Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
q3ok
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 149
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:18
Lokalizacja: SL/SK
x 11

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: q3ok »

Nie trzeba nic samemu poza babysteppingiem na z, do którego jest spreparowany gcode na karcie sd z mk2. Po tym model do slic3ra na dostarczonej konfiguracji i można drukować bezproblemowo.
> MK2Clone http://prusaclone.wordpress.com/ <
> Revision 2 #inprogress http://mk2clone.dozuki.com/ <
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: Kopytko »

Weź pod uwagę, że jest, ta drukarka, skonfigurowana pod filament PRUSY, jak będziesz chciał zmienić to cała zabawa i tak Ciebie czeka.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Garreth
Postów w temacie: 1
Posty: 181
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 34

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: Garreth »

A ktorykolwiek producent drukarki daje profile do wszystkich materialow jakie istnieja? :)

Zawsze nowy filament oznacza koniecznosc korekty temperatury, przeplywu, retrakcji, etc.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
submi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2017, 12:25

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: submi »

Dzięki za podpowiedź @MosfetN ale wolę pierwszą drukarkę kupić taką, żeby nie zacząć i skończyć na składaniu sprzętu.
Może następną zdecydowałbym się składać ale teraz chcę mieć coś z gotowych części złożyć. Myśle, że na początek sam proces składania będzie wystarczającym wyzwaniem.
Zdaję sobie sprawę, że dla kogoś kto zna się na rzeczy wybór Prusy nie koniecznie jest najlepszy ale mi bardziej chodziło czy będzie to dobry wybór dla osoby, która nie zna się na drukowaniu 3d i sprzęcie (a trochę zna się na tworzywach sztucznych poznanych na wtryskarce/wytłaczarce z PP i PE) a chce pierwsze doświadczenia mieć jak najmniej "bolesne".
Bardziej chodziło by mi, biorąc pod uwagę wymagania, czy jest coś co definitywnie/mocno ja dyskredytuje (Pruse) na rzecz innych (w danym dla mnie punkcie przygody z drukiem 3d).

Pozdrawiam,
Submi
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: McKee »

Nie ma nic co by tą drukarkę mocno dyskredytowało, to dobry wybór.
Nie słuchaj tu wszystkich, bo z wypowiedzi wynika, że niektórzy jej na oczy nie widzieli a się wypowiadają jako eksperci.
MosfetN pomylił Prusę I3 MK2 z Prusą I2 czyli kiedyś popularnym "druciakiem" :rotfl: (szok :shock:, jak można?).
Nikomu nie ujmując: miej własne zdanie i do wszystkich wypowiedzi w Internecie podchodź z dystansem (także do mojej ;))
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: Kopytko »

Garreth pisze:A ktorykolwiek producent drukarki daje profile do wszystkich materialow jakie istnieja? :)

Zawsze nowy filament oznacza koniecznosc korekty temperatury, przeplywu, retrakcji, etc.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Dlatego nie zgadzam sie z kolega q3ok, ze tam kalibracja sama sie robi:)

Wracajac do samej prusy mk2 to jest bardzo fajna drukarka na start z przeogromnym wsparciem producenta. Napewno ulatwiajaca start w swiecie druku 3d.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
MosfetN
Postów w temacie: 5
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: MosfetN »

MosfetN pomylił Prusę I3 MK2 z Prusą I2 czyli kiedyś popularnym "druciakiem" :rotfl: (szok :shock:, jak można?).
Niczego nie pomyliłem :) . Nie można ukrawać faktu iż ta drukarka to zwyczajny "druciak" poskręcany z gwintowanych prętów (oś Y) ,drukowanych plastików (wszędzie )oraz trytytek których w drukarce powinno używać się co najwyżej do mocowania przewodów. Przecież napisałem ,że pomimo tej mechaniki drukarka dobrze drukuje wiec na początek jest jak najbardziej ok :)więc nie staram się zniechęcić do zakupu , lecz piszę jakie mam uwagi co do samej konstrukcji ;) . Jak ktoś nie wie gdzie są te pręty gwintowane to już przesyłam obrazek który to objaśnia :
wwr1CcZA2XtQWqS2.jpg
Przy takiej konfiguracji nie idzie o zachowanie kątów w ramie (zamiast kwadratów mogą wychodzić nam romby) , lecz Prusa sprytnie rozwiązał ten problem poprzez automatyczną kompensacje osi X/Y. Tak więc większość problemów z mechanika jest tak czy inaczej rozwiązana i jakoś to razem działa.
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
q3ok
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 149
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:18
Lokalizacja: SL/SK
x 11

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: q3ok »

Ustawienie temperatury, flow i ew. zmiana retrakcji dla filamentu to jak dla mnie już nie jest element kalibracji drukarki... Przy czym nadal profile od Prusy działają dobrze np na filamentach PLA od DD, ale to wiadomo - każdy kolor może wymagać innych ustawień.
> MK2Clone http://prusaclone.wordpress.com/ <
> Revision 2 #inprogress http://mk2clone.dozuki.com/ <
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: dragonn »

MosfetN pisze:Nie można ukrawać faktu iż ta drukarka to zwyczajny "druciak" poskręcany z gwintowanych prętów (oś Y) ,drukowanych plastików (wszędzie )oraz trytytek których w drukarce powinno używać się co najwyżej do mocowania przewodów.
Co do trytrytek to o ile mi wiadomo tylko łożyska było mocowane na nie ale w mk2s i to jest już poprawione.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: Kopytko »

wałki osi Y też są trytkami przytrzymane, oraz karetka X, dodatkowo LCD , kabelki silników, mocowanie kabli do karetki X, i jeszcze pewnie sie by coś znalazło:P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”