Ender 3 V2 - problem przy pierwszym uruchomieniu

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
TOYROOM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2021, 23:10

Ender 3 V2 - problem przy pierwszym uruchomieniu

Post autor: TOYROOM »

Witajcie! Mam taki problem. Nabyłem Endera 3 V2, złożyłem wszystko zgodnie z instrukcją. Wypoziomowałem stół. Przy pierwszym wydruku (dog z załączonego pliku) okazało się, że stół obniżył się o co najmniej 0,5 mm, co powodowało zawijanie filamentu. Ale nie to jest problemem - Przy kolejnej próbie wydruku po ponownym wypoziomowaniu stołu drukarka próbuje wyjechać stołem poza swoje możliwości - rozlega się głośny chrobot, tak jakby przeskakiwał pasek po zębatce. Ponieważ jest to mój pierwszy kontakt z drukarką - nie wiem co robić. Miał może z Was ktoś takie objawy, albo wie co w takim przypadku robić? Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1546
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 569

Re: Ender 3 V2 - problem przy pierwszym uruchomieniu

Post autor: TDI-CAD »

Nie działa end stop, czyli wyłącznik krańcowy. Sprawdź mechanicznie czy jest włączany przy ruchu osi w skrajnych pozycjach oraz połączenie elektryczne. Mógł rozłączyć się przewód.
TOYROOM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2021, 23:10

Re: Ender 3 V2 - problem przy pierwszym uruchomieniu

Post autor: TOYROOM »

Dzięki za szybką odpowiedź! Sprawa była chyba bardziej prozaiczna - wiązka przewodów wchodziła pod stół i blokowała go, wystarczyło, że bardzo delikatnie. Teraz mam kolejny kłopot - brak przyczepności filamentu do stołu. Czy to zawsze jest taka walka?
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Ender 3 V2 - problem przy pierwszym uruchomieniu

Post autor: Mati »

Speedo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 15 mar 2021, 14:38
Drukarka: Ender 3
x 2

Re: Ender 3 V2 - problem przy pierwszym uruchomieniu

Post autor: Speedo »

TOYROOM pisze:Czy to zawsze jest taka walka?
zawsze, ja myślalem że mam coś popsute, już prawie w obłęd popadłem, miałem ori szkło i lepiło się do niego tylko po umyciu dokładnym ludwikiem i wypoziomowaniu na paragon, żadne mycie IPA, octem nic nie dawało, lakier do włosów też słabo (nie miałem Hegrona tylko jakiś elsev czy inny szfarckop) rodzina już się w głowę pukała jak po zakupach sępiłem paragony do poziomowania ;) i starczało tylko na jeden wydruk, następny już się nie kleił - od nowa mycie ludwikiem i poziomowanie, najlepiej 2-3 krotne. Przeczytałem to forum i chociaż nie byłem do końca przekonany to kupiłem klej z gąbką od Devil 'Design. Od tego czasu moje problemy się skończyły, klei się wszystko, jedynie trzeba czekać aż ostygnie poniżej 30st i wtedy wydruk sam odpada lub z lekką pomocą, bo jak chcesz na szybko coś ze stołu oderwać od razu jak wyjedzie to jest problem, prędzej zniszczysz niż oderwiesz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”