Anycubic Mega-S sterowniki silników

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
skystar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2019, 22:37

Re: Anycubic Mega-S sterowniki silników

Post autor: skystar »

Kupilem Tevo Tarantula Pro. Poskladalem i wydrukowalem juz pierwsze kostki kalibracyjne. Lekko skorygowalem step/mm dla krokowcow i ekstrudera, wymiary trzyma fajnie. Spodziewalem sie gorszej jakosci calej ramy ale jest ogolnie calkiem.spoko. Ladnie zapakowane wszystko i opisane, skladalo sie przyjemnie i bezproblemowo. Jak na pierwsza drukarke bedzie to dla mnie dobra nauka. Zakupie nowy zasilacz 350W, stepsticki i bltouch, wymienie wentylatory chociaz te fabryczne nie sa takie zle. Jedyne co to musze stworzyc sobie jakies uniwersalne ustawienia dla poszczegolnych filamentow, bo narazie to jedyne co zmienilem to temperatura i szybkosc druku. Uzywam slic3ra w repetierze, jeszcze porownam to z cura i wybiore to co bedzie dla mnie najlepsze. Widzialem fajne rozwiazanie Dual Z ale z wykorzystaniem tylko jednego silnika na gorze ramy. Chcialbym w przyszlosci to przetestowac.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Anycubic Mega-S sterowniki silników

Post autor: Pjoter »

1) nie powinieneś modyfikować kroków dla osi X Y Z, fabryczne wartosci były dobrze ustawione
2) czemu nowy zasilacz?
3) czemu wynieniasz wentylatory?
4) tak w sumie to temperatura jest najważniejsza przy zmianie materiału ;)
5) dual Z popieram :git:
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
skystar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2019, 22:37

Re: Anycubic Mega-S sterowniki silników

Post autor: skystar »

hej Pjoter,

1. Powiem tobie, ze trafilem na film RuiRaptor, gdzie pokazuje jak sorawdzic kroki.

Polozylem linijke na stole, ruszylem 10x 10mm i wyszlo prawie 101mm (niecałe) ale jednak. Obliczylem nowy krok zmidyfikowalem wartosc i jest w normie. Moge to cofnąc, bo zapisalem sobie poprzednie wartości, jesli tego nie powinienem ruszac to cofne. Kostka trzyma wymiary w zakresie 20 - 20.5 mm. Myslalem, że to standardowa procedura po kupnie.

2. Zasilacz ten fabryczny toj akiś noname, boję się go po prostu. I z tego co piszą trochę na styk obliczony. Teraz nie sprawia problemow ale nigdy w komputerach i urzadzeniach takich zasilaczy noname nie używalem. Nie ufam temu.

3. Wentylatory fabryczne milo mnie zaskoczyły, nie sa uciazliwe ale tez ich jakosci nie ufam. Podejrzewam, ze dlugo dobrze nie podziałają. Na razie ich nie ruszam ale będe mial na uwadze je.

Na razie nic nie ruszam, jak wroce do domu to zamowie troche filamentow i wydrukuje cos wiekszego.
skystar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2019, 22:37

Re: Anycubic Mega-S sterowniki silników

Post autor: skystar »

Nie moge edytowac, a zrobilem blad. 20 - 20.15 mm. Przed edycja stepow jeden bok okolo 20.6mm. wiec chyba dobrze jest.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Anycubic Mega-S sterowniki silników

Post autor: Pjoter »

1.ilosc kroków na milimetra dla osi wylicza się z równań. Ot pierwszy link z Google: https://printo3d.pl/ustawienia-krokow-silnika/
Jak widzisz nie ma tam miejsca na poprawki. Jesli przesunięcie 100mm wychodzi 101 mm to szukalbym problemu mechanicznego a nie firmwarowego. Nie znam się na mechanice, może to wina słabego paska? A może to błąd obserwatora? :D
Wymiary kostki mogą być wina źle skalibrowanego ekstrudera lub flow lub słabej jakości filamentu.

2 i 3 - jak Cie stać to proszę bardzo, kto bogate u zabroni :D
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Anycubic Mega-S sterowniki silników

Post autor: dziobu »

skystar pisze:1. Powiem tobie, ze trafilem na film RuiRaptor, gdzie pokazuje jak sorawdzic kroki.

Polozylem linijke na stole, ruszylem 10x 10mm i wyszlo prawie 101mm (niecałe) ale jednak.
W dużym skrócie - olej filmy tego autora.
Kroki na mm zależą bezpośrednio od ilości kroków silnika, przekładni i skoku śruby/paska. Tu jest czysta matematyka.
Jeśli to nie działa, to masz skopaną mechanike.
skystar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2019, 22:37

Re: Anycubic Mega-S sterowniki silników

Post autor: skystar »

Nie wiem czy mowimy o tym samym. Ja zmienilem to w ustawieniach MOTION poprzez wyswietlacz, doslownie o drobne wartosci. Teraz ruszajac nawet 20x 10mm to wskaznik idealnie po linijce mi sie przesuwa. Ja nie zmienialem niczego w kodzie Marlina. Dobrze zrobilem czy mam to ustawic tak jak bylo? Chyba dobrze wydaje mi sie dosyc logiczne to co zrobilem :D Tak po prostu pomyslalem, ze to standardowa procedura po kupnie xD Mam fabryczne parametry zapisane, wiec zaden problem je ustawic spowrotem.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic Mega-S sterowniki silników

Post autor: FlameRunner »

skystar pisze:zmienilem to w ustawieniach MOTION poprzez wyswietlacz, doslownie o drobne wartosci
skystar pisze:nie zmienialem niczego w kodzie Marlina
Na jedno wychodzi.
dziobu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”