Bio i jego problemy z drukiem ...czyli od podstawowych podstaw ..

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 1
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: Bio i jego problemy z drukiem ...czyli od podstawowych podstaw ..

Post autor: epon »

Masz nierówny stół, w środku dół, Efekt sam widzisz na większej powierzchni, zastosuj szkło na stół .
H-bot w ciągłej budowie
Awatar użytkownika
Bio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 14
Rejestracja: 06 mar 2020, 14:01

Re: Bio i jego problemy z drukiem ...czyli od podstawowych podstaw ..

Post autor: Bio »

Witam, walki ciąg dalszy i mam pytanie jak zapisać plik gcode tak aby z całego projektu wydrukować tylko jedną konkretną warstwę np tylko 1
Bez waszej pomocy, to guzik mi wyjdzie ..... chociaż nie, guzik też mi nie wyjdzie :(
Awatar użytkownika
Bio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 14
Rejestracja: 06 mar 2020, 14:01

Re: Bio i jego problemy z drukiem ...czyli od podstawowych podstaw ..

Post autor: Bio »

epon pisze:Masz nierówny stół, w środku dół, Efekt sam widzisz na większej powierzchni, zastosuj szkło na stół .
to było drukowane na szkle :(
Bez waszej pomocy, to guzik mi wyjdzie ..... chociaż nie, guzik też mi nie wyjdzie :(
szymin89
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 36
Rejestracja: 22 lut 2020, 18:24
Drukarka: Ender 3 Pro
x 1

Re: Bio i jego problemy z drukiem ...czyli od podstawowych podstaw ..

Post autor: szymin89 »

Na pierwszej fotce wygląda inaczej. Połóż szkło na podkładkę bo szkło może się przykleić do tej warstwy magnetycznej na stole i będziesz miał problem z oderwaniem go- jak ja.
Jak kalibrujesz stół?
Awatar użytkownika
Bio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 14
Rejestracja: 06 mar 2020, 14:01

Re: Bio i jego problemy z drukiem ...czyli od podstawowych podstaw ..

Post autor: Bio »

Minęło sporo czasu, i w końcu wydawało mi się, że już drukarka drukuje jak powinna. A tu masz, nowy problem, wydrukowałem całą rolkę filamentu spektrum, na różnej maści projekty, i w zasadzie można powiedzieć że, po za stopą słonia to już problemów nie było. Wsadzam nową rolkę białego filamentu DD, i zaczynam druk ... (litofan) zaczyna bardzo ładnie, i po jakiś 45 minutach robi się masakra, ekstruder zaczyna przeskakiwać (najpierw sporadycznie ) i dochodzi do momentu że już tylko przeskakuje i wydruk do kosza. Jedna, dDruga, 3cia próba zmiana retrakcji, zmiana temperatur, ponowne wygenerowanie pliku gcode- i dupa kwas, za każdym razem i w podobnym miejscu. Zmieniam filament na resztkę spectrum i drukuje 2 godz bez problemu. Zakładam ponownie filament DD, tym razem czarny i próbuje wydrukować inny plik ... zaczyna pieknie i po 45 minutach to samo co z białym. Panowie, nie wierzę że to wina filamentu, ( nakupiłem go, jak głupi mydła więc, musi być dobry :P)

Podpowiedzcie proszę, o co kaman :(
Załączniki
DSC_3146.JPG
DSC_3147.JPG
DSC_3148.JPG
DSC_3149.JPG
Bez waszej pomocy, to guzik mi wyjdzie ..... chociaż nie, guzik też mi nie wyjdzie :(
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1357
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 735

Re: Bio i jego problemy z drukiem ...czyli od podstawowych podstaw ..

Post autor: JGFTW »

Dla każdego materiału (różni producenci, a nawet różne kolory tego samego producenta) trzeba dobrać odpowiednie ustawienia. Ewidentnie profil materiałowy jaki masz dla Spectrum jest niekompatybilny z DD.

Być może DD potrzebuję mniejszej temperatury i/lub długości retrakcji, bo puchnie w łączniku podczas retrakcji (zwróc uwagę jak wygląda końcówka filamentu po wyjęciu) lub potrzebuję wydajniejszego chłodzenia bo za wcześnie mięknie (w radiatorze lub na radełku)?

Musisz znaleźć odpowiednie dla DD połączenie prędkości druku, temperatury, retrakcji (długości oraz szybkości), itp oraz być może ulepszyć chłodzenie radiatora (tunel + wentylator).

Oczywiście, jeżeli masz na to czas - w przeciwnym wypadku;
Zwróć/sprzedaj DD, kup Spectrum i na nim drukuj ;)
morf
Awatar użytkownika
Bio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 14
Rejestracja: 06 mar 2020, 14:01

Re: Bio i jego problemy z drukiem ...czyli od podstawowych podstaw ..

Post autor: Bio »

No kombinuje z tym zawzięcie, jeszcze kwestia rurki bowden, poprawienie jej, już przyniosło spory efekt. Filament nasz rodzimy, i nakupiłem go wiec teraz sprzedawać już nie chce. A swoją drogą może ktoś ma endera i drukuje na DD, prosił bym o ustawienia na jakich drukuje :)
Bez waszej pomocy, to guzik mi wyjdzie ..... chociaż nie, guzik też mi nie wyjdzie :(
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 2
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 126

Re: Bio i jego problemy z drukiem ...czyli od podstawowych podstaw ..

Post autor: obrms »

Wydrukuj wieżę temperatur i zobacz przy jakiej drukuje się akceptowalnie. To normalna czynność eksploatacyjna związana z posiadaniem drukarki. Nikt za Ciebie tego nie zrobi, a na to, ze skopiowany od kogoś profil filamentu zadziała, nie ma absolutnie żadnej gwarancji.
Awatar użytkownika
Bio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 14
Rejestracja: 06 mar 2020, 14:01

Re: Bio i jego problemy z drukiem ...czyli od podstawowych podstaw ..

Post autor: Bio »

Masz racje, i tak zrobię. Ale rzecz w tym, że ja kompletnie wszystko na czuja ustawiam, a chciał bym mieć jakiś punkt odniesienia, albo chociaż pogląd jakiego rodzaju/wielkości są to zmiany ...
Bez waszej pomocy, to guzik mi wyjdzie ..... chociaż nie, guzik też mi nie wyjdzie :(
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 2
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 126

Re: Bio i jego problemy z drukiem ...czyli od podstawowych podstaw ..

Post autor: obrms »

Ciężko o punkt odniesienia, nie wiadomo chociażby czy termistor wskazuje właściwą temperaturę. Kazdy egzemparz jest inny i do każdego trzeba podchodzić indywidualnie. To co u jednego pójdzie wg. wyswietlacza w 200 stopniach u drugiego może robić problemy nawet w 220.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”