Pytanie dotyczące filamentów

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Pytanie dotyczące filamentów

Post autor: Gmeracz »

virgin71 pisze:PLA jest kompostowalne w gruncie rzeczy, a nie biodegradowalne w prawidłowym tego słowa znaczeniu;)
No tak, masz rację. Bo nie zostaje po nim np. mikropył plastikowy, ani nie potrzebuje do rozkładu specjalnych warunków (lampy UV).

My tu gadu gadu o UV, a tu zza rogu wygląda filament ASA na ten przykład :lol:
// użytkownik zbanowany permanentnie
SpiderTruster
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2019, 23:08

Re: Pytanie dotyczące filamentów

Post autor: SpiderTruster »

FlameRunner pisze:
SpiderTruster pisze: Jeśli chcesz kupić filamenty o dobrej, powtarzalnej jakości, to zachęcam do zapoznania się z tym, co mają do zaoferowania właściciele forum: filamentami Devil Design, dostępnymi między innymi w filasklep.pl.
Czemu na swojej stronie sprzedajecie filamenty drożej niż można znaleźć takie same na Allegro? Czy w sklepach internetowych nie chodzi przypadkiem o to by móc zaoferować produkty taniej, dzięki temu, że nie trzeba płacić prowizji allegro?

Dlaczego ja miałbym kupić w waszym sklepie jeśli:
-na allegro jest taniej
-na allegro jest cashback
-na allegro mam darmową dostawę SMART
-na allegro mam program monetowy
?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Pytanie dotyczące filamentów

Post autor: Pjoter »

Czemu kupuję u Filipa:
- bo był to pierwszy sklep na jaki trafiłem z filamentem
- bo mogę go poprosić o dowolną próbkę (ostatnio poprosiłem o filament z linii GALAXY, ot chciałem druknąć Benchy i zobaczyć jak będzie wyglądać). Dostałem dwie próbki - czarny i fioletowy w dużej ilości, do tego jeszcze dwa inne kolory.
- bo wiem że wspieram forum
- bo wiem że w przypadku gdy dostanę np. rozszczelnioną szpulę to bezproblemowo mogę ją wymienić
- bo z własnego doświadczenia i interakcji na forum widzę że dla Filipa najważniejszy jest klient
Abys, dziobu, McKee, marek91, jarekb, FlameRunner, epon, d2f
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 1
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Pytanie dotyczące filamentów

Post autor: marek91 »

SpiderTruster pisze: Czy w sklepach internetowych nie chodzi przypadkiem o to by móc zaoferować produkty taniej, dzięki temu, że nie trzeba płacić prowizji allegro?
Nie chodzi, przynajmniej moim zdaniem, na allegro/ebay itp. masz głównie handlarzy towarem wszelakim (choć znajdziesz i tam konta ludzi z forum), sklep internetowy jest bliżej klienta, jak czegoś nie wiesz to pytasz. A pytasz nie byle handlarza, tylko kogoś, kto ma pojęcie o tym co sprzedaje. Oczywiście, nikt nie nakazuje kupować w danym sklepie - to już twoja sprawa gdzie kupisz ;)
Abys
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pytanie dotyczące filamentów

Post autor: virgin71 »

SpiderTruster pisze:
Czemu na swojej stronie sprzedajecie filamenty drożej niż można znaleźć takie same na Allegro? Czy w sklepach internetowych nie chodzi przypadkiem o to by móc zaoferować produkty taniej, dzięki temu, że nie trzeba płacić prowizji allegro?

Dlaczego ja miałbym kupić w waszym sklepie jeśli:
-na allegro jest taniej
-na allegro jest cashback
-na allegro mam darmową dostawę SMART
-na allegro mam program monetowy
?
Pozostaje mi zaprosić do mnie, będziesz miał taniej, cashback, SMART oraz monety... :)
Ale za to nie będziesz miał takich próbek jak od Filipa, który jest w tym wzorem nieocenionym.
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 1
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: Pytanie dotyczące filamentów

Post autor: epon »

Pjoter pisze:Czemu kupuję u Filipa:
- bo był to pierwszy sklep na jaki trafiłem z filamentem
- bo mogę go poprosić o dowolną próbkę (ostatnio poprosiłem o filament z linii GALAXY, ot chciałem druknąć Benchy i zobaczyć jak będzie wyglądać). Dostałem dwie próbki - czarny i fioletowy w dużej ilości, do tego jeszcze dwa inne kolory.
- bo wiem że wspieram forum
- bo wiem że w przypadku gdy dostanę np. rozszczelnioną szpulę to bezproblemowo mogę ją wymienić
- bo z własnego doświadczenia i interakcji na forum widzę że dla Filipa najważniejszy jest klient
Zapomniałeś o jednej jeszcze rzeczy dodawanej przez FR ŻELKI :)
Pjoter
H-bot w ciągłej budowie
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pytanie dotyczące filamentów

Post autor: virgin71 »

epon pisze: Zapomniałeś o jednej jeszcze rzeczy dodawanej przez FR ŻELKI :)
Na tym polu muszę się też pochwalić - każdy chce być jak PRUSA:)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pytanie dotyczące filamentów

Post autor: FlameRunner »

SpiderTruster pisze:Czy w sklepach internetowych nie chodzi przypadkiem o to by móc zaoferować produkty taniej, dzięki temu, że nie trzeba płacić prowizji allegro?
W pierwszej kolejności chciałbym brutalnie wyjaśnić to wielkie nieporozumienie. W sklepach internetowych chodzi o to, żeby zarabiać pieniądze. Wszystko inne, w tym dobór kanałów sprzedaży i polityka cenowa, służy jedynie realizacji tego nadrzędnego celu.

Zaś co do rzeczonej różnicy w cenie, czy my nie mówimy przypadkiem o różnicy 2 zł 10 gr na jednej szpuli DD PLA, licząc w sumie: różnicę w cenie samego produktu, dwie monety i koszt wysyłki?

Spośród moich licznych, wymienionych przez kolegów zalet, chciałbym nieskromnie podkreślić: wraz z Markiem stworzyłem i prowadzę to forum, co wymaga naprawdę dużo czasu.
virgin71, Abys, dziobu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”