Grzanie stołu

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
ger_on
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:28

Grzanie stołu

Post autor: ger_on »

Cześć. Jestem w trakcie składania drukarki X3D XS i mam problem z grzałką głowicy oraz stołem. Gdy włączam nagrzewanie się tych elementów w repetierze nic się nie dzieje, termistory wskazują cały czas temperaturę pokojową, a stół i głowica nie nagrzewają się. Natomiast gdy podłącze stół bezpośrednio do zasilacza wtedy działa. Obejrzałem rampsa i mega czy nie jest gdzieś uszkodzone ale nic na to nie wskazuje. Napięcie miedzy stołem a ramps jest zerowe. Nie świeci się również niebieska dioda na płytce sygnalizująca grzanie stołu. Podobna sytuacja ma się przy głowicy. Czy powodem tego problemu może być uszkodzony mosfet?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Grzanie stołu

Post autor: Berg »

1. podłączone masz 4 przewody zasilające do rampsa?
2. sprawdź dokładnie czy jedna płytka jest dobrze wciśnięta w drugą
3. sprawdź luty, czy nie ma zwarcia, czy nie wyglądają kiepsko
4. możesz przetestować Merlinem (choć pewnie dobrze skonfigurowałeś repetiera, dobrze?)
5. powinieneś mieć trzy diody, trzy czerwone (stół, głowica , wentylator), nie niebieskie, jeśli to normalny RAMPS
6. diody świecą nawet jak wylutujesz MOSFETY, bo są na sterowaniu. http://reprap.org/mediawiki/images/f/f6 ... ematic.png
ger_on
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:28

Re: Grzanie stołu

Post autor: ger_on »

1. Tak wszystkie 4 są podłączone.
2. Jest.
3. Luty wyglądają w porządku.
4. Firmware wgrałem z forum rctruck.pl z oficjalnego postu na temat tej drukarki, więc wydaje mi się że powinno być w porządku. Zainstalowałem go ponownie ale nic to nie zmieniło. Spróbuje jeszcze wgrać Marlina.
5. Włącza się tylko dioda od wentylatora gdy uruchomię go w reptierze.
ger_on
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:28

Re: Grzanie stołu

Post autor: ger_on »

Po wgraniu Marlina problem się rozwiązał. Dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”