Kupiłem drukarkę i co dalej...? (Anet A8)

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Kupiłem drukarkę i co dalej...? (Anet A8)

Post autor: Reactor87 »

Witam wszystkich!

Pupilem używaną drukarkę Anet a8. Drukarka ustawiona już i sprawna. Przy zakupie widziałem jak pracuje drukując stateczek testowy... Problrm teraz w tym, że nie mam pojęcia zielonego o tym wszystkim.

Kilka słów o o drukarce:
Drukarka ma pewne ulepszenia. Została wzmocniona rama o dodatkowe elementy drukowane oraz podstawę ze sklejki dla usztywnienia. Ma też dodatki takie jak chłodzenie z obu stron dyszy oraz czujnik samopoziomujący (czy jakoś tak). jest jeszcze kilka udogodnień, jak napinany pasek osi Y, chłodzenie zasilania itp itd... Oprogramowanie to Marlin 1.1.8. W zestawie mam różne dysze oraz jakieś filamenty na start

Oprogramowanie - i tu się pojawia problem
Mam zainstalowane ultimate Cura 4.4.1 i jest ustawione zgodnie z poniższymi zaleceniami:
viewtopic.php?f=64&t=2370
viewtopic.php?f=64&t=3073


No i na razie tyle... Nie wiem co dalej mam robić... Pewnie by się przydał by się jakiś program do modelowania. Ale jaki wybrać darmowy dający swobodę przy modelowaniu, a jednocześnie był prosty w obsłudze? Ten ultimate Cura to rozumiem, że to program, w którym ustawia się wszelkie parametry maszyny i całego prcesu drukowania drukowania. Przydałby się też jakiś poradnik czy coś do tego ultimate cura dla zielonych z opisem co jest czym i jakie ma znaczenie i jak to mniej więcej ustawiać i testować... No i co tam polecacie do modelowania 3D?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Kupiłem drukarkę i co dalej...? (Anet A8)

Post autor: FlameRunner »

Reactor87 pisze:ultimate Cura 4.4.1
Nie znam. To jakiś fork?
Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

Re: Kupiłem drukarkę i co dalej...? (Anet A8)

Post autor: benekdp »

Reactor87 pisze: No i co tam polecacie do modelowania 3D?
Np. Design Spark Mechanical

A tak swoją drogą, wpisz w YT Cura dla początkujących, obejrzyj kilka filmików. Za dużo wszystkiego, łatwiej by było opisać proces kopulacji nosacza sundajskiego.


To ci się też przyda:
viewforum.php?f=70
Pozdrawiam Damian
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Kupiłem drukarkę i co dalej...? (Anet A8)

Post autor: Reactor87 »

To najnowszy soft jaki ściągnąłem (wczoraj) z oficjalnej strony Ultimate Cura i tak on jest opisany
McKee
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Kupiłem drukarkę i co dalej...? (Anet A8)

Post autor: McKee »

Reactor87 pisze:To najnowszy soft jaki ściągnąłem (wczoraj) z oficjalnej strony Ultimate Cura i tak on jest opisany
Jajcarz :rotfl:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Kupiłem drukarkę i co dalej...? (Anet A8)

Post autor: Jakub »

Każdy wie o co chodzi, ale aby było jasne: To jest Ultimaker Cura.

Do rzeczy.
Cura to slicer, taki program który przerabia modele 3d na komendy zrozumiałe dla drukarki. Duża baza gotowych modeli znajduje się na thingiverse.com

Jak już obejrzysz jakiś poradnik o Curze to wrzuć tam model, potnij, zrzuć na sd i coś wydrukuj (po wklepaniu ustawień drukarki, druku i innych w Curze)
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Kupiłem drukarkę i co dalej...? (Anet A8)

Post autor: Reactor87 »

Ultimaker Cura Version: 4.4.1 :P
Jakub
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Kupiłem drukarkę i co dalej...? (Anet A8)

Post autor: tig33r »

Moim zdaniem slic3r łatwiejszy do ogarnięcia dla totalnego laika, szczególnie prusa version jako lepsza niż podstawka.
Do modelowania to darmowy fusion360 lub z płatnych solidworks jest przyjemny na początek.
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Kupiłem drukarkę i co dalej...? (Anet A8)

Post autor: Reactor87 »

Dzięki wielkie za pomoc! Z grubsza ogarnąłem Cure i teraz już sobie tylko testuje różne parametry...

Nie wiem czy drukarka sama w sobie ma znaczenie, ale czy jest jakiś polecany filament do tej drukarki? Co zaproponujecie jeśli chodzi o filament budżetowy do nauki/testowania, a jaki do wydruków pod katem najwyższej możliwej jakości dla tej drukarki?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Kupiłem drukarkę i co dalej...? (Anet A8)

Post autor: FlameRunner »

Reactor87 pisze:Co zaproponujecie jeśli chodzi o filament budżetowy do nauki/testowania
PLA renomowanego producenta.
Reactor87 pisze:a jaki do wydruków pod katem najwyższej możliwej jakości dla tej drukarki?
Drugą szpulę PLA renomowanego producenta.
dragonn
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”