet nie ma podgrzewania, więc nie sądzę, żeby cokolwiek wcześniej tuningował.
dziobu pisze:Ta wiedza co, gdzie i jak bardzo się przydaje.
Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, jednak dla mnie jest to na tyle proste (lokalizacja elementów i zasada działania), że nie jest to warte poświęconego czasu. 2 lata temu zaprojektowałem sobie małą CNC, mam wszystkie części, do budowy nie doszło właśnie z braku czasu. Tak więc mniej więcej czaję temat.
dziobu pisze:Jeśli czujesz się nieswojo to zawsze mogę wystawić FV
Jeśli masz ochotę to śmiało, poważnie ;)
Jakby co to nie FV a prywatnie. Za takie rzeczy płacę z własnej kieszeni.
dziobu pisze:Wracając do kwestii drukarki typu "zapłać i działaj", to tu jest taka: https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=27&t=3535
Może gdyby to było w UK, z gwarancją, skusiłbym się.
Drukarka: Creality CR-10
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8941
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: dziobu »

rosak pisze:Nie wiedziałem, dzięki. Jednak nie dam im £120 tylko i wyłącznie za możliwość wyłączenia automatycznych aktualizacji.
Różnic jest więcej.
https://www.microsoft.com/pl-pl/windows/compare
rosak pisze:Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, jednak dla mnie jest to na tyle proste (lokalizacja elementów i zasada działania), że nie jest to warte poświęconego czasu.
Uwierz mi. Jest. Choć taka drukarka z daleka wygląda jak frezarka, to wbrew pozorom ma się nijak do niej. Tu istotne są rzeczy których we frezarce nie ma.
rosak pisze:Może gdyby to było w UK, z gwarancją, skusiłbym się.
Jesteś w UE. Gwarancja - nie wiem, może jest. Warunków nie znam.
Zapytaj sprzedającego to się dowiesz.
Abys
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: Jakub »

To może na początek napisz do czego ta drukarka jest Ci potrzebna?
Abys
Holgin
Postów w temacie: 2
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: Holgin »

rosak pisze:
Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, jednak dla mnie jest to na tyle proste (lokalizacja elementów i zasada działania), że nie jest to warte poświęconego czasu. 2 lata temu zaprojektowałem sobie małą CNC, mam wszystkie części, do budowy nie doszło właśnie z braku czasu. Tak więc mniej więcej czaję temat.
Heh, też kiedyś tak myślałem. Miałem do czynienia z maszynami wielokrotnie droższymi/bardziej zaawansowanymi niż drukarka 3D... a i tak musiałem pokornie uczyć się od podstaw ;) Szczegóły robią tutaj różnicę, nie ogólna zasada działania. Zresztą jak w chyba każdej dziedzinie.
Abys, rosak
rosak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 18
Rejestracja: 22 kwie 2019, 22:46
Lokalizacja: Rugby, UK
Drukarka: Creality CR-10
Kontakt:

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: rosak »

dziobu pisze:Różnic jest więcej.
https://www.microsoft.com/pl-pl/windows/compare
Ale nic z tego nie jest mi potrzebne..
Jakub pisze:To może na początek napisz do czego ta drukarka jest Ci potrzebna?
rosak pisze:żeby czasem wydrukować sobie jakieś narzędzie, uchwyt, mocowanie itp.
Dziś wyjeżdżam na 3 dni. Jeśli tam, gdzie jadę, będzie zasięg, poczytam trochę, może znajdę tańszą prusę MK2 lub coś innego. Jak nie to po powrocie prawdopodobnie zamówię MK3S. Aktualny lead time to 4-5 tygodni...
Drukarka: Creality CR-10
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8941
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: dziobu »

rosak pisze:Ale nic z tego nie jest mi potrzebne..
No coś za coś.
rosak pisze:(...)to po powrocie prawdopodobnie zamówię MK3S. Aktualny lead time to 4-5 tygodni...
Nie musi być tak długo.
https://www.3drukarki.pl/PRUSA-i3-ORIGI ... rusy-p1597
Dostępność: 1 szt
Juliana (to ten od Zortraxa) zapytaj o faktyczną dostępność, koszt wysyłki i gwarancje (w UE to obecnie ponoć nie ma znaczenia gdzie kupujesz).
rosak
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: FlameRunner »

Eee, no dobra, skoro jednak wróciliście do sensownej dyskusji, to wyciągam z powrotem do jakiegoś normalnego działu.
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 3
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: Julian »

dziobu pisze: Dostępność: 1 szt
Juliana (to ten od Zortraxa) zapytaj o faktyczną dostępność, koszt wysyłki i gwarancje (w UE to obecnie ponoć nie ma znaczenia gdzie kupujesz).
Czuję się przywołany do tablicy. Maszyny mamy w ciągłej dostępności. Czasem zdarza się że 2-3 dni nie ma, ale staramy się nie dopuszczać do takiej sytuacji.
Gwarancja 12 msc dla firmy i 24 msc dla os. prywatnej - czyli standard.
Uszkodzone części są dosyłane do klienta lub po dostawie maszyny do naszego punktu serwisowego usuwamy usterkę.
rosak
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: McKee »

rosak pisze:Nie wiedziałem, dzięki. Jednak nie dam im £120 tylko i wyłącznie za możliwość wyłączenia automatycznych aktualizacji.
rosak pisze:wstaję rano i zonk, wszystkie pliki, bazy danych itp trzeba odtwarzać bo stwierdził, że się w nocy zaktualizuje
Jak często ci się to zdarza?
Ile kosztuje godzina Twojej pracy?
Moim zdaniem te Twoje dwa cytaty nawzajem sobie zaprzeczają.
... co z kolei prowadzi do wniosku, że tu trochę nakłamałeś:
rosak pisze:Analityczny umysł, umiejętność kojarzenia faktów
Przepraszam, ale po prostu nie mogłem się powstrzymać :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:

Wracając do tematu drukarek: Ludzie różne zdania mają - tu na forum (RepRap - nazwa zobowiązuje ;)) znakomita większość (ilościowo) posiada tanie drukarki i posiada kupę problemów z nimi związanych (i prawie zerową wiedzę na temat porządnego sprzętu). Jest spora grupa ludzi z doświadczeniem, którzy mają dopracowany sprzęt. Włożyli w to sporo swojego czasu == pieniędzy. Są też nieliczni, którzy mają drogi sprzęt, który po prostu działa (i nie muszą się znać na konstrukcji swoich drukarek - między bajki włóż konieczność posiadania wiedzy jak się wymienia stepstick czy głowicę). Nie przeczytasz tu więc dużo na temat problemów z Ultimakerem czy Zortraxem, bo te drukarki po prostu działają po wyjęciu z pudełka. I nie ma potrzeby dyskusji na temat zmiany głowicy czy elektroniki.
Moim zdaniem warto wydać duuużo więcej jeżeli Twój czas jest cenny (żeby się później nie babrać w wymianę wałków, śrub, prowadnic, ekstruderów itp).
Prusa (w Twoim przypadku) to absolutne MINIMUM i/ dolna (najniższa) półka.
Abys, WillingMagic, adziaki, rosak, dziobu
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”