Zły wydruk Ender 3 pro

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
traffictiesto
Postów w temacie: 8
Posty: 45
Rejestracja: 23 gru 2019, 19:00
x 4

Zły wydruk Ender 3 pro

Post autor: traffictiesto »

Witam.
Mój pierwszy post i jestem zielony w druku 3d. :sick:
Kupiłem z Ali Ender'a 3 pro. kilka początkowych wydruków było ok. Potem żona myła okno o musiałem przestawić drukarkę. Po powrocie źle drukuje. Dokładniej żeby to zobrazować to drukuje nitki z odstępami i przerwami pomiędzy w linii pionowej. Co może być przyczyna ? Zauważyłem tez chyba tego nie było wcześniej ze jak podaje filament to tak stuka. Czy tak powinno być ? Rurka w której leci filament tez była luźnie przykręcona do podawacza filamentu. To dobrze ?
Proszę o pomoc i dziękuje z wszystkie uwagi.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 807
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 360

Re: Zły wydruk Ender 3 pro

Post autor: Abys »

Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
traffictiesto
Postów w temacie: 8
Posty: 45
Rejestracja: 23 gru 2019, 19:00
x 4

Re: Zły wydruk Ender 3 pro

Post autor: traffictiesto »

Dodaje fotki i dziekuje za odpowiedz. Juz zabieram sie do czytania.
Załączniki
66B57956-FF4A-4F0B-BD8E-DA7FEE083DA5.jpeg
EEE6AA9B-2371-4BA9-9DD5-E1A64990DFC0.jpeg
66017749-ECC0-46E5-860A-DB8C0B49A33C.jpeg
Abys
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Zły wydruk Ender 3 pro

Post autor: dziobu »

traffictiesto pisze:Dodaje fotki(...)Juz zabieram sie do czytania.
To jeszcze to: viewtopic.php?f=22&t=2109 (obrót zdjęć)
traffictiesto pisze:Po powrocie źle drukuje.
Ciężko było by CI tak źle skręcić drukarkę żeby jej przestawienie powodowało aż tak duże zmiany.
Ale nie chcę się zdziwić :D
traffictiesto pisze:Dokładniej żeby to zobrazować to drukuje nitki z odstępami i przerwami pomiędzy w linii pionowej. Co może być przyczyna ?
Źle opisałeś problem. Bardziej pasuje to do stwierdzenia że drukujesz złą szerokością ścieżki (slicer myśli że drukujesz szeroko, a faktycznie leci wąsko). A tak już byś mógł natrafić w sieci na potencjalne rozwiązanie; w czym rzecz -> na końcu posta.
traffictiesto pisze:Zauważyłem tez chyba tego nie było wcześniej ze jak podaje filament to tak stuka. Czy tak powinno być ?
Nie. Jak radełko przeskakuje to:
  • masz przytkaną dyszę (jakiś paproch); rozwiązanie - szukaj pod hasłem "cold pull",
i/lub
  • za mocno dociska filament i silnik nie ma siły,
i/lub
  • masz uwaloną termoparę/grzałkę i jest za chłodna, bądź zwyczajnie ustawiłeś za niską temperaturę,
i/lub
  • stepstick się przegrzewa.
Jak widzisz ciężko nic nie robieniem te problemy wywołać. No może przytaknie dyszy by się udało, ale ono nie daje tak równomiernego efektu (viewtopic.php?f=8&t=3682&hilit=czy%C5%9 ... ntu#p63618).
traffictiesto pisze:Rurka w której leci filament tez była luźnie przykręcona do podawacza filamentu. To dobrze ?
Nie. Tu nie może być nic luźnego.


Ale teraz przejdźmy do spraw praktycznych. Wydruki masz śliczne. Specjalne uzyskanie takiego efektu wymaga już wprawy. Zauważ że model jest skaszaniony idealnie. Nie ma fragmentów lepszych czy gorszych, jak np tu (smok): viewtopic.php?f=9&t=5237&start=20#p89718. Większość problemów mechanicznych powoduje jednak nierównomierne wady, a tego tu nie ma. Zostaje soft, czyli slicer - zmieniałeś go ostatnio? A możesz masz Curę i coś w niej grzebałeś?
Jeśli tak, sprawdź to: https://przyrostowo.pl/3937-ustawiamy-p ... przecinki/

I na koniec - ostały Ci się jakieś gcody z czasów kiedy ona dobrze drukowała? Puszczałeś jakiś?
Abys
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Zły wydruk Ender 3 pro

Post autor: Jakub »

To wygląda jak problem z sztywnością ramy. Podkręcanie wszystkie śrubki łączące profile i dociśnij rolki vslot. Możliwe że podczas przestawiania coś się poluzowało. Dodaj też fotki wcześniej szych wydruków. Wcześniejsze wydruki były z karty dostarczonej z drukarką czy sam ciąłeś?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3232
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Zły wydruk Ender 3 pro

Post autor: morf »

Hej
Potem żona myła okno o musiałem przestawić drukarkę
Trzeba było pomoc szanownej Małżonce w przygotowaniach a nie siedzieć nad drukarka. Karma wróciła:)

Pokaż jakieś zdjęcie dobrego wydruku który wyszedł z drukarki
Done is better than perfect.
traffictiesto
Postów w temacie: 8
Posty: 45
Rejestracja: 23 gru 2019, 19:00
x 4

Re: Zły wydruk Ender 3 pro

Post autor: traffictiesto »

Przeciez odsunalem drukarke i monitor :) pomoc az nadto :) dzieki za wszystkie odpowiedzi. Jutro poczytam bo dzis wigilia. W wolnej chwili wrzucam fotki przed przeniesieniem drukarki. Piesek z karty od endera a reszta sciagnieta z thingiverse i przeslicowana cura.
Załączniki
BCC77627-0F72-4542-A6C0-AF300CA0BF2F.jpeg
traffictiesto
Postów w temacie: 8
Posty: 45
Rejestracja: 23 gru 2019, 19:00
x 4

Re: Zły wydruk Ender 3 pro

Post autor: traffictiesto »

Tylko jeden zalacznik sie wgral chyba.
traffictiesto
Postów w temacie: 8
Posty: 45
Rejestracja: 23 gru 2019, 19:00
x 4

Re: Zły wydruk Ender 3 pro

Post autor: traffictiesto »

Teraz..
Załączniki
B79E0A2F-7D20-45D6-958E-35F60D5A70A8.jpeg
3AC8280E-EF96-4E33-9350-B5C4E42BF740.jpeg
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Zły wydruk Ender 3 pro

Post autor: Jakub »

No to tak drastyczna zmiana może być spowodowana tylko poluzowaniem się czegoś, to raczej nie wina softu bo wcześniej było w miarę ok poza tymi przesunięciami warstw na 1 zdj. ale to chyba z-wobble.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”