Różnice w softach DSM / F360 / SketchUp

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
l00k
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 31
Rejestracja: 10 wrz 2019, 19:28
x 4

Różnice w softach DSM / F360 / SketchUp

Post autor: l00k »

Obejrzałem tutoriale do kilku softów
DSM
Fusion 360
SketchUp

Opiszcie proszę różnice dotyczące funkcji i użytkowania.
Na pierwszy rzut oka DSM jest bardzo prosty w obsłudze. W Fusion podoba mi się, że wszystko jest szkicem i łatwo zmienić jakiś wymiar w gotowej bryle.

Piszę na tym etapie, ponieważ kiedyś jak zaczynałem zabawę ze zwykłą grafiką to postawiłem na GIMP i ciężko mi było przenieść intuicje na
PhotoShopa.
Teraz chciałbym podjąć świadomą decyzję. Zależy mi na informacji czym się różnią, gdzie czegoś wam brakowało, dlaczego zmieniliście soft itp.
TDI-CAD
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Różnice w softach DSM / F360 / SketchUp

Post autor: TDI-CAD »

W fusion 360 lubię to, że jest darmowy i jest cad/cam/cae, czyli ponad 50 kzł w kieszeni w stosunku do konkurencji. Licencja Fusion nie pozwala w wersji free robić projektów na zlecenie. Można robić je jako hobby lub na własny użytek profesjonalnie ale tylko dla siebie jako własna dokumentacja produkcyjna. Dla mnie nie ma w tej chwili konkurencji chcąc pracować na legalnym oprogramowaniu.
l00k
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Różnice w softach DSM / F360 / SketchUp

Post autor: dziobu »

To zupełnie bezcelowe pytanie. To co dla jednego jest zaletą dla innego jest wadą. Popracuj w każdym tydzień to sam będziesz wiedział co i jak.
Zwłaszcza że wymieniłeś dwa CADy i jeden program graficzny, także już na starcie jest różnica we wszystkim.

Projektujesz i tak Ty, a program to tylko narzędzie. Wybierz więc takie w którym pracuje Ci się dobrze.
Ja używam Sketchupa. Pytać nie będę, ale mogę strzelać że 90% osób na forum stwierdzi że to szit i do projektowania w 3D się średnio nadaje. A mnie przeszkadza tylko to że nie otwiera dużych STLi.
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Różnice w softach DSM / F360 / SketchUp

Post autor: tig33r »

Mogę tylko potwierdzić opinię dziobu. Jako, że zawodowo spędzam w cadzie 80% czasu pracy nie wyobrażam sobie pracy w jakimś skeczupie czy innym dzidostwie różnym od profesjonalnych narzędzi za miliony monet. Fusion jest bardzo podobny do programów, z których korzystałem. Wydaje mi się najbardziej profesjonalny. Mocno subiektywna opinia.
l00k
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Różnice w softach DSM / F360 / SketchUp

Post autor: McKee »

TDI-CAD pisze:Licencja Fusion nie pozwala w wersji free robić projektów na zlecenie. Można robić je jako hobby lub na własny użytek profesjonalnie ale tylko dla siebie jako własna dokumentacja produkcyjna.
Czy aby na pewno? Nie wczytywałem się DOKŁADNIE ale zdaje się, że dla dowolnego małego biznesu jest darmowy przez pierwszy rok użytkowania (podobnie jak dla hobystów).
Warunki są 2:
1) Całkowity dochód mniejszy od 100 000$/rok (czyli "mały" biznes).
2) Tylko rok (i to dotyczy firm ale także hobbystów itp (Uczniowie / studenci / nauczyciele: 3 lata)).
To nie jest darmowy program! Dla hobbystów też nie jest. Większość z nas/was po prostu łamie warunki licencji i potencjalnie może się obudzić pewnego dnia z ręką w nocniku jak Autodesk przykręci śrubę (nie strzelać do posłańca - ale taka jest prawda).
I w zasadzie wszyscy, którzy rok temu polecali / korzystali z F360 powinni już mieć zakupioną subskrypcję i legalnie płacić za użytkowanie (~$60/miesiąc).
dziobu, Abys, l00k
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Różnice w softach DSM / F360 / SketchUp

Post autor: virgin71 »

Niet @McKee. Ja dostałem od nich licencję Start-Up na 3 lata i rok temu mi ją przedłużyli o 3 lata. Niestety nie przekraczam $100k rocznie (po aktualnym kursie to jest aż 396 965zł).
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Różnice w softach DSM / F360 / SketchUp

Post autor: dziobu »

@virgin71 Ty dostałeś, super, ale to nie znaczy że jest to norma. A jako tą trzeba by przyjąć to co pisał @McKee, co też znajduje potwierdzenie na stronie producenta, czyli:
Startup

To qualify as a "Startup," You must be (a) a company, a startup or home-based business, that generates less than $100,000 (or equivalent in other currency) per year from the total sale of goods or services or (b) an individual using the service for personal non-commercial projects, hobbies or personal learning. The term of Your Startup subscription will start on the date access is granted and will end one (1) year thereafter. Autodesk reserves the right at any time during the Startup subscription term to revoke Your right to access the Offering by providing notice to You.
https://www.autodesk.com/company/terms- ... es#startup

btw.
Ja dostałem rok.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Różnice w softach DSM / F360 / SketchUp

Post autor: virgin71 »

Ale jest tam zaznaczone, że jest opcja revoke i decyduje autodesk. Czyli każdy z was może dostać przedłużenie.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Różnice w softach DSM / F360 / SketchUp

Post autor: dziobu »

No ale revoke to "odwołać" co oznacza że w każdej chwili mogą cofnąć prawo do wersji Startup. Nie ma tu też słowa o przedłużeniu licencji po roku.

Za to 3 lata o których wspominasz pojawiają sie tylko w licencji edukacyjnej... sprawdź może co Ci dali :)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Różnice w softach DSM / F360 / SketchUp

Post autor: FlameRunner »

McKee pisze:1) Całkowity dochód mniejszy od 100 000$/rok (czyli "mały" biznes).
Dochód czy przychód?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”