4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
blackknight88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 70
Rejestracja: 05 gru 2019, 09:35
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 6

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: blackknight88 »

U siebie na łączniku tytanowym (fullmetal) mam retrakcję ustawioną na 0.3mm przy prędkości 40mm/s. Także wszystko w normie ;) Odkąd poradziłem sobie z problemami przytykania dyszy i temperaturami (w firmware zwiększyłem max temp do 285stopni dla bloku tak by móc ustawiać ewentualnie wyższą temperaturę dla nylonu), to drukuję praktycznie już tylko z ABS :D jednak dużo łatwiej się go obrabia mechanicznie, a nawet jeśli dysza się przytka i chcę ją zmienić na inną to tamtą wrzucam do szklanki z acetonem i się sama czyści ;)
Jenot
Pozdrawiam, Karol
Jenot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 12
Rejestracja: 07 kwie 2020, 17:19
x 1

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: Jenot »

OK, stół "wypoziomowany" bez mesh bed levelingu (ceownik z kwasówki, śruba, dwie nakrętki, motylek do zablokowania, kawałek tekstolitu). Trochę przesadziłem z długością śruby w związku z czym musiałem ograniczyć pole robocze osi Z w ustawieniach. Przy okazji przytnę.
Załączniki
IMG_20200602_150132.jpg
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: McKee »

Jenot pisze:OK, stół "wypoziomowany" ...
Mamy specjalny wątek na takie rozwiązania :rotfl: (pochwal się też tam ;) ).
morf
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
rydz
Postów w temacie: 8
Posty: 80
Rejestracja: 17 sty 2020, 16:35
Drukarka: MK3.5 MMU3 RevoSix
x 60

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: rydz »

@McKee to nic specjalnego przy 4Max Pro. Dużo osób tak robi, bo często stół w 4Max Pro jest krzywy - wklęsły (taka loteria ze strony Anycubic).
Oczywiście jeżeli ktoś ma na gwarancji, to lepiej zgłosić problem i czekać na nowy. A to rozwiązanie zastosować dopóki nie przyjedzie nowy.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: McKee »

Ja nie wyśmiewam. No, może troszeczkę, ale tak na serio to raczej doceniam pomysłowość / niekonwencjonalne myślenie. Po prostu pasuje to tamtego wątku, a ten pomysł może (tam) kogoś zainspirować.

PS.: Gwarancji to chyba nie przeszkadza - tak na oko wygląda na rozwiązanie w pełni demontowalne (ale przecież tak ma wyglądać prawdziwe i porządne druciarstwo, a nie jakiś bubel, którego nie da się użyć ;) ).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
rydz
Postów w temacie: 8
Posty: 80
Rejestracja: 17 sty 2020, 16:35
Drukarka: MK3.5 MMU3 RevoSix
x 60

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: rydz »

Tylko w tamtym wątku są rozwiązania własne, a nie innych https://www.thingiverse.com/thing:4094863 - przynajmniej tak odebrałem wątek :p

Co do samego "mostku", to zgadzam się, że śmiesznie wygląda. Jednak robi swoje. A na co dzień w nie rzucą się w oczy :)
Jenot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 12
Rejestracja: 07 kwie 2020, 17:19
x 1

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: Jenot »

Ten mostek na thingiverse widziałem i w sumie ten mój nie jest niczym oryginalnym. Wykorzystałem materiały, które akurat zalegały w garażu (nie mam aluminiowych profili, a kwasówki pod dostatkiem). Wiem, że szpetne, ale stół jest teraz idealnie wypoziomowany, a w razie czego demontaż to 5s. Napiszę do Anycubic, ale chyba tylko po to, żeby mieć zapas. Bo po zakupie aż takiej jamy na środku nie było jak teraz i myślę, że z czasem z nowym stołem będzie to samo przez brak jakiegoś fabrycznego podparcia na środku.
Awatar użytkownika
vux69
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 50
Rejestracja: 22 mar 2020, 17:05
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 14

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: vux69 »

Hey a ja mam takie techniczne pytanie
ś.JPG
Ta śruba nie uderzy o podłogę jeśli stół podjedzie do maksymalnego dolnego położenia? Sprawdzałeś to ?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: Pjoter »

Uderza, autor modyfikacji pisze ze musiał zmodyfikować obszar roboczy Z
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: 4Max Pro - kilka pytań nowicjusza

Post autor: Andrzej_W »

Podobne rozwiązania stosuje się przy ustawianiu zwierciadeł w elektrowniach słonecznych. Skoro tam się sprawdza i to dosyć dokładnie to czemu nie.
W którymś z tematów o 4max pro autor zastosował listki szczelinomierza do kompensacji wgłębienia i tak sobie wtedy przypomniałem o regulacji zwierciadeł za pomocą śrub. I widzę że nie tylko ja tak pomyślałem skoro są gotowe rozwiązania. Żeby nie było nie mam 4max tylko tak mi wpadło do głowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”