automatyczne wyłącznie drukarki

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Elhape
Postów w temacie: 6
Posty: 187
Rejestracja: 28 sty 2020, 06:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Drukarka: w trakcie tworzenia
x 45

Re: automatyczne wyłącznie drukarki

Post autor: Elhape »

Też mam HA w docker na Debian 11.
Z NodeRed powalczę bo na razie 502 Bad Gateway
W logach mam tyle:
2022-10-20 14:54:41.092 WARNING (MainThread) [homeassistant.components.http.ban] Login attempt or request with invalid authentication from 192.168.8.101 (192.168.8.101). Requested URL: '/api/states/switch.gniazdko_drukarek3d_socket'. (Moonraker)
Dectro
Postów w temacie: 2
Posty: 69
Rejestracja: 19 gru 2021, 23:54
x 26

Re: automatyczne wyłącznie drukarki

Post autor: Dectro »

Jak dla mnie HA wraz z NodeRED, który ma tylko wyłączać drukarkę po druku to taka trochę armata na komary.
Ja wykorzystuję prosty skrypt https://github.com/tinntbg/auto-power-off-klipper i klipper sam się wyłącza.
Wyzwalam skrypt G-codem końcowym i czeka on aż drukarka ostygnie i ją wyłącza. Gniazdko mam z softem tasmoty ale inne też są obsługiwane.
Na stronie jest link do dokumentacji moonrakera i pokazane jakie inne softy w gniazdkach obsługuje. Przewagą jest to że jak HA się wysypie to auto-off nadal działa.
Można również zrobić auto-on ale wtedy host np. raspberry musi być cały czas uruchomiony.
Elhape
Awatar użytkownika
Elhape
Postów w temacie: 6
Posty: 187
Rejestracja: 28 sty 2020, 06:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Drukarka: w trakcie tworzenia
x 45

Re: automatyczne wyłącznie drukarki

Post autor: Elhape »

Próbowałem właśnie tego sposobu ale jedyne co uzyskałem to w mainsail w opcjach zasilania dodatkowy przełącznik od niby mojego gniazdka ale za żadne skarby nie chce on wyłączać mojego gniazdka ale chyba powalczę bo ten HA to trochę mnie denerwuje :D np. przed chwilą zapisałem sobie plik konfiguracyjny bez dość ważnych linijek i muszę wszystko od nowa instalować bo nie umiem albo się nie da po prostu skopiować pliku.
Dectro
Postów w temacie: 2
Posty: 69
Rejestracja: 19 gru 2021, 23:54
x 26

Re: automatyczne wyłącznie drukarki

Post autor: Dectro »

W moonraker.conf podajesz to:
gcode.PNG
Musisz podać swój adres ip oraz port HA oraz nazwę tego gniazdka z HA (device) i token. Token generujesz w swoim profilu w HA w "Tokeny dostępu".
Uważaj przy kopiowaniu go, upewnij się że cały zaznaczyłeś, jest on dość długi i można się pomylić.

W printer.cfg mam tak:
printer.PNG
I na koniec wywołuję to poleceniem z ostatniej linijki ze screenu poniżej:
moonraker.PNG
moonraker.PNG (8.41 KiB) Przejrzano 1462 razy
Jak możesz sterować gniazdkiem z HA oraz poprawnie dodasz to co ci podesłałem to musi zadziałać, oczywiście wszystko musi być w jednej sieci lan ;)

Edit:
Dodaje ci przycisk bo wstawiasz normalne marco a nie ukryte.
Ukryte zaczyna się od _
Elhape
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 8
Posty: 1435
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Lokalizacja: lubuskie
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: automatyczne wyłącznie drukarki

Post autor: cyfron »

U mnie HA robi dużo więcej rzeczy. Wyłącznie drukarek, to tylko jedna z wielu jego zadań :) Raczej nie zdarzyło mi się, żeby HA wysypał mi się sam z siebie - co najwyżej po jakieś krzywej aktualizacji ale to mam pod kontrolą, bo zawsze aktualizuję ręcznie poprzedzając to backupem.
Awatar użytkownika
Elhape
Postów w temacie: 6
Posty: 187
Rejestracja: 28 sty 2020, 06:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Drukarka: w trakcie tworzenia
x 45

Re: automatyczne wyłącznie drukarki

Post autor: Elhape »

Nie no sam się nie wysypał ja mu w tym pomogłem tylko szkoda, że nie da się tego pliku konfiguracyjnego podmienić jakoś bez działającego HA. Teraz tak namieszałem, że muszę linuxa od nowa instalować ;) Mam nadzieję, że dzięki Waszym propozycją uda mi się to ogarnąć jak trzeba ;) Dziękuje Wam bardzo :)
Awatar użytkownika
Elhape
Postów w temacie: 6
Posty: 187
Rejestracja: 28 sty 2020, 06:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Drukarka: w trakcie tworzenia
x 45

Re: automatyczne wyłącznie drukarki

Post autor: Elhape »

Dectro
Przepisałem Twój sposób do swoich plików i otrzymuje taki komunikat:
The value 'POWER_OFF_PRINTER_CHECK' is not valid for ID
Masz jakiś pomysł co zrobiłem źle ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”