Cura 3.6.0 - "ucina" zapisywany gcode

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
evo116
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 11
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:00

Cura 3.6.0 - "ucina" zapisywany gcode

Post autor: evo116 »

Witam mam problem z programem Cura 3.6.0. Od miesiąca działał prawidłowo i przetwarzał rysunki 3d bardzo dokładnie, po zapisaniu i załączeniu druku było wszystko ok. Teraz od kilku dni Cura jak przetwarza/tnie model to po zapisaniu do pliku zapisuje tylko z 15 pierwszych warstw i dalej nic .
Nic nie zmieniałem i tak się stało .. Zainstalowałem program od nowa ale to nic nie dało.
Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić ?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cura 3.6.0

Post autor: FlameRunner »

Skąd wiesz (w jaki sposób to zauważyłeś), że zapisuje tylko kilkanaście pierwszych warstw?
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 2
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Re: Cura 3.6.0

Post autor: Jose »

Miałem podobny problem. Przy zapisaniu bezpośrednio z programu na kartę zdarzało się czasami że drukarka zatrzymywała się powiedzmy na 150 warstwie z 200... Jak otwierałem plik z którego się zatrzymał druk okazywało się że końcówka pliku to "krzaki". Sprawdziłem kartę programem do zapisu/odczytu karty i niby była sprawna. Jak zapisywałem na pulpicie to plik był do końca czytelny. Jak zapisywałem na karcie to czasami zapisywał się z "krzakami" na końcu.

Niestety nie wiem co było problemem, czy karta, czy program, czy laptop. Zmieniłem w międzyczasie i kartę i slicer, problem już nie występuje.
maciek163
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:17
Drukarka: Creality CR10S Pro
x 6

Re: Cura 3.6.0

Post autor: maciek163 »

Dlaczego nie używasz najnowszej? 4.4.1?
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: Cura 3.6.0

Post autor: Abys »

Skoro miałeś krzaki w gcode to wadliwa była karta, nawet jak programem pokazuje że jest OK.
Możesz wrócić do poprzedniego slicera, ale warto potestować inne a może ci przypadnie nowy do gustu.

@maciek163 Bo czasami nowsza aktualizacja nie działa za dobrze, ma błędy. Czasami nie warto aktualizować.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 2
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Re: Cura 3.6.0

Post autor: Jose »

Abys, co było dziwne "krzaki" pojawiały się nie za każdym razem i wyłącznie podczas zapisywania gcode bezpośrednio z cury na kartę. Jak zapisałem na pulpicie i wrzuciłem na kartę problemu nie było. No i zmiana slicera wyszła na lepsze bo ten chodzi jakoś tak szybciej :-)
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: Cura 3.6.0

Post autor: Abys »

To jest los, jak raz pokazuje krzaki to może działać i za 23 razem błąd pojawi się znowu.
Do takiej karty już bym nie wracał, jest szansa że to zapis z slicera ale bardziej prawdopodobna jest karta.
To jest norma, karty sd padają, sa wadliwe po prostu.
Sam już wymieniłem 2 przez niecały rok,podejrzewałem też czytnik.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
evo116
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 11
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:00

Re: Cura 3.6.0

Post autor: evo116 »

Ja mam tak jak nawet zapisuje na pulpit i drukuje tylko kilka warstw, a wiem że źle zapisuje bo jak wrzucam ten gcode to w Curze pokazuje tylko kilka warstw
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: Cura 3.6.0

Post autor: Abys »

A to nieźle.... możesz edytować też notatnikiem, nie ma sensu puszczać na drukarkę jak widać znaki bo się w tym miejscu zatrzyma. Albo tak jak piszesz, odpalić w cura i jest podgląd.

Ps. Wywalcie tą cure która wam robi takie problemy, nie spodziewałem się że slicer może pierdolić gcode.... Karta to tam chuj, zrozumiałe ale slicer?
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
evo116
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 11
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:00

Re: Cura 3.6.0

Post autor: evo116 »

To jaki program polecacie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”