Jak używać szkła i pierwsza porażka

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Bazyliszek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2020, 12:26

Jak używać szkła i pierwsza porażka

Post autor: Bazyliszek »

Cześć!
Jestem nowy na forum, nigdzie nie widziałem "powitalni", ale jeśli gdzieś ją przegapiłem to szybciutko się poprawię
Od niedawna jestem posiadaczem używanej drukarki Anycubic Kossel Linear Plus. Po wymianie złączki przy ekstruderze i zaaplikowaniu na stół naklejki ala BuildTak skaliborwałem drukarkę i wypoziomowałem (a przynajmniej tak mi się wydawało) stół roboczy. Niestety, po rozpoczęciu wydruku dysza zaczęła rozmazywać plastik na stole, wydaje mi się też, że przez kilka pierwszych sekund dysza była tak dociśnięta do stołu, że nie wydobywał się z niej plastik. Po około minucie drukarka zatrzymała się a Simplify3D pokazał, błąd temperatury na czujniku t0. Zatrzymanie głowicy spowodowało wypalenie małej dziury w naklejce. Usunąłem ją, jestem na etapie zdzierania reszek kleju z aluminiowego stołu. Z drukarką otrzymałem szkło, lecz nie bardzo wiem, jak cały stół powinien być umocowany. Filmik od Anycubic niestety nie pomógł, czy stół i szkło powinny polegać na własnym ciężarze?
Trochę boję się próbować ze szkłem, nie chcę, żeby dysza lub szyba uległy uszkodzeniu, jeśli głowica znów zapragnie polecieć za nisko.
Nie mam niestety zdjęć nieudanego wydruku, ale po jednej stronie wyglądał w miarę noirmalnie, jednak z drugiej strony dysza zaczęła rozmazywać plastik, może to być spowodowane niewypoziomowaniem stołu?
Tu mała dygresja, po wgraniu marlina 1.1.9, kalibracji i wypoziomowaniu stołu okazało się, że trzeba odwrócić kierunek silnika eksrtudera, stół być może nie wypoziomował się, ponieważ po wgraniu firmware ze zmienionym kierunkiem silnika ekstrudera nie zapisałem kalibracji w EEPROM
Przepraszam za chaotyczny styl, czy powinienem kalibrować ekstruder? Jak mogę zamocować stół i szkło tak, by się nie przesuwały ani nie obracały?
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 1
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: Jak używać szkła i pierwsza porażka

Post autor: artur_n »

Szkło możesz przymocować za pomocą żabek biurowych do papieru bądź wersja bardziej pro za pomocą przyklejanego "magnesu" jest gdzieś na forum taki temat. Sam drukuje na szkle (lustrze) przy niewielkiej pomocy Hegronu u wydruki trzymają się genialnie. Zarycie dyszą w stół może spowodować jej uszkodzenie.
Artu
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Jak używać szkła i pierwsza porażka

Post autor: Artu »

Przede wszystkim poprawną kalibracja drukarki, za pomocą czujnika:
IMG_20200507_100134873.jpg
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3218
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1592

Re: Jak używać szkła i pierwsza porażka

Post autor: morf »

Przepraszam za totalny oftop ale nie moglem sie powstrzymac:
Bazyliszek pisze:Trochę boję się próbować ze szkłem
Szkło to nie lustro, nic sie nie bój!
download.jpg
download.jpg (9.75 KiB) Przejrzano 1955 razy
źrodlo: wilanow-palac.pl
Pjoter, FlameRunner
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”