TriangleLab BMG - wątpliwości odnośnie jakości

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
etet100
Postów w temacie: 4
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

TriangleLab BMG - wątpliwości odnośnie jakości

Post autor: etet100 »

Witam. Opinie o tym ekstruderze są raczej pozytywne a ja kupiłem i mam wątpliwości.

Zauważyłem, że łożysko widocznie tu na zdjęcie nie za bardzo pasuje do gniazda.
IMG_20200105_1141589.jpg
Nie wiem czy to widać ale po złożeniu łożysko nie wchodzi zbyt głęboko w gniazdo a jego zewnętrzny pierścień zostaje dociśnięty do koła zębatego przez co trze o nie zamiast obracać się luźno:
IMG_20200105_1140371.jpg
Druga sprawa to bardzo duże problemy z włożeniem filamentu. Manipulowanie nim tak żeby był wygięty w odpowiednim kierunku i przeszedł przez obydwa otwory jest skrajnie trudne. A włożenie jakiegoś bardziej elastycznego filamentu jest chyba niemożliwe bez rozebrania ekstrudera.

Trzecia sprawa to gniazdo na radiator hotendu (lub na tuleje do podłączenia rurki w przpadku bowdena). To jest po skręceniu luźne i bez problemu się obraca. Z tego powodu cały hotend podczas pracy będzie mi się obracał.
IMG_20200105_1151299.jpg
O takich problemach jak połamane gniazdo w silniku nawet nie wspominam.

Czy ten ekstruder się w ogóle do czegoś nadaje? Nie wiem czy otwierać spór na aliexpress (na normalną wiadomość nawet mi nie odpisali) czy jakoś to próbować naprawiać.
Załączniki
IMG_20200105_1143186.jpg
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: TriangleLab BMG - wątpliwości odnośnie jakości

Post autor: Berg »

1. ma wchodzić ciasno
2. trudno wsadzić filament bo go wsadzasz ze złej strony no i bez rurki zawsze ciężko trafić. Dotnij kilka centymetrów rurki i wsadź w złączkę od tej strony co się wsadza lub wywal złączkę "bo nie jest potrzebna jeśli nie jest potrzebna" :)
3. silnik reklamuj, choć to mogło powstać w transporcie, zdarza się
Abys
etet100
Postów w temacie: 4
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: TriangleLab BMG - wątpliwości odnośnie jakości

Post autor: etet100 »

2. od dobrej wkładam, a dodanie rurki jeszcze pogarsza sprawę (blokuje się już w złączce na wejściu zamiast dopiero po przejściu przez środek ekstrudera
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: TriangleLab BMG - wątpliwości odnośnie jakości

Post autor: Abys »

etet100 pisze:2. od dobrej wkładam, a dodanie rurki jeszcze pogarsza sprawę (blokuje się już w złączce na wejściu zamiast dopiero po przejściu przez środek ekstrudera

Mylisz się, kolega ma rację.
Miejsce w którym znajduje się aluminiowy pierścień jest miejscem na hotend.
Ps. W to gniazdo alu wkładasz rurkę a dopiero później idzie to w złączkę :D
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1178
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 787
Kontakt:

Re: TriangleLab BMG - wątpliwości odnośnie jakości

Post autor: @GUTEK@ »

Dla jasności, filament wkładasz od strony tej niebieskiej złączki.
U mnie to łożysko bez problemu idzie ściągnąć z ośki zębatki, wkładasz je wtedy w całości w gniazdo i dopiero zakładasz zębatkę.
Ja miałem inną złączkę od strony podłączenia bowdena, być może teraz dają taką. Ale nie obracała się po skręceniu ekstrudera. Jednak polecam użyć drukowanej, u mnie się sprawdza. viewtopic.php?f=50&t=3602&start=20
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: TriangleLab BMG - wątpliwości odnośnie jakości

Post autor: tig33r »

etet100 pisze:2. od dobrej wkładam, a dodanie rurki jeszcze pogarsza sprawę (blokuje się już w złączce na wejściu zamiast dopiero po przejściu przez środek ekstrudera
:rotfl2: :rotfl:

Nie przyszło na myśl, żeby obejrzeć na jutube czy na pewno wszystko poskładałeś ok?

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=oRpGCAuaZ9M
etet100
Postów w temacie: 4
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: TriangleLab BMG - wątpliwości odnośnie jakości

Post autor: etet100 »

@GUTEK@ pisze:Dla jasności, filament wkładasz od strony tej niebieskiej złączki.
U mnie to łożysko bez problemu idzie ściągnąć z ośki zębatki, wkładasz je wtedy w całości w gniazdo i dopiero zakładasz zębatkę.
Ja miałem inną złączkę od strony podłączenia bowdena, być może teraz dają taką. Ale nie obracała się po skręceniu ekstrudera. Jednak polecam użyć drukowanej, u mnie się sprawdza. viewtopic.php?f=50&t=3602&start=20
Wiem gdzie się wkłada filament. Z tym łożyskiem troche pokombinowałem i ogólnie jest lepiej. A drukowana złączka u mnie nie wchodzi w grę bo ja potrzebuje konfiguracji direct. Musiałem coś podłożyć pod ten radiator i obraca się dużo mniej.

Te ekstrudery wyraźnie występują w kilku wersjach (nawet jeśli kupowane w trianglelab). Różnią się logiem na obudowie i różnymi szczegółami w środku.
Holgin
Postów w temacie: 1
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: TriangleLab BMG - wątpliwości odnośnie jakości

Post autor: Holgin »

A radiator hot endu masz od Trianglelab czy inny?
etet100
Postów w temacie: 4
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: TriangleLab BMG - wątpliwości odnośnie jakości

Post autor: etet100 »

W sumie to sam nie wiem. Jeden mam od nich (ale nie kupiony z bmg tylko z titanem). Tylko że razem mam ich z 5 i nie pamiętam który jest który. Ale ten oryginalny (z zestawu) aluminiowy element do systemu bowden też jest wyraźnie luźny i się kręci. Więc gniazdo musi być tak luźno dopasowane.

A radiatory swoją drogą mają duże odchyłki w wymiarach. Do titana jedne pasowały, inne nie. I podejrzewam, że ten trianglelab też nie ma aż takiej kontroli jakości żeby wszystko zawsze dawać pasujące.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”