Podkładki do druku

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
cobra
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2016, 09:23
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Mendel90

Re: Podkładki do druku

Post autor: cobra »

W tej chwili do wszystkiego (ABS, PLA, PET-G) używam jednej szyby popsikanej dimafixem. Do ABS psikam czasem świeżą warstwę, a na pozostałych drukuję z tym co pozostało na powierzchni szkła. Szyby praktycznie nie czyszczę. PET-G odkleja się sam po ostygnięciu.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Podkładki do druku

Post autor: Kopytko »

cobra pisze:W tej chwili do wszystkiego (ABS, PLA, PET-G) używam jednej szyby popsikanej dimafixem. Do ABS psikam czasem świeżą warstwę, a na pozostałych drukuję z tym co pozostało na powierzchni szkła. Szyby praktycznie nie czyszczę. PET-G odkleja się sam po ostygnięciu.
Potwierdzam , na jednej i tej samej warstwie drukuje się pięknie, a jak na szybie stworzy sie już grubsza powłoka to nie trzeba już psikać nic - jak się czeka do ostygnięcia. NA wydruku nie zostaje lepka warstwa, chyba ,ze się odrywa na gorąco.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Podkładki do druku

Post autor: Artu »

grzybu pisze:Zgadza się, ale trzeba czekać aż wydruk się sam odklei i nie szarpać go na ciepło.
Przy CoroPad jest dokładnie odwrotnie :lol: Jak ostygnie, to nie ma szans na oderwanie wydruku :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Podkładki do druku

Post autor: Kopytko »

Artu pisze:
grzybu pisze:Zgadza się, ale trzeba czekać aż wydruk się sam odklei i nie szarpać go na ciepło.
Przy CoroPad jest dokładnie odwrotnie :lol: Jak ostygnie, to nie ma szans na oderwanie wydruku :mrgreen:
Też i to potwierdze, co gorsza przy drukowaniu ABS, i całkowitym ostygnięciu ABS potrafi tak ciągnąć ,że klej coropada odrywa się od podkładki i powstają takie jakby powietrzne luki na podkładce, co odbija się na równości warstwy pierwszej.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Podkładki do druku

Post autor: FlameRunner »

Znaczy zamiast pozwolić wydrukowi z ABS powoli całkowicie wystygnąć, trzeba zrywać jeszcze ciepły, narażając go na gwałtowną zmianę temperatury?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Podkładki do druku

Post autor: Kopytko »

FlameRunner pisze:Znaczy zamiast pozwolić wydrukowi z ABS powoli całkowicie wystygnąć, trzeba zrywać jeszcze ciepły, narażając go na gwałtowną zmianę temperatury?
I niestety pękanie... TAK.Dlatego już nie drukuje ABSem na tych podkładkach , bo niszczą się w ciągu 2 tygodni. Ale do PLA są cudne wg. mojej opini. Nic innego prócz PLA i ABS nie drukowałem na niej.
Można zostawić ABS bo łatwiej odchodzi od PLA, ale wówczas jest ten efekt tworzenia bąbli powietrza pod podkładka.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Podkładki do druku

Post autor: FlameRunner »

Skoro do ogólnie problematycznego ABS się taka podkładka niezbyt nadaje, a PLA można bez większych problemów drukować nawet na gołej szybie, to tak właściwie po co taka podkładka? ;)
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Podkładki do druku

Post autor: Artu »

FlameRunner pisze:Znaczy zamiast pozwolić wydrukowi z ABS powoli całkowicie wystygnąć, trzeba zrywać jeszcze ciepły, narażając go na gwałtowną zmianę temperatury?
Jak nie pęknie podczas wydruku, to już raczej nic się nie stanie :git:
Oczywiście jak zacznie pękać jeszcze "na stoliku", to po zdjęciu te pęknięcia się powiększają :evil:
FlameRunner pisze:Skoro do ogólnie problematycznego ABS się taka podkładka niezbyt nadaje, a PLA można bez większych problemów drukować nawet na gołej szybie, to tak właściwie po co taka podkładka? ;)
Ja nie narzekam, i ABS od zawsze na niej drukuję :git: Ale czytając opinie, coraz bardziej zaczynam się przekonywać do Dimafix-u :D

Jeszcze ciepły tracker z ABS-u:
201604261030_cropm.jpg
201604261030_cropm.jpg (226.84 KiB) Przejrzano 5065 razy
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2016, 14:27 przez Artu, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 5
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Podkładki do druku

Post autor: marek91 »

Tylko po co drukować z PLA na podkładce skoro to najmniej problematyczny materiał jaki jest na rynku?
Jaki problem ta podkładka rozwiązuje?

Filip widzę mnie wyprzedził :git:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Podkładki do druku

Post autor: Kopytko »

@FlameRunner
Powiem Ci ,ze już akurat nie będę kupował więcej jej. Ale kupiłem jak na początku jeszcze mi się do niczego nie kleiły wydruki.
W tym momencie też nie widzę sensu . Fakt przy długich wydrukach nie mam problemu i strachu ,ze mi się odklei coś od stołu w narożnikach. To chyba tylko tyle.
Atutem jest też brak "stopy słonia" która niestety powstaje przy druku na szkle po rozsmarowaniu pierwszej warstwy. A tak poza tym polecam ją dla "świeżych drukarzy" ponieważ pomaga oswoić się z drukowaniem , są to takie boczne kółka do pierwszego rowerka.

@Artu
Nie ma się co zastanawiać... Puszka dla ciebie jak i dla mnie na rok wystarczy:)

// orty - FR
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2016, 14:24 przez Kopytko, łącznie zmieniany 2 razy.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”