Anet A8

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Anet A8

Post autor: Reactor87 »

Zgadza się.... Też mnie to dziwi, ale takie kupilem (używane) i takie działało i drukowało dobrze.
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Anet A8

Post autor: Reactor87 »

W końcu się COŚ udało... Zdjąłem szybę już z czystej ciekawości niż myśli o sukcesie... Przetarłem aluminiowy stół, ustawiłem nowego offseta i puściłem druk.. Obwódka, co widać na zdjęciach odkleiła się już w czasie jej druku, ale reszt, czyli element właściwy tak jak widać na zdjęciach (bez żadnych lepiszczów i cudów) trzyma się i idzie bez szkła, bez wynalazków!

W związku z tym zadam chyba najbardziej możliwe dotyczne pytanie i raczej retoryczne, ale już mi się głowie zaczyna przewracać (2 dni nie mogłem uruchomić na szkle, a tu teraz bez szkła, jak ręką odjął prawie...) Czy szkło potrafi w jakiś cudowny sposób utracić swoje możliwości adhezyjne... ?? Jak widać, bez szkła drukuje u jest ok! Więc jak jest z tym szkłem ????????

PS: arkomania.pl napisał: "nie widzę radiatora z wentylatorem przykręconego do extrudera.
To nie może dobrze działać" Jak widzisz na zdjęciu może działać dobrze :) Ale wiem, że powinien tam być ten wentylator mimo wszystko.
Załączniki
druk.jpg
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 336
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: Anet A8

Post autor: sagittario »

Eeee. Ale ten radiator i wentylator chłodzą ekstruder tam gdzie on ma być chłodny. Inaczej cały heatbreak się nagrzewa i filament w tamtym miejscu mięknie.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Anet A8

Post autor: Pjoter »

Szkło nie posiada ponadprzeciętnych właściwości adhezyjnych. Szkła się używa aby zniwelować odkształcenia stołu (krzywiznę stołu jak i odkształcenia powstałe na skutek rozgrzania blachy). Poprawne wypoziomowanie stołu na którym jest szkło poprawia przyczepność pierwszej warstwy poprzez poprawne rozprowadzenie pierwszej warstwy.

Jako ciekawostkę mogę powiedzieć że do tej pory przez moje ręce przewinęły się 3 drukarki. Jedna ze szkłem hartowanym, dwie z lustrem (jeśli to jakaś różnica). Na żadnej nie udało mi się drukować na czystym szkle bez lepiszcza.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Anet A8

Post autor: Reactor87 »

Tak u tu zapewne masz rację... Filament mięknie już w wyższym punkcie niż powinien, pytanie czy to ma ogolnie jakieś znaczenie kiedy drukarka normalnie pracuje bez tego?

Niestety po wydrukowaniu pierwszej warstwy wydruk się nie udał... dysza zrobiła obwódkę dla drugiej warstwy i minimalnie poodklejała detal po obwodzie... :(

PS: Mnie do tej pory bez problemu udawało się wydrukować detale bez lepiszcza do tej pory... A jestem totalnym amatorem i nie posiadam żadnej wręcz wiedzy w temacie druku 3d można powiedzieć! :) Poprzedni właściciel powiedział mi jak i czym czyścić szkło za każdym razem przed drukiem i tak robiłem! Nie miałem z tym problemów wcześniej :/ Nie wiem czy ma to znaczenie, ale ja mam tutaj prawdopodbnie najzwyklejsze tanie szkło grubości 3,7mm
Załączniki
druk.jpg
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Anet A8

Post autor: Andrzej_W »

Może ci już za bardzo mięknie filament i czopuje się
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Anet A8

Post autor: Reactor87 »

Raczej nie.. Druk sam w sobie jest bardzo ładny i nie mam się do czego przyczepić! Tylko zwyczajnie kompletnie się nie klei... (zobacz sobie zdjęcie powyżej w czasie druku. Moim zdaniem jakościowo super jak na tanią Chinkę) Próbowałem już lakier do włosów, oraz syrop z cukru. Trzymać trzymało, ale detal jakościowo już na pierwszej warstwie był tragiczny, pofalowany i w ogóle do dupy... Warstwa lepiku byłą oczywiście cienka (film)

Detal na początku się trzyma a potem zaczyna odchodzić na krańcach (obkurcza się i odchodzi - tak to wygląda). Detal też jest duży. 9x20cm i może zbyt szybko się wychładza?? Stół grzany do 60 stopni... Ale ja już drukowałem taki detal i było ostatnio ok! kolory filamentów w czasie druku mieszałem i dalej było ok! Nie wiem co się dzieje i brak mi pomysłów.... 3 dzień z tym walczę, aby detal wydrukować!

Kupiłem lepik NeedIT 200ml... W nim pokładam swoją nadzieję...
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 2
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Anet A8

Post autor: arkomania.pl »

Kod: Zaznacz cały

PS: arkomania.pl napisał: "nie widzę radiatora z wentylatorem przykręconego do extrudera.
To nie może dobrze działać" Jak widzisz na zdjęciu może działać dobrze :) Ale wiem, że powinien tam być ten wentylator mimo wszystko.
To, że Ci dobrze działa np. na PLA, to nie znaczy, że nie będziesz miał problemów z innymi rodzajami
filamentów np. z ABS, PETG, PTU.

Samochód bez opon też działa i jeździ, najlepiej jednak chyba po szynach.

Radiatorek do ANET A8 można zakupić na Ali. Z wentylatorkiem 40x40 nie ma problemów z zakupem.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Anet A8

Post autor: Andrzej_W »

Możesz do poprawy przyczepności zastosować Hegron
Na szkle działa czasem aż za mocno chociaż ten needit też powinien zadziałać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”