4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Jenot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 12
Rejestracja: 07 kwie 2020, 17:19
x 1

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: Jenot »

OK, and the winner is... PrusaSlicer. Drukowanie online ogarnąłem przez octoprint. A podobno starsze wersje miały drukowanie bezpośrednio przez USB.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: dragonn »

Drukowanie bezpośrednio przez USB z komputera to zło i nie powinno istnieć. Tak że dobrze że go nie ma.
rydz
Postów w temacie: 8
Posty: 80
Rejestracja: 17 sty 2020, 16:35
Drukarka: MK3.5 MMU3 RevoSix
x 60

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: rydz »

@Jenot co do oleju od maszynki to nie mam pojęcia. Może "google" coś wie.

Jeżeli chodzi o drukowanie przez usb bezpośrednio z PS to nie widzę potrzeby.
Też korzystam Octoprinta - bardzo wygodne, zwłaszcza że drukarkę mam w innym pomieszczeniu.
W dodatku dodałem Octoprinta i kamerkę ESP32CAM do hassio, gdzie mam status drukowania i podgląd z kamerki + powiadomienia przez Hungouta (na telefon i zegarek).
rydz
Postów w temacie: 8
Posty: 80
Rejestracja: 17 sty 2020, 16:35
Drukarka: MK3.5 MMU3 RevoSix
x 60

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: rydz »

@Jenot jeszcze odnośnie mesh leveling'u.
Jak kiedyś robiłem przez wyświetlacz ML, to czasem lagowały naciśnięcia opcji - podwójne kliknięcia, chociaż raz tylko kliknąłem. Przez co następny punkt pomiaru był pomijany.
Teraz szukałem rozwiązania, aby zrobić to przez Octoprina, ale żeby samu nie wpisywać komend. Znalazłem bardzo wygodne rozwiązanie - https://community.octoprint.org/t/manua ... n-z/3407/6

Dzięki wtyczce Custom Control Editor można dodać własne polecenia. Ja np. dodałem sobie wymianę dyszy:

Kod: Zaznacz cały

M104 S240
G28 Z0
G1 Z200
1. Rozgrzanie dyszy do 240 stopni
2. Stół to pozycji 0
3. Następnie, ustawienie stołu na pozycji 200mm - 5mm zostawiam, jakby kolejna komenda obniżyła stół - np. niektóre polecenia z wyświetlacza,
Jenot
Jenot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 12
Rejestracja: 07 kwie 2020, 17:19
x 1

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: Jenot »

@rydz Kawałek patyczka i nie ma problemu z ustawianiem z wyświetlacza. Mimo tandetnego wyglądu dotyk jest dość precyzyjny. Palcami bym nie zaryzykował - trudno trafić.
Mam jednak wrażenie, że korekty podczas wydruku nie są zbyt płynne co powoduje pogorszenie wyglądu górnej warstwy. Jednak chyba nie obejdzie się bez podpórki.
rydz
Postów w temacie: 8
Posty: 80
Rejestracja: 17 sty 2020, 16:35
Drukarka: MK3.5 MMU3 RevoSix
x 60

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: rydz »

Hmm... Tylko, że w opcję dobrze trafiałem (tylko raz). A wyświetlacz wysyłał dwa polecenia. Zgłoszenie na ten problem został już przez kogoś zgłoszony.


Zrób podpórkę. Nie duże pieniądze, a będziesz z efektu zadowolony.
Jenot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 12
Rejestracja: 07 kwie 2020, 17:19
x 1

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: Jenot »

Podpórka się robi, na razie jeszcze przez parę dni jadę na Mesh Levelingu, i raz mi przeskoczył o jeden punkt przy ustawianiu z wyświetlacza - powtórka i poszło bez błędów. Zamówiłem u kolegi z forum tytanową rurkę (tak czytam o rozpadaniu się PTFE), założyłem, skręciłem (dokręciłem na gorąco) i... drukarka przestała się lubić z retrakcją. Anycubic domyślnie ustawiał absurdalne 6mm, ja zmniejszyłem do 4 i było OK, teraz przy PLA po pierwszej retrakcji radełko ryje po filamencie i w zasadzie jest koniec drukowania. Dopiero po zmniejszeniu długości retrakcji do 0.4mm drukuje się normalnie, musiałem też trochę podnieść temperaturę bo przy 195 stopniach wychodzi gęste, poszarpane ciasto, dobrze jest przy 200-210. Na szczęście nie ma "stringów".
rydz
Postów w temacie: 8
Posty: 80
Rejestracja: 17 sty 2020, 16:35
Drukarka: MK3.5 MMU3 RevoSix
x 60

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: rydz »

A jednak laga dostałeś przy mesh levelingu. Korzystając z Octoprinta problemu tego nie ma.

Ja chyba miałem 2mm ustawione na oryginalnym łączniku.

Co do łącznikia tytanowego, to wszystko w normie. Normalna, rzecz, że retrakcję trzeba zmniejszyć i podnieść temperaturę o 10 stopni.

Przy retrakcji 0.4, jaką masz prędkość retrakcji?
Jenot
Jenot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 12
Rejestracja: 07 kwie 2020, 17:19
x 1

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: Jenot »

Teraz mam ustawione 30mm/s. Default to chyba 60, ale boję się, że znowu mi będzie radełko rzeźbić "druta".
rydz
Postów w temacie: 8
Posty: 80
Rejestracja: 17 sty 2020, 16:35
Drukarka: MK3.5 MMU3 RevoSix
x 60

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: rydz »

Prędkość jest ok. Inni koledzy z forum mają taką prędkość. Trochę inną długość wycofania chyba 0.8 lub 1.0.
U mnie jest to 0.8 przy prędkości 40.

Jak u Ciebie działa poprawnie to co masz, zostaw jak jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”