Autopoziomowanie Repetier - problem

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Uran
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 131
Rejestracja: 24 kwie 2016, 13:40
x 23

Re: Autopoziomowanie Repetier - problem

Post autor: Uran »

samezrp pisze:Czy wybranie numeru EEPROM_MODE zmienia adres pamięci zapisu w EEPROM czy po prostu jest informacją dla firmware, że się ma nie przejmować i rżnąć dane?
Zmiana numeru (nie dotyczy wartości 0) na inny niż był kompilowany wcześniej to sygnał dla eepromu aby był nadpisany.
samezrp
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 4
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Autopoziomowanie Repetier - problem

Post autor: samezrp »

Dzięki za info, tej informacji mi brakowało, dość istotna jak się ma kopię ustawień w configuration.h i chce się bawić ustawieniami z poziomu Arduino, a nie zmieniając EEPROM.
Awatar użytkownika
Uran
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 131
Rejestracja: 24 kwie 2016, 13:40
x 23

Re: Autopoziomowanie Repetier - problem

Post autor: Uran »

samezrp pisze:Dzięki za info, tej informacji mi brakowało, dość istotna jak się ma kopię ustawień w configuration.h i chce się bawić ustawieniami z poziomu Arduino, a nie zmieniając EEPROM.
Eeeee zawsze się zmienia wartości w eeprom czy z poziomu hosta czy z poziomu wgrywania przez IDE.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 4
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Autopoziomowanie Repetier - problem

Post autor: samezrp »

Eeeee, zawsze mnie to irytowało :) Wolę mieć w pliku configuration.h i być pewnym, że ZAWSZE to co ustawię w kompie mi się nadpisze. No ale jedni blondynki, inni brunetów :P
stasiek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 15
Rejestracja: 31 gru 2016, 10:00
x 1

Re: Autopoziomowanie Repetier - problem

Post autor: stasiek »

jesli uzywasz repetiera to w pliku configuration.h masz informacje o eprom_mode w dwóch miejscach (wyszukaj po słowie eprom)
Uran czyli przy robieniu kompilacji nie musze lawirowac pomiedzy 1->2 2->1 tylko mogę iśc z kolenym nr 1->255?
Configurator rpeetiera online daje tylko 3 opcje EPROM USAGE:
Disable
Set 1
Set 2

Jak rozumieć opcje disabled?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”