XYZ Da Vinci 3in1: Czy coś się zatkało? (foto)

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
enikan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2019, 21:42

XYZ Da Vinci 3in1: Czy coś się zatkało? (foto)

Post autor: enikan »

Przez jakiś czas nie chciało mi załadować innego filamentu, coś się zatkało w głowicy. Długo kombinowałem jak przepchać dołączonym do drukarki drutem, aż w końcu poszło. Tylko teraz nie chce drukować, zamiast równomiernego rozkładania wygląda jakby pluło. Jeszcze kilka razy próbowałem przetykać tym drucikiem, ale nadal to samo. Na zdjęciu pierwsza warstwa z oryginalnego filamentu XYZ, a po prawej nierównomierna linia startowa.
Załączniki
20190616_212512.jpg
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: XYZ Da Vinci 3in1: Czy coś się zatkało? (foto)

Post autor: Zepco »

Samo przetkanie drucikiem/igłą może nie pomóc. Spróbuj może cold pull (poszukaj na forum), a być może trzeba będzie wykręcić dyszę, przeczyścić wszystko (bo masz zator na połączeniu) i skręcić porządnie.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
enikan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2019, 21:42

Re: XYZ Da Vinci 3in1: Czy coś się zatkało? (foto)

Post autor: enikan »

O masakra... poczytałem pobieżnie i widzę, że sprawa czyszczenia jest co najmniej... skomplikowana...

Przeczytam dokładnie i na spokojnie się za to wezmę. Myślałem, że głowica sama się na tyle podgrzewa, że wszystko się wytapia i spływa, ale faktycznie ta srebrna rurka ponad głowicą jest niezbyt gorąca... może w niej coś przytkało...

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 1
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: XYZ Da Vinci 3in1: Czy coś się zatkało? (foto)

Post autor: SQ9KRD »

1 - mogłeś przytopić rurkę PTFE wtedy konieczna wymiana. Przy skręcaniu całości nie zapomnij o paście termoprzewodzącej
2 - sprawdź filament się nie ślizga na radełku. Na orginalnym zdarzało mi się że po prostu chwytał co 2-3 ząbek .
3 - filament od XYZ to złooooooo
4 - Czyszczenie jest mozolne ale bez problemu sobie z nim poradzisz. Uwaga przy rozkręcaniu dyszy. Najpierw odłącz wszystkie przewody i ultra ultra uważaj na ten od termopary.
5 - ABS, PLA, PET-G czy inny filament ??
6 - Ustaw filament load , temp 240 gdy będzie już gorące wepchnij ręcznie mocno filament a gdy poczujesz opór i że nie idzie szarpnij mocno do góry filament wyciągając roztopioną koncówkę obetnij to co wyszło. Czynność potwórz kilka razy aż zacznie płynąć z dyszy.

Kolejność przypadkowa
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
enikan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2019, 21:42

Re: XYZ Da Vinci 3in1: Czy coś się zatkało? (foto)

Post autor: enikan »

Dziękuje ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”