Anycubic Mega-S sterowniki silników

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
skystar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2019, 22:37

Anycubic Mega-S sterowniki silników

Post autor: skystar »

1. Czy płyta główna tej drukarki (wersja Mega-S) pozwala na wymianę sterowników silników krokowych bezproblemowo?
2. Czy są one wlutowane i trzeba kombinować?
3. Czy ta drukarka występuje tylko z jedną i tą samą wersją płyty głównej czy mam jakiejś konkretnej rewizji szukać?

Szukam swojej pierwszej drukarki i mam do wydania 2 tys. Aktualnie skłaniam się właśnie ku tej drukarce, za około 1200 zł.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Anycubic Mega-S sterowniki silników

Post autor: Pjoter »

1. Mega S na 99% ma elektronikę 32 bitowa, z wlutowanymi stepsticki na stałe.
2. Na 99% są wlutowane
3. Rewizje z I połowy 2018 roku to chyba ostatnie sztuki z wymiennymi stepstickami. Teraz dostępne tylko z drugiej ręki.

Jeśli szukasz opinni na forum jaka drukarkę kupić to załóż odpowiedni temat w odpowiednim dziale ;)
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
skystar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2019, 22:37

Re: Anycubic Mega-S sterowniki silników

Post autor: skystar »

Dobra Pjoter dzięki. Czyli mega-s odpada, bo jest zbyt głośna i problematyczna w wyciszeniu.

Na allegro są strasze wersje I3 Mega, czy wiesz może jak tam sytuacja wygląda z płytami głównymi? Pozwalają na wymianę stepstickow?

Widzę, że ludzie wymieniaja ale nie wiem czy są jakieś konkretne rewizje plyt glownych, ktore na to pozwalaja, czy po prostu kazda stara i3 na to pozwala.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Anycubic Mega-S sterowniki silników

Post autor: Pjoter »

Tak jak pisałem, do pewnego momentu każda sztuka miała wymienne stepsticki. W pewnym momencie zaczęły być wypuszczane sztuki z nową elektronika. Kiedy dokładnie nastąpiła ta zmiana - nie wiem i chyba nikt nie wie. Więc kupowanie to trochę loteria.

Tak ode mnie - nie sądzę by jeszcze opłacało się kupować Ai3M. Zastanów się czy na pewno chcesz te drukarkę ;) bo w cenie nowki Mega-S można kupić już jakąś lepszą drukarkę (moim zdaniem).
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
skystar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2019, 22:37

Re: Anycubic Mega-S sterowniki silników

Post autor: skystar »

Aha Myslalem, ze zmiana plyty glownej dotyczyla tylko Mega-S, a wszystko wczesniej bylo podatne na wymiane drv.
Wiem, ze to leciwa stara juz drukarka w dodatku 12V, to co sklania mnie do kupna jej to solidna konstrukcja ramy i wydruki w zadowalajacej dla mnie nadal jakosci, dosyc sprawne drukowanie bez kombinacji od samego poczatku.

Ogladalem juz chyba wszystkie wideorecenzje roznych drukarek w moim zasiegu cenowym, praktycznie wszystkie po porownaniu z konstrukcją ai3m wygladaja tandetnie i sprawiaja wrażenie jakby te profile z ktorych zbudowane są ramy były słabo spasowane i ledwo stały, a o przenoszeniu to już strach nawet pomyśleć, bo się jeszcze rozlecą. Plus jakoś niechętnie podchodzę do tych wózków z gumowymi kółkami zamiast prowadnic.

Nie mialem nigdy drukarki, moze źle na to patrzę.

Tak szczerze mówiąc to niby ten wybór w drukarkach jest ale jakby go nie było.

Drukarka potrzebna mi do robienia wszelkiego rodzaju obudów od rpi, arduino, koszyki na dyski 3.5 cala, po fronty np do malych obudów itx, itp.

Nie mam problemu z tym, zeby zadbac o drukarkę, coś wymienić, usprawnić, nawet chcialbym dodatkowo zabezpieczyc przed pożarem, itp. ale nie za bardzo wiem co juz w koncu wziąć. Troche moze jestem wzrokowcem i odstrasza mnie na zdjęciach wygląd niektorych modeli, boję się zawodu po kupnie, że to ledwo wszystko będzie stalo po złożeniu, a po uruchomieniu się rozleci bez dodatkowych wzmocnień, podpór i innych kombinacji.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Anycubic Mega-S sterowniki silników

Post autor: dziobu »

skystar pisze:Wiem, ze to leciwa stara juz drukarka w dodatku 12V
Mam obecnie dwie drukarki na 12V. Wiem na czym polega przewaga 24V, tylko że tego tu nie zobaczę ani odczuję. Nawet jakbym obie zmodyfikował to nie wiem w czym mógłbym zyskać.
Nawet ta kupa viewtopic.php?f=34&t=3547 zwyczajnie działa. Drukuje dużo, wydruki po paredziesiąt godzin. Cena niska, pole robocze duże, jakość akceptowalna. A ma spieprzone masę rzeczy.
skystar pisze:Ogladalem juz chyba wszystkie wideorecenzje roznych drukarek w moim zasiegu cenowym
Im więcej się naoglądasz tym gorzej z wyborem.
skystar pisze:jakoś niechętnie podchodzę do tych wózków z gumowymi kółkami zamiast prowadnic.
Pewnie z góry zakładasz że jak prowadnice to od razu lepsze. Błąd.
Tu mam prowadnice: viewtopic.php?f=66&t=3140 (i to na tyle dobre że nie musiałem ich serwisować!)
Tu miałem kółka: viewtopic.php?f=34&t=2304
A tu dalej mam kółka: viewtopic.php?f=34&t=3547

Jakby prowadnice liniowe były Hiwina, THK, Igusa czy Rexrotha to bym zachwalał. Ale są chińskie. Głośne i niedokładne. Kółka są za to cichutkie i o dziwo - bezproblemowe.
skystar pisze:Tak szczerze mówiąc to niby ten wybór w drukarkach jest ale jakby go nie było.
Bo jesteś rozpieszczony :D Powinna być na rynku jedna drukarka i koniec :D
skystar pisze:Nie mam problemu z tym, zeby
To powiem wprost - każdą wydrukujesz to co chcesz. Każda ma wady i zalety. Dopóki nie masz żadnej to nawet nie wiesz do końca co jest ważne a co nie. Tutaj nie ma pozycji idealnej, żeby powiedzieć "bierz tą bo jest zajebista a reszta to gówno". Tak na prawdę...każda z nich może być super albo totalną kichą. To ta klasa sprzętu gdzie tak na prawdę nie wiesz co dostaniesz.
Wiem tylko jedno; im dłużej się zastanawiasz tym gorzej dla Ciebie. Jeśli masz ambicje, chęci i jakieś możliwości żeby w niej pogrzebać to z każdą sobie poradzisz.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Anycubic Mega-S sterowniki silników

Post autor: Pjoter »

Pjoter pisze:Jeśli szukasz opinni na forum jaka drukarkę kupić to załóż odpowiedni temat w odpowiednim dziale ;)
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
skystar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2019, 22:37

Re: Anycubic Mega-S sterowniki silników

Post autor: skystar »

A już nie będę śmiecil i zakładał tematu Co kupić do 1.5 k- 2.0k.

Chyba kupię Tevo Tarantula Pro. Ma mks gen l, 24V (na start zasilacz do wymiany bo tragiczny chinczyk) plus drv też i wentylatory. Pole robocze bardzo duże jak dla mnie, plus można dołożyć drugi silnik dla osi Z (chociaz moze niekoniecznie jeśli bedzie w miare) Lekkie wzmocnienie/ usztywnienie ramy i chyba powinno to działać dosyć cicho i przyzwoicie. Trudno, najwyzej będę poprawiał co się da, mozna ją poniżej 1000 kupić, czegoś się nauczę przy okazji.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Anycubic Mega-S sterowniki silników

Post autor: Pjoter »

Nie powiem nie, nie powiem tak. Nie wiem czego szukasz więc kupuj co chcesz :p
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
BarToL
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 05 mar 2019, 18:48
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Dużo
x 6

Re: Anycubic Mega-S sterowniki silników

Post autor: BarToL »

Ja kupiłem Mega-S pod koniec kwietnia 2019 i ma wymienne stepsticki - co ciekawe Mega I3 przychodziły już z 32bitową elektroniką i niewymiennymi.
Pozdrawiam
Bartek

Drukarki
HEVO, Prusa MK3s+MMU2S, Anycubic PhotonSE, Voron 1.8 , Voron 0, Voron 2.4 , Prusa Mini , Anycubic Delta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”