Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: dziobu »

rosak pisze:Przejrzałem wszystkie Wasze linki, faktycznie pasuje brak chłodzenia, jednak nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji, jak w tej drugarce poprawić chłodzenie. Ludzie piszą, że design jest tak kompaktowy, że uniemożliwia modyfikacje.
W takich sytuacjach musisz liczyć na własną kreatywność.
rosak pisze:Nikt też nie narzeka na taki problem z tą drukarką, więc nie jest to jakiś słynny słaby punkt.
Nikt też nie narzeka że Tata Motors buduje słabe bolidy F1 ;)
Zwyczajnie ludzie którzy mają tą drukarkę cieszą się z tego co wypluje. Ty widocznie potrzebujesz więcej.
rosak pisze:Rzeczywiście podkładając palec pod dyszę czuję, że dmucha tylko z prawej strony. Można to jakoś zweryfikować bez modyfikacji?
Właśnie zweryfikowałeś :D
rosak pisze:Np. zmniejszając szybkość druku aby filament miał czas ostygnąć? Dodam jeszcze, że ten problem występuje tylko przy druku okrągłych kształtów.
Problem występuje zawsze, tylko czasem da się go ominąć.
Są dwa sposoby:
  • Drukuj kilka (np 5) śrub jednocześnie. Wtedy już położona warstwa będzie miała czas ostygnąć.
  • Zasłoń hotend czymś (np taśmą kaptonową) i przed drukarką postaw jakiś wentylator (może być nawet taki wielki, biurowy).
rosak pisze:(...)w wolnej chwili postaram się dojść do tego, co robiłem źle.
Np zobacz to:
https://i.materialise.com/blog/en/3d-pr ... -sketchup/

Pewnie niebawem powstanie jakiś mniej lub bardziej użyteczny poradnik co i jak, ale chwilowo jeszcze nie mam co pokazać.
rosak pisze:Zależało mi na tym, abym mógł drukować po WiFi, bo nie mam miejsca na drukarkę w okolicy laptopa, będzie w innym pomieszczeniu. Teraz jednak widzę, że nie będzie problemu z drukowaniem z USB czy karty SD, bo i tak przed drukiem muszę podejść do drukarki, oczyścić dyszę, posmarować stół klejem. Zresztą mam w planie odpalenie Octoprint na RasPi.
Po wifi wgrywasz tylko plik do pamięci wewnętrznej (na kartę). Albo zwyczajnie lecisz do drukarki z kartą.
Nie drukuj po USB/sieci i nawet nie rozważaj takiej opcji. Szkoda nerwów.
rosak
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 2
Posty: 404
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 116

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: carving85 »

dziobu pisze: Nie drukuj po USB/sieci i nawet nie rozważaj takiej opcji. Szkoda nerwów.
No tu się nie zgodzę, trzeba znać po prostu ograniczenia druku przez octoprinta. Jeżeli są to proste kształty to nic złego się nie podzieje. Przy bardziej zaawansowanych też najprawdopodobniej, ale druku 40h czegoś bardzo skomplikowanego przez Octo raczej nie zaryzykował ja wtedy przez octo przesyłam plik na kartę i wydruk uruchamiam już z drukarki.

Wiele osób drukuje tylko po USB i ani razu nie natrafi na problem wszystko zależy co drukujesz.
rosak
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
rosak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 18
Rejestracja: 22 kwie 2019, 22:46
Lokalizacja: Rugby, UK
Drukarka: Creality CR-10
Kontakt:

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: rosak »

dziobu pisze:Ty widocznie potrzebujesz więcej.
Racja, ja zawsze potrzebuję więcej ;)
dziobu pisze:przed drukarką postaw jakiś wentylator
Tak spróbuję.
dziobu pisze:Nie drukuj po USB/sieci i nawet nie rozważaj takiej opcji. Szkoda nerwów.
Niestety, mam laptopa z Win 10 więc wszelkie długotrwałe operacje automatycznie odpadają (wstaję rano i zonk, wszystkie pliki, bazy danych itp trzeba odtwarzać bo stwierdził, że się w nocy zaktualizuje). Mniejsza o to, będę drukował z pendrive albo SD.
carving85 pisze:druku 40h czegoś bardzo skomplikowanego przez Octo
Dzięki za radę. Odpuszczę sobie Octo, a RasPi wykorzystam jako kamera ONVIF do podglądu wydruku (mam NVR więc tylko kamerę podłączyć).

A co myślicie o wymianie tej drukarki na inną w podobnej cenie lub nieznacznie droższej? Powiedzmy do £400 (2000zł)?
Drukarka: Creality CR-10
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: FlameRunner »

rosak pisze: A co myślicie o wymianie tej drukarki na inną w podobnej cenie lub nieznacznie droższej? Powiedzmy do £400 (2000zł)?
Strata czasu.
rosak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 18
Rejestracja: 22 kwie 2019, 22:46
Lokalizacja: Rugby, UK
Drukarka: Creality CR-10
Kontakt:

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: rosak »

FlameRunner pisze:
rosak pisze: A co myślicie o wymianie tej drukarki na inną w podobnej cenie lub nieznacznie droższej? Powiedzmy do £400 (2000zł)?
Strata czasu.
Bardzo Ci dziękuję za poradę. Normalnie pomyślałbym "OK, to jest forum dla profesjonalistów, nie zajmują się tu paściami za 2000zł" ale przeglądając choćby pierwszą stronę działu co kupić, z góry w oczy rzucają się 2 wątki. "Drukarka dla początkującego do 1500zł z Chin", oraz "Drukarka do 1000zł". W tym drugim nawet Ty się udzielasz pisząc:
FlameRunner pisze:co weźmiesz, to będzie OK. Ja na start nie pchałbym się w deltę. U30 ma elektronikę 32bit, a e12 większe pole robocze. Wybierałbym miedzy dwiema ostatnimi
czyli wybierasz między 700zł a 1000zł.

Niebardzo rozumiem skąd ta niechęć do pomocy. Być może Twoje rady w tym wątku są słuszne, jednak niełatwo to wywnioskować po Twoich lakonicznych wypowiedziach.
Drukarka: Creality CR-10
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: Berg »

@rosak jak chcesz to zagadaj na priv, podaj Skype.
Powiem Ci co i jak z drukarką a Ty mi powiesz co sprawdzić w starym wzmacniaczu co bym go chętnie naprawił by wiedzieć, czy warto, czy kosz :D
Myślę, żę będzie mniej bezproduktywnego pisania :D
rosak
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: FlameRunner »

rosak pisze:...
Ten drugi cytat to nie są moje słowa.
rosak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 18
Rejestracja: 22 kwie 2019, 22:46
Lokalizacja: Rugby, UK
Drukarka: Creality CR-10
Kontakt:

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: rosak »

FlameRunner pisze:Ten drugi cytat to nie są moje słowa.
Najmocniej przepraszam, mój błąd. Za dużo pootwieranych okien przeglądarki. Nie mogę znaleźć opcji edycji postu, usunąłbym ten cytat.

Niemniej jednak udzielasz się w tamtym wątku, Twoje wypowiedzi zawierają więcej niż kilka słów.
Przed napisaniem tego postu przejrzałem pobieżnie forum, przeczytałem też regulamin. Nigdzie nie znalazłem żadnych przesłanek stanowiących, że to forum jest dla firm profesjonalnie zajmujących się drukiem 3D. Rozumiem, że Ty taką firmę prowadzisz i chętniej przyjąłbyś zlecenie niż pomógł początkującemu na forum, ale czy taka jest rola Administratora? Np na forum elektroda, administratorzy zawsze wypowiadają się rzeczowo. Oczywiście niektórzy to buraki ale mimo to piszą na temat (wiem, tu nie elektroda, jak mi się nie podoba mogę wy...).
FlameRunner pisze:Pozbądź się drukarki, a druk zlecaj.
FlameRunner pisze:Strata czasu.
Sam, bardzo rzadko, ale udzielam takich porad w przypadku, kiedy tłumaczę delikwentowi jak dziecku, nie da się tego nie zrozumieć, a ten odpisuje jakby w ogóle tego nie czytał. To są jednak skrajne przypadki. Czy ja w tym w wątku pokazałem, że jestem tak ciężkim przypadkiem że nie warto się rozpisywać?
Bez zbędnych emocji, mógłbym się z Tobą założyć, że gdybym planował zajmować się drukiem 3D zawodowo, szybko prześcignąłbym Cię w Twojej wiedzy/zdolnościach.
rafaljot pisze:@rosak jak chcesz to zagadaj na priv, podaj Skype.
Dziękuję, odezwę się później.
Drukarka: Creality CR-10
Holgin
Postów w temacie: 2
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: Holgin »

rosak pisze: Niemniej jednak udzielasz się w tamtym wątku, Twoje wypowiedzi zawierają więcej niż kilka słów.
Przed napisaniem tego postu przejrzałem pobieżnie forum, przeczytałem też regulamin. Nigdzie nie znalazłem żadnych przesłanek stanowiących, że to forum jest dla firm profesjonalnie zajmujących się drukiem 3D. Rozumiem, że Ty taką firmę prowadzisz i chętniej przyjąłbyś zlecenie niż pomógł początkującemu na forum, ale czy taka jest rola Administratora? Np na forum elektroda, administratorzy zawsze wypowiadają się rzeczowo. Oczywiście niektórzy to buraki ale mimo to piszą na temat (wiem, tu nie elektroda, jak mi się nie podoba mogę wy...).
FlameRunner pisze:Pozbądź się drukarki, a druk zlecaj.
FlameRunner pisze:Strata czasu.
Sam, bardzo rzadko, ale udzielam takich porad w przypadku, kiedy tłumaczę delikwentowi jak dziecku, nie da się tego nie zrozumieć, a ten odpisuje jakby w ogóle tego nie czytał. To są jednak skrajne przypadki. Czy ja w tym w wątku pokazałem, że jestem tak ciężkim przypadkiem że nie warto się rozpisywać?
Bez zbędnych emocji, mógłbym się z Tobą założyć, że gdybym planował zajmować się drukiem 3D zawodowo, szybko prześcignąłbym Cię w Twojej wiedzy/zdolnościach.
Sugerowanie, że FlameRunner chce na Tobie zarobić jest trochę śmieszne, szczególnie że jest to nierealne ze względu na odległość (PL/UK).

Problem polega na tym, że nie rozumiesz jednej rzeczy - druk 3D jest i jeszcze długo będzie sprawą, która bazuje na doświadczeniu. To nie jest tak że dasz komuś 50, 200 albo 500zł, dostaniesz kilkustronicowy, gotowy poradnik i wszystko załatwione. Ludzie poświęcają dziesiątki/setki godzin na naukę, poznawanie sprzętu, materiałów oraz slicerów. Jeżeli masz więcej gotówki niż czasu, naprawdę znacznie lepiej byłoby dla Ciebie po prostu zlecać druk zewnętrznej firmie albo nawet jakiemuś hobbyście.

PS porównywanie tego forum do elektrody jest obrazą dla nas wszystkich ;)
Abys, rosak
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 807
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 358

Re: Pytania początkującego, prośba o odpłatną pomoc

Post autor: Abys »

Czas z drukarkami,doświadczenie to jest to czego by koledze zabrakło.Ciężko by było nadgonić osobę która siedzi kawał czasu w temacie, jest to możliwe ale on w tym samym czasie też się uczy jeszcze więcej.Jak chciałbyś go nadgonić?
Kolega FR czytając twój poprzedni post z którego wynikało że nie masz czasu zasugerował że może warto zlecać komuś robotę,nie poświęcasz czasu na naukę tylko masz to co chcesz.

PS.Twój zasilacz Holgin jest na czarnej liście, przenoszę do kosza.. :DD
rosak, norek12345
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”