Zatkana dysza

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Zatkana dysza

Post autor: dragonn »

Michał_L pisze: NIe mogę jej odkręcić. Czy na gorąco będzie łatwiej? i czy chcesz powiedzieć ze ta teflonowa rurka będzie dostępna dopiero po odkręceniu dyszy? Na wszystkich zdjęciach w sieci ta rurka była widoczna z obu stron łącznika...
Na gorąco to jedyny sposób żeby ją odkręcić. Na zimno to co najwyżej ją urwiesz.
I tak, może być tak że rurka będzie widoczna dopiero po odkręceniu dyszy.
Michał_L
Postów w temacie: 17
Posty: 164
Rejestracja: 02 cze 2019, 10:08
x 2

Re: Zatkana dysza

Post autor: Michał_L »

OK odkręciłem dyszę i zonk!
Rurka w środku jest, ale po pierwsze nie wygląda na uszkodzoną (przynajmniej z zewnątrz), a po drugie wewnętrzna średnica wydaje się pdobna jak tej co kupiłem. Nawomiast zewnętrzna jest dużo mniejsza. Na oko przynajmniej o milimetr. Czyli ja mam 2x4 a potrzebuję 2x3...
W dodatku nie mogę wyjąć tej rurki z dyszy.

P.S. Przy bliższych oględzinach okazało się że blisko dyszy rurka ma nieco ciemniejszy kolor i wygląda że w środku coś osiadło na ściankach... Zdjęcia nie będzie - róznica jest zbyt subtelna by dało się to telefonem sfotografować.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zatkana dysza

Post autor: FlameRunner »

Rozumiem, że rurka wchodzi do wnętrza dyszy? W takim razie masz głowicę jak w CTC Bizer i proponuję wykonać taką modyfikację: https://przyrostowo.pl/3327-ctc-bizer-m ... kstrudera/
Michał_L
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Zatkana dysza

Post autor: dziobu »

Michał_L pisze:P.S. Przy bliższych oględzinach okazało się że blisko dyszy rurka ma nieco ciemniejszy kolor i wygląda że w środku coś osiadło na ściankach...
Musisz wyjąć PTFE (np wiertłem). Środek rurki koniecznie wyczyść. Przez szparę (zapewne pomiędzy zdegradowaną rurką a dyszą) wszedł tam plastik i cały czas się powoli pali. Po zagrzaniu pęcznieje ściskająć rurkę. Często się z tym spotykam u siebie.

A jeśli chodzi o wpasowywanie rurki 2/4 do dziury 3mm, to... viewtopic.php?f=34&t=2304&start=80#p43276 :D
Michał_L
Michał_L
Postów w temacie: 17
Posty: 164
Rejestracja: 02 cze 2019, 10:08
x 2

Re: Zatkana dysza

Post autor: Michał_L »

FlameRunner pisze:Rozumiem, że rurka wchodzi do wnętrza dyszy? W takim razie masz głowicę jak w CTC Bizer i proponuję wykonać taką modyfikację: https://przyrostowo.pl/3327-ctc-bizer-m ... kstrudera/
Pięknie dziękuję. Do chwili kiedy przyjdzie nowa rurka mam czas zeby wymyślić jak odkręcić ten łącznik - tam nie ma nic co pozwalałoby odkręcić go w jakiś cywilizowany sposób. Penwie klucz do rur albo inne równie zegarmistrzowskie narzędzie będzie w użyciu...
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Zatkana dysza

Post autor: dziobu »

Rozgrzewasz blok. Chwytasz łącznik kombinerkami przez kilka warstw papieru. Drugimi kombinerkami/imadłem trzymasz blok. I kręcisz.
Michał_L
Postów w temacie: 17
Posty: 164
Rejestracja: 02 cze 2019, 10:08
x 2

Re: Zatkana dysza

Post autor: Michał_L »

dziobu pisze: A jeśli chodzi o wpasowywanie rurki 2/4 do dziury 3mm, to... viewtopic.php?f=34&t=2304&start=80#p43276 :D
Polak potrafi! :D
dziobu pisze: Rozgrzewasz blok. Chwytasz łącznik kombinerkami przez kilka warstw papieru. Drugimi kombinerkami/imadłem trzymasz blok. I kręcisz.
A mnie się wydawało, że to precyzyjne urządzenia są... Dzięki wielkie. Spróbuję.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zatkana dysza

Post autor: FlameRunner »

Michał_L pisze:
dziobu pisze: Rozgrzewasz blok. Chwytasz łącznik kombinerkami przez kilka warstw papieru. Drugimi kombinerkami/imadłem trzymasz blok. I kręcisz.
A mnie się wydawało, że to precyzyjne urządzenia są...
No. Dlatego robi się to ostrożnie. xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”