Podpory ciężko oderwać Prusa mk3 Slicer ustawienia

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
grander
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 74
Rejestracja: 12 gru 2018, 18:53
x 1

Podpory ciężko oderwać Prusa mk3 Slicer ustawienia

Post autor: grander »

Witam drukuje na PET-G i ostatnio chciałem podrukować z podporami . Problem mam z odklejeniem tych rzeczy bardzo są spojone ze sobą a jak są jakieś jaskinie :) czyli korytarze wgłębienia to ciężko wyskrobać to .

Jakieś podpowiedzi z ustawieniem ? i gdzie .
Słyszałem że wentylatory ustawić na mocniej ?

I jeszcze jedno , jak daje w Slicerze tylko dla wymuszenia podpór to nigdy tych podpór nie widzę już nie mowie o podpory jedynie na powierzchni stołu to w ogóle działa . Dopiero jak dam wszędzie to są hmm ?
jakubperson
Postów w temacie: 3
Posty: 268
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:50
x 73

Re: Podpory ciężko oderwać Prusa mk3 Slicer ustawienia

Post autor: jakubperson »

1. W jakim programie robisz? Jeśli Prusa Slicer to w ustawieniach druku masz ustawienia od materiału podporowego. Być może za mała odległość / wzór zbyt gęsty lub można na próbę zrezygnować z warstw łączących.
2. Wymuszenie podpór jest tylko wtedy gdy używasz tej opcji, czyli prawym klawiszem myszki kliknij na obiekt i wtedy możesz dodać wymuszenie podpór w danym miejscu.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Podpory ciężko oderwać Prusa mk3 Slicer ustawienia

Post autor: JGFTW »

W simplify 3d jest nastaw Horizontal offset form part, w którym ustawiam wartość 0.35mm
W Prusa Slicer masz Contact Z distance domyślnie wartość 0.2mm - spróbuj to zwiększyć do np 0.3 - 0.35 [mm]

Dodatkowo masz tam jeszcze X/Y separation between an object and its support może ustaw to na 0.4mm i zobacz czy to pomoże.

Ale niezależnie od ustawień musisz mieć sprawny wentylator * i dla najlepszego efektu dobrze dobraną prędkość chłodzenia do materiału.

* ostatnio też miałem problem z supportami przy druku z PETG, zrobiłem parę różnych wydruków zmieniając ustawienia, ale nie pomogło - okazało się problem jest z wentylatorem. Już chciałem go wymieniać na nowy, aż zorientowałem się, że śruba mocująca była za mocno dokręcona (ściskała obudowę) i sie blokował ;) Także sprawdź, bo jak widzisz nawet takie pierdoły mogą mieć wpływ na dobry wydruk (z podporami).


Nie mogę się nie wypowiedzieć również o tym, co napisałeś :
grander pisze:[...] I jeszcze jedno , jak daje w Slicerze tylko dla wymuszenia podpór to nigdy tych podpór nie widzę już nie mowie o podpory jedynie na powierzchni stołu to w ogóle działa . Dopiero jak dam wszędzie to są hmm ?
Żartujesz sobie ?! :D Kto to zrozumie ? Zwracaj uwagę na to jak piszesz, żeby nie wyszedł z tego bełkot.
grander
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 74
Rejestracja: 12 gru 2018, 18:53
x 1

Re: Podpory ciężko oderwać Prusa mk3 Slicer ustawienia

Post autor: grander »

Witam tak mam Slicera
Zmieniłem tak może jakieś jeszcze sugestie ?
Dałem odstęp w osi Z 0,3 mm czy to pomoże

Być może za mała odległość / wzór zbyt gęsty lub można na próbę zrezygnować z warstw łączących. mam 80% ?
Załączniki
slicer podpory.JPG
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Podpory ciężko oderwać Prusa mk3 Slicer ustawienia

Post autor: FlameRunner »

Każdy ma jakiegoś slicera.
Dla uniknięcia nieporozumień staraj się używać pełnych nazw własnych, dbając o brak pomyłek przy ich zapisywaniu.
Sądząc po zrzucie ekranu, korzystasz ze Slic3r Prusa Edition, możesz potwierdzić?
Awatar użytkownika
szpiglasowy
Postów w temacie: 1
Posty: 91
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:42
x 25

Re: Podpory ciężko oderwać Prusa mk3 Slicer ustawienia

Post autor: szpiglasowy »

grander pisze:Dałem odstęp w osi Z 0,3 mm czy to pomoże
Niezależnie jak bardzo dziwaczną liczbę tam wpiszesz, zostanie ona zaokrąglona do wielokrotności pełnej warstwy. Nie wiem czy w Slicerze jest to w górę, w dół czy tam gdzie bliżej.
I tak dla przykładu: drukujesz na warstwie 0.16
- ustawiasz offset 0.16 i masz jedną pustą warstwę między podporą a detalem
- ustawiasz 0.32 i masz dwie warstwy itd.
Wszystkie wartości pośrednie są bez sensu, bo i tak zostaną zaokrąglone.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3204
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1578

Re: Podpory ciężko oderwać Prusa mk3 Slicer ustawienia

Post autor: morf »

Jako mały OT Slic3r PE aka Prusa Slicer w domyslnych profilach ma "Contact Z distance" wartosc 0.1
Done is better than perfect.
grander
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 74
Rejestracja: 12 gru 2018, 18:53
x 1

Re: Podpory ciężko oderwać Prusa mk3 Slicer ustawienia

Post autor: grander »

FlameRunner pisze:Każdy ma jakiegoś slicera.
Dla uniknięcia nieporozumień staraj się używać pełnych nazw własnych, dbając o brak pomyłek przy ich zapisywaniu.
Sądząc po zrzucie ekranu, korzystasz ze Slic3r Prusa Edition, możesz potwierdzić?

Tak dokładnie Slic3r
jakubperson
Postów w temacie: 3
Posty: 268
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:50
x 73

Re: Podpory ciężko oderwać Prusa mk3 Slicer ustawienia

Post autor: jakubperson »

grander pisze:Witam tak mam Slicera
Zmieniłem tak może jakieś jeszcze sugestie ?
Dałem odstęp w osi Z 0,3 mm czy to pomoże

Być może za mała odległość / wzór zbyt gęsty lub można na próbę zrezygnować z warstw łączących. mam 80% ?
Spróbuj zmienić na wzór na linie równoległe - chyba nieco słabiej się trzymają.
Ja u siebie odległość w osi Z mam 0.15-0.20 przy warstwie 0.20. Raczej odchodzi gładko.
0.3 może dawać w miarę nieładne miejsca podpór - do sprawdzenia.
Ewentualnie PETG bardzo mocno się skleja w wyższej temperaturze (u mnie przy DD PETG 240 stopni wychodzi taki efekt powoli). Ale to nie wiem czy powinien być jakiś znaczny problem.
grander
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 74
Rejestracja: 12 gru 2018, 18:53
x 1

Re: Podpory ciężko oderwać Prusa mk3 Slicer ustawienia

Post autor: grander »

Ok spróbuje na tych ustawieniach co dałeś. Ja mam 0,30mm z tego co widzę . Tak PET-G mocniej sie skleja też mam temperaturę 240 stop
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”