Anycubic 4max Pro - przesunięcie/falowanie wydruku

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic 4max Pro - przesunięcie/falowanie wydruku

Post autor: FlameRunner »

offtop wydzielony: viewtopic.php?f=8&t=5394
Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

Re: Anycubic 4max Pro - przesunięcie/falowanie wydruku

Post autor: benekdp »

sparkson pisze:Smar kupie jutro, co się dało to dokręciłem, paski na ile mogłem ponapinałem sprężynkami.

Wydrukowałem kostkę z podanego przez Ciebie tematu(viewtopic.php?f=34&t=5187#p88199). Poniżej efekty. Widać wypukłości z jednej strony a z drugiej wklęśnięcia. Filament dołączony do drukarki (ale tutaj nie zauważyłem różnicy jak używałem DD), dysza 0.4mm Trianglelab.
Szczerze, to, to co widzę na zdjęciach to nie jest problem lecz standard, delikatne nierówności będą zawsze (chyba że czegoś nie widzę). Chcesz mieć gładką ścianę to drukuj absem i papier ścierny 1000 albo kup drukarkę rzywicową. Ja u siebie jak drykuję pudełka to zawszetak mam, drukuję absem (jest lepiej ciut niż PLA , ale jak chcę mieć gładko to papier 1000, później 2000 i jest "lustereczko"
Pozdrawiam Damian
sparkson
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2020, 09:54

Re: Anycubic 4max Pro - przesunięcie/falowanie wydruku

Post autor: sparkson »

Zbigu pisze:Miałem takie paski poziome, sądzę, że masz to co ja miałem czyli łożyska do wymiany. Kup smar biały i posmaruj śrubę osi Z to zlikwiduje część luzów. Jednak sprawdź czy nie masz luzów na łożyskach osi Z. Spróbuj palcem podnieść za róg lewy i prawy konstrukcje stołu i zobacz czy nie masz luzów tam. U mnie stół kolebał się strasznie jak to robiłem i dopiero wymiana łożysk osi Z a również osi Y dała poprawę. Czy drukarka wydaje jakieś dziwne dźwięki jak drukujesz 50mm/s w osi X czy Y? Jeśli coś tam chrobocze to łożyska do wymiany.

Czy o taki smar chodzi, jak na zdjeciu?

Musze sprawdzić drukowanie w 50mm/s bo jak narazie drukowałem tylko w 40.
Załączniki
4DF54F3B-ED45-4EA8-9AD1-5E5EB55FDF0C.jpeg
Awatar użytkownika
Zbigu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 147
Rejestracja: 03 lis 2019, 15:58
x 26

Re: Anycubic 4max Pro - przesunięcie/falowanie wydruku

Post autor: Zbigu »

Tak tym dokładnie smaruję śrubę osi Z a pręty smarem silikonowym CX80 (nie było teflonowego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”