Alfawise U30 - pytania laika przed zakupem

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
sledzikmaster
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2020, 16:36

Alfawise U30 - pytania laika przed zakupem

Post autor: sledzikmaster »

Witam,
od dłuższego czasu nosze się z zamiarem zakupu drukarki 3D do druku wszelakich przedmiotów poprawiających jakość życia (jakieś podpórki, stojaki i inne pierdoły) oraz przede wszystkim do druku replik wyposażenia (2 wojenna rekonstrukcja historyczna - wszelakie pojemniczki, kosmetyczki itp). Pierwsze druki z ABS na drukarce firmowej w tym drugim aspekcie były obiecujące, ale zmieniłem prace i źródełko z obsługą wyschło.

Nie mam niestety żadnego doświadczenia w zakresie samego przygotowania drukarki jak i druku - było to robione przez kolegę. Ja projektowałem i wkraczałem już na detailing samego obiektu. Mechanicznie jestem sprawny, więc nieskomplikowane elementy mogę samemu złożyć. Dodatkowo nie mam też doświadczenia w programowaniu, elektronice itp.

Budżet w jakim chciałbym się zmieścić to około 1000 zł, z tym że jest to kwota orientacyjna.
Nie chciałbym zamawiać bezpośrednio z chin - wolałbym coś w Polsce, lub w sklepie gdzie w miarę szybko wyślą do Polski.

Po przejrzeniu forum jednym z polecanych urządzeń jest tytułowy Alfawise U30.
Przemawiają za nią:
- jest już częściowo złożona,
- podobno wymaga praktycznie tylko poziomowania i kalibracji do poprawnego działania,
- jest tania.

Chciałbym szanowne forumowe grono poprosić o pomoc w rozwianiu paru wątpliwości przed zakupem:
1. Pojawiają się informacje, że na wstępie trzeba by było wymienić niektóre elementy drukarki:
- stół na szklany,
- dysza na innego typu - jeśli faktycznie jest potrzeba to na jaką?
- układ chłodzenia wydruku.
Co z tego jest prawdą? Co jeszcze należałoby wymienić? Co na start jeszcze zakupić?
2. Czy przed rozpoczęciem druku trzeba stół smarować jakimiś klejami by druk lepiej się trzymał?
3. Skąd najlepiej zamówić drukarkę?
Niska cena jest na Gearbest. Czy polecacie inny sklep? Na polskim allego też coś się pojawiło.
4. Czy warto kupić nową czy może jednak używaną, ale już złożoną?
5. Czy moglibyście się podzielić z jakimiś projektami obudów do tej drukarki? Mam na myśli drukowanie z ABS.
6. Czy od razu (jak drukarka jest nowa) należy coś zmienić w ustawieniach?
7. Jakich filamentów używaliście? Mam tutaj na myśli konkretne typy nie źródło :-)
8. Jak najlepiej ściągać już gotowe wydruki?
9. Czy warto dopłacać 200 zł do wersji PRO?

Nie jestem zamknięty tylko tą jedną drukarkę. Dodatkowo jeszcze myślę o Anycubic 4Max pro. Jest ona droższa (koszt około 1100 zł), ale przemawia za nią to, że ma już zamkniętą komorę oraz jest złożona.

Mam nadzieję, że mój post jest w miarę czytelny :-)

Z góry dziękuję za wszelaką okazaną mi pomoc.
prywek
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2019, 19:25
Drukarka: Alfawise U30

Re: Alfawise U30 - pytania laika przed zakupem

Post autor: prywek »

1. Oprócz stołu szklanego nic nie trzeba wymieniać.
2. Pryskam "Hegronem".
3. Tylko gearbest. To jest marka produkowana tylko dla nich. (Czasem pojawia się wysyłka z Eu)
4. Nie wdziałem używek
5. Niestety nie.
6. Nic nie trzeba zmieniać
7. PLA, PETG
8. Thingiverse.com
9. raczej tak
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Alfawise U30 - pytania laika przed zakupem

Post autor: McKee »

sledzikmaster pisze:Nie jestem zamknięty tylko tą jedną drukarkę. Dodatkowo jeszcze myślę o Anycubic 4Max pro. Jest ona droższa (koszt około 1100 zł), ale przemawia za nią to, że ma już zamkniętą komorę oraz jest złożona.
... oraz ma stół ruchomy w osi Z - zdecydowanie warto.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
lem
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2020, 23:37
Drukarka: Alfawise U30

Re: Alfawise U30 - pytania laika przed zakupem

Post autor: lem »

1. Z fabrycznym stolikiem da się żyć, wydrukowałem kilkadziesiąt różnych przedmiotów, teraz pracuję nad wymianą na chiński stolik z laminatu z magnesami trzymającymi blachę sprężynowa pokrytą PEI. Dodałem czujnik BL-touch, ale to wymaga zmiany oprogramowania na Marlin.
2. nigdy nie był potrzebny, rzeczy z dużą płaską powierzchnią drukowałem bez brim, mniejsze potrzebują brim lub raft
3. Gearbest, zapłaciłem 650pln z wysyłką z EU, w jakieś 3 dni była u mnie
4. Jak kupowałem to cena nówki na Gearbest była niższa niż używek na allegro
5. Jeszcze nie próbowałem ABS
6. Trzeba wypoziomować stół i ustawić czujnik Z tak żeby głowica na waliła w stół
7. PLA
8. z fabrycznego stolika podważać lub odrywać bujając na boki, dobrze włączyć grzanie przed odklejaniem
9. uznałem że na początek nie warto dopłacać, jak na pierwszą drukarkę do nauki techniki druku 3d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”