Ender 3, co po zakupie + pare pytań

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Lis
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 29 sie 2019, 20:46
x 1

Re: Ender 3, co po zakupie + pare pytań

Post autor: Lis »

Dzięki Panowie za dalsze odpowiedzi.
Doszedłem do wniosku że najzwyczajniej w świecie liczę na farta i mam nadzieje że nie będę miał żadnych problemów :)
Po prostu złoże drukarkę i będę się bawił, a problemy naprawiał na bieżąco o ile takie się pojawią :) Chyba to ma najwięcej sensu niż przygotowywanie się na rzeczy które teoretycznie mogą wystąpić, ale nie muszą :)
Ja już tak mam, jak złapie hype na coś to myślę tylko o tym, niestety drukarka przyjdzie dopiero po weekendzie co trochę mnie zasmuciło bo w tygodniu zbyt dużo czasu nie ma, a tak bym sobie weekend posiedział i podrukował. Jak już wszystko przyjdzie, to pewnie założe temat w dziale z enderem i będę się "chwalil" moimi wydrukami i pewnie nie raz poproszę o pomoc.

P.s
Dawno nie trafiłem na forum (o jakiejkolwiek tematyce) gdzie społeczność była by tak miło nastawiona do newbie, chętnie pomagała i można było wyczuć już na wstępie szeroko obecny porządek i kulturę :) A czytam już to forum od jakiegoś czasu, więc moje wnioski nie mają nic wspólnego z moim postem :) ... a trochę się po tym internecie już w swoim życiu naszwendałem:)
virgin71
Lumen
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2019, 18:18
Drukarka: Ender-3 Pro
x 1

Re: Ender 3, co po zakupie + pare pytań

Post autor: Lumen »

Lis pisze: Nie ukrywam że zbyt wiele z tego nie zrozumiałem. :) [...] Napewno się temu przyjrzę podczas składania, może jak fizycznie zobaczę drukarkę to więcej załapie :)
Wybacz, tłumaczenie czegokolwiek nie jest moją mocną stroną, wiem to nie od dziś. :) Myślę, że jak dostaniesz drukarkę to zrozumiesz o czym pisałem. Każdy wózek z rolkami, które toczą się po profilach ma 2 rolki przykręcane na sztywno bez możliwości regulacji oraz jedną (a stół dwie) rolki na tulejach mimośrodowych, którymi regulujesz docisk rolek do profilu. Poznasz je po tym, że są sześciokątne i pasują do klucza. Tylko ważne jest, aby po regulacji unieruchomić je dokręcając śruby w osi rolek, a po dokręceniu śrub trzeba sprawdzić czy się tuleje nie poruszyły w czasie dokręcania i czy się znów nie rozregulowało. Ta czynność Cię na 100% nie ominie, nawet nie ma takiej możliwości, a w instrukcji o tym ani słowa (przynajmniej tej co ja dostałem).
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Ender 3, co po zakupie + pare pytań

Post autor: dziobu »

Trochę dyskusja zdechła, ale jeszcze się wtrące.
Lis pisze:4: W oczekiwaniu na drukarkę odpaliłem sobie FreeCad'a 3D. Nie jestem pewien czy to dobry program.
Nie będzie to nic nowego, ale NIE. To NIE jest dobry program.
Wiem że są w tym pełne, dość skomplikowane projekty, ale soft sam w sobie jest zawiły, mało czytelny i ma masę błędów. Nie skreślaj go całkiem - do edycji między formatami czy wykonania jakiś specyficznych działań jest fajny, ale do kompleksowego projektu (od "0" do wydruku) to nie.
Lis pisze:SketchUP oraz Fushion 360.(...)któryś z tych programów jest bardziej odpowiedni? Mówię tu o projektowaniu jakiejś monety, doniczki, stojaka, kubka, zabawki, pucharku itd.
Fusion 360 to program dla mechaników. Przekładnie, prowadnice, obudowy, blachy... I jest to prawdziwy parametryczny CAD.
Sketchup to program...dla architektów (oryginalnie służył do modelowania budynków w Google Earth). Osiedle, węzeł drogowy, willa na przedmieściach + rendering. Ale przekładnie zębatą czy urządzenie laboratoryjne też da się zaprojektować. Do tego sam czysty Sketchup pozwala na rysowanie...(punktów,) linii i łączeniu ich w ściany. Reszta to dodatki (pluginy). I jest to program graficzny.

Także wybór pomiędzy F360 a Sketchupem to nie tyle sam program co sposób tworzenia i w ogóle podejścia do projektu. Jest na forum kilka osób rysujących w Sketchupie, większość jednak zasuwa w F360. Wybierz ten w którym się szybciej odnajdziesz.
Abys
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Ender 3, co po zakupie + pare pytań

Post autor: Gmeracz »

Dziobu... Dobrze powiedziane. Chciałbym taką odpowiedź usłyszeć jakieś 5 lat temu...
Każdy program ma inne możliwości. I pułap startu z niewiedzą.
Bo każdy z nas inaczej pojmuje definicje. I inaczej rozumuje funkcje w nich.

Trzeba po prostu poświęcić tydzień ze swojego cennego życia i spróbować zrobić to samo w kilku.
I odpowiedź sama podejdzie do gardła...
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: Ender 3, co po zakupie + pare pytań

Post autor: kapi »

Gmeracz pisze: Trzeba po prostu poświęcić tydzień ze swojego cennego życia i spróbować zrobić to samo w kilku.
I odpowiedź sama podejdzie do gardła...
wiesz, niektórzy są z umysłem humanistycznym, niektórzy z matematycznym , tydzień powiadasz ... :DD :piwo:

osoba zaczynająca projektować ma wizje - jak to ma wyglądać , co chce osiągnąć. program jest narzędziem. i im ono jest prostsze tym szybciej osiągniesz cel.

Sketchupa nie znam na tyle by coś powiedzieć, fusion jest (powiedzmy) wstępem do modelowania bryłowego, a jeśli user wie, jaka funkcja za co odpowiada - wie czego szukać w opcjach programu, dowolnego, to szybciej ten cel osiągnie.

podobnie, od wielu lat, jest walka między inventorem a solidworksem - funkcje są takie same i osobie wprawnej w jednym z nich, obsługa drugiego przyjdzie w ciągu paru chwil. Bo wie czego szukać w narzędziach programu.

osobiście uważam, że najpierw trzeba zrozumieć idee budowania modelu, a później uczyć się funkcji danego softu.

:piwo:
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Ender 3, co po zakupie + pare pytań

Post autor: olo2000pm »

Do projektowania 3d jest jeszcze darmowy program designspark mechanical.
Na tym kanale Jim Taylor pokazuje jak posługiwać się tym narzędziem
https://www.youtube.com/user/miopicman/videos
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Lis
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 29 sie 2019, 20:46
x 1

Re: Ender 3, co po zakupie + pare pytań

Post autor: Lis »

Przez ostatnie dwa wieczory i pewnie przez kilka nastepnych moj czas pochlania Fushion. I pewnie tak przez jakis czas zostanie, bo mysle ze jak przyjdzie drukarka to skupie sie bardxiej na drukowaniu :)
Oby to bylo jutro :)
Trzeba po prostu poświęcić tydzień ze swojego cennego życia i spróbować zrobić to samo w kilku.
I odpowiedź sama podejdzie do gardła...
To jest bardzo celne. Ale tak jest ze wszystkim. W wielu sytuacjach intuicyjnosc programu jest czysto subiektywne, dlatego najlepiej potestowac, tym bardziej ze nie trzeba nauczyc sie tego w kilka dni czy tygodni, prawda? Trzeba brac.pod uwage szerszy zakres czasu :) (mam na mysli ze wiele osob, w tym ja, czesto tlumaczy sie stwierdzeniem "ooo Panie! Kiedy, nie mam czasu na to wszystko... " etc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”