Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: Kopytko »

Nowe nie zawsze jest lepsze -->> np silniki VW :)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 2
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: chemik72 »

takie jest moje zdanie i nie trzeba sie z nim zgadzac ale ja nadal twierdze w drukarce tej konstrukcji za 3000 zł opaski w układzie mechanicznym to porażka...opaski w fazie prototypu jakiejś prowizorki to TAK ale w tym i w wielu przypadkach klonów prusy masowo sprzedawanych mówię stanowcze NIE...
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
grzszcze
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 78
Rejestracja: 16 kwie 2017, 14:51
Lokalizacja: 3miasto
Drukarka: HEVO 32bit
x 6

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: grzszcze »

Ja miałem dosłownie chwilę temu podobny problem, naczytałem się posłuchałem kolegów i głowa mnie rozbolała.
Wybrałem Teva Tarantula taką samą jak ta:

http://allegro.pl/tevo-tarantula-i3-dru ... ml#thumb/1 z opcją autokalibracji stołu

Tylko wyszła mnie 950 zł z dostawą z Niemiec - zatem chyba ominie mnie cło i VAT, a nawet jeśli to i tak maxymalnie będzie to 30 USD.
Poczytałem o tym klonie i po kilku prostych modyfikacjach drukuje zadowalająco jak na moje potrzeby początkującego drukarza.
Dodatkowo po jej złożeniu i kilku kg filamentu zapewne zabiorę się za budowę swojego rozwiązania tak jak ty - z tym że mam zakłąd który wykona mi ramę i konstrukcję z aluminium lub stali.

Pozdro,
podzielę się moimi doznaniami jak ją otrzymam ;-)
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: tpila1 »

Witam wszystkich, zobaczyłem ten temat, a że akurat mam oryginalną Prusę to się wypowiem ;) Dużym plusem jest przede wszystkim wsparcie społeczności, jest świetna grupa na Slacku oraz na oficjalnym forum. Durga sprawa to Slic3r Prusa Edition rozwijany właśnie pod kątem tej drukarki. Co zaś się tyczy "druciakowania" drukarki to powstał bardzo fajny projekt przez jednego z użytkowników zwany 3030 Haribo Edition. Jest to przerobiona cała rama drukarki na profile aluminiowe 30mm. Dzięki temu całość jest diabelsko sztywna, z oryginalnej Prusy zostają same bebechy: stół, elektronika, silniki, no i dodatkowo drukarka zyskuje dodatkowe 10mm do druku w osi Z ;) Sam mam taką wersję i jestem bardzo z niej zadowolony. Stół też jest dosyć ciekawy, po tym jak zrobiłem obudowę to druk z ABS idzie bez problemu, nigdy nie musiałem używać żadnych "fixów" soków z abs czy innych ustrojstw, wszystko się klei jak należy (petg nawet za bardzo). Jedyne do czego mogę się przyczepić w wydrukach to tylko kwestia moich ustawień pod kątem danego filamentu, ale to jak wiadomo jest indywidualna kwestia u każdego.
Solo, Zepco
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
tanczacy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 19 sty 2017, 11:04
x 1

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: tanczacy »

Mam 4 Prusy i3 MK2 i jak dla mnie jest bardzo dobrze, zero problemów z drukiem, z powtarzalnością i niezawodnością. Nic nie robią tylko drukują :)
submi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2017, 12:25

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: submi »

Kupiłem Pruse i3 mk2s.
W weekend ją złożyłem i skalibrowałem bez większych problemów.
Mam za sobą parę wydruków i wyglądają naradę niezłe - jestem mega pozytywnie zaskoczony.

Wczoraj spróbowałem pierwszego wydruku nie z dołączonej karty.
Sciągnałem model z http://www.thingiverse.com w formacie STL i za pomocą Cura zapisałem na karcie gcode.
I ten model już nie wyszedł tak ładnie. Zauważyłem, że drukarka miała inne temperatury nie na modelach z karty (byc może też inne parametry były różne).
Rozumiem, że dane dot. temperatury itp mogę edytować w gcode? Czy Cura będzie do tego dobra?

Pozdrawiam,
Submi
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: McKee »

Przed zadaniem tego pytania powinieneś poświęcić z tydzień na poczytanie forum i ew. pooglądanie filmów na YouTube - przecież to podstawy. Podejrzewam że odpowiedz ma to pytanie masz nawet w instrukcji do drukarki (naprawdę warto przeczytać).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
G4ever

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: G4ever »

Warto na początku używać slic3ra dedykowanego do Prusy. Albo ściągnąć profil do cury udostępniany przez pruse
FlameRunner
G4ever

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: G4ever »

Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Prusa i3 mk2 a wymagania - prośba o pomoc.

Post autor: FlameRunner »

A jak ktoś chce samego slicera, to:
Slic3r Prusa Edition: https://github.com/prusa3d/slic3r/releases
Konfigi dla drukarek Prusa Research: https://github.com/prusa3d/Slic3r-settings
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”