Podkładki do druku

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Podkładki do druku

Post autor: Kopytko »

KDJ pisze:a czemu nikt nie uzywa platformy perforowanej do reprapa? tego sie powinno wszystko trzymac.
Nikomu nie chce się czekać dłużej na budowanie raftu. A tak to chyba nie ma innych powodów.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1544
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Podkładki do druku

Post autor: TDI-CAD »

Od kilku dni mam porządną komorę na drukarkę Gate 1. Temperatura wewnątrz 42C. Podgrzewanie tylko stołem grzejnym. Nawet najtrudniejsze wydruki trzymają się, na soku ABS bez problemu, przy 108C na stole. Jak dopracuję konstrukcję to opublikuję modele i wycinki dxf.
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Re: Podkładki do druku

Post autor: feriar »

ja zrobiłem sobie komorę z mat pod panele. Przy 105 stopniach na stole temperatura wewnątrz wynosi 40 stopni. także jest ładnie i przy druku z ABS nic nie pęka :)
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Podkładki do druku

Post autor: FlameRunner »

KDJ pisze:a czemu nikt nie uzywa platformy perforowanej do reprapa? tego sie powinno wszystko trzymac.
Kopytko pisze: Nikomu nie chce się czekać dłużej na budowanie raftu. A tak to chyba nie ma innych powodów.
Ja znam jeden ciekawy powód. Gdzie i za ile kupuje się takie płytki perforowane? Oryginalna do M200 za 300 zł jest mało atrakcyjnym wyborem do RepRapa. ;)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Podkładki do druku

Post autor: Kopytko »

FlameRunner pisze:
KDJ pisze:a czemu nikt nie uzywa platformy perforowanej do reprapa? tego sie powinno wszystko trzymac.
Kopytko pisze: Nikomu nie chce się czekać dłużej na budowanie raftu. A tak to chyba nie ma innych powodów.
Ja znam jeden ciekawy powód. Gdzie i za ile kupuje się takie płytki perforowane? Oryginalna do M200 za 300 zł jest mało atrakcyjnym wyborem do RepRapa. ;)
To fakt nie widać tego , choć nawet nie szukałem, ale przecież to zwykła blacha perforowana , w hurowniach tego jest masa, chyba ,zę to czymś jest pokryte:P nie miałem styczności niestety.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Podkładki do druku

Post autor: FlameRunner »

To nie blacha, raczej na jakiś laminat wygląda.
Awatar użytkownika
bzyl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 20 kwie 2016, 19:24

Re: Podkładki do druku

Post autor: bzyl »

FlameRunner pisze: Ja znam jeden ciekawy powód. Gdzie i za ile kupuje się takie płytki perforowane? Oryginalna do M200 za 300 zł jest mało atrakcyjnym wyborem do RepRapa. ;)
:shock: Czy ludzie naprawde nie maja na co wydawac kasy... 300 zl za częsc, która się zuzywa?
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Podkładki do druku

Post autor: virgin71 »

bzyl pisze:
FlameRunner pisze: Ja znam jeden ciekawy powód. Gdzie i za ile kupuje się takie płytki perforowane? Oryginalna do M200 za 300 zł jest mało atrakcyjnym wyborem do RepRapa. ;)
:shock: Czy ludzie naprawde nie maja na co wydawac kasy... 300 zl za częsc, która się zuzywa?
Wiesz, opony też się zużywają, a ludzie kasę wydają. Perforowana płytka fajnie trzyma, dlatego ludzie kupują.
Awatar użytkownika
bzyl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 20 kwie 2016, 19:24

Re: Podkładki do druku

Post autor: bzyl »

virgin71 pisze: Wiesz, opony też się zużywają, a ludzie kasę wydają. Perforowana płytka fajnie trzyma, dlatego ludzie kupują.
No... ale to opona, wyboru nie ma. A tu mozna by użyc np płytki szklanej, przeciez też działa dobrze, a kosztuje 5zl.
mscichu
Postów w temacie: 1
Posty: 89
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:05
x 9

Re: Podkładki do druku

Post autor: mscichu »

Do PLA zaproponuję płytkę polimerową którą dostałem na testy. Jest temat na MR. PLA trzyma zimnego stołu idealnie. ABS... Hmm... Przerobiłem nawiew na głowicę aby nie dmuchał na stół i wydruk wyszedł (srebrne ABS+ DD). Brim 8mm (ale i mniejszy by wyszedł po prostu w testach tak zostawiłem) Niestety mam problem z trzymaniem się warstw. Drukarka DIM-201 z ograniczeniem temperatury do 270st więc wydruk na 266. Dzisiaj trochę odpoczywam przed weekendem więc w trakcie weekendu wrzucę fotki na MR, może jeszcze jakiś wydruk zrobię bo mam już zapisany profil na ABS. Wydruk odskoczył z kliknięciem po podważeniu (została mała plamka 1x1mm którą zdrapałem szpachelką). To mój pierwszy wydruk do końca na ABS i jak napisałem przy ruszaniu elementem strzeliła warstwa w połowie wydruku :( Muszę doczytać jaka elektronika jest najlepsza bo nie wiem jak ustawione są piny na oryginalnej w drukarce a i sam soft bardzo dobrze działa więc wolę kombinować na czymś zewnętrznym.

Ps. Czy ktoś próbował szyby trawionej (matowej)? Zakupiłem przy okazji ale jak mam ustawioną wysokość na tą płytkę polimerową to nie chcę ruszać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”