Świeżak i Sapphire plus

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Falko
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2022, 21:34

Świeżak i Sapphire plus

Post autor: Falko »

Witam, od 2-3 miesięcy jestem posiadaczem endera 3, który po kilku wydrukowanych modyfikacjach oraz po dokupieniu szklanego stołu według mnie drukuje bardzo dobrze, chcąc się rozwijać w druku 3d i drukować innymi materiałami zdecydowałem się na zakup sapphire plus'a. Po złożeniu, zacząłem poziomować stół i podczas pierwszego wydruku zatkał mi się hotend w miejscu łączenia heatbreaka z dyszą przez nie obrobioną rurkę ptfe, którą włożyłem do hotendu bezpośrednio z opakowania. Wszystko rozkręciłem i przy dokręcaniu już na gorąco skręciłem gwint w heatbreaku :crazy: . I Stąd moje pytanie czy jest sens dokupować samą część czy może znajdzie się jakiś tani hotend, który będzie przygotowywał drukarkę to wyższych temperatur oraz poprawi jakość wydruków?
Myślałem o czymś takim:
https://nowinko.pl/zestaw-hotend-e3d-v6 ... ka-12v-24v

Może ktoś posiada ten model i wie jakie ulepszenia (modyfikacje) warto w nim zastosować? Z góry dziękuje za odpowiedź i proszę o wyrozumiałość, jeszcze dużo nauki przede mną :)
Awatar użytkownika
azael
Postów w temacie: 1
Posty: 102
Rejestracja: 19 sty 2021, 12:00
Lokalizacja: Silesia
Drukarka: Voron 2.4r2
x 26

Re: Świeżak i Sapphire plus

Post autor: azael »

Ja zrobiłem coś takiego: https://www.thingiverse.com/thing:4911541 Robi robotę i to dobrze.
Z tym, że mocowanie wentylatora hotendu, a w zasadzie cały front musisz przerobić, bo się nie mieści karetka w polu roboczym.
skoVoronek 2.4
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 2
Posty: 1434
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Świeżak i Sapphire plus

Post autor: cyfron »

Wymiana wentylatorów w SapphirePro obowiązkowa, bo te w zestawie to szmelc.
Założyłem chłodzenie wg własnego projektu z dolozonymi napinaczami pasków, który nie ogranicza pola druku.

https://www.printables.com/pl/model/578 ... pphire-pro
Awatar użytkownika
fifrak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 74
Rejestracja: 13 lis 2021, 19:01
Lokalizacja: Częstochowa
Drukarka: Sapphire Pro
x 1

Re: Świeżak i Sapphire plus

Post autor: fifrak »

Jak chcesz hotend lepszej jakości i do druku w wyższych temperaturach, to jak już to zakup sobie od trianglelab V6 albo dragon'a.
Biorąc V6 skompletuj sobie go wówczas najlepiej platerowanego bloku grzejnego, podobnie dyszy, do tego dołóż tytanowy albo bimetal heatbreak.
Pamiętać tylko musisz wówczas też o odpowiednio mocnej grzałce i sensorze, który takie temperatury obsłuży, zasadniczo dużego wyboru nie masz...zostaje Ci sonda PT100 plus płytka wzmacniacza. Niestety to nie jest najtańsze rozwiązanie...

Ewentualnie jak chcesz to mam na sprzedaż stock'owy od SapphirePro hotend, tzn. dysza, heatbreak, blok grzejny; dodatkowo mam do niego 3 sylikonowe skarpety i dwa heatbreak'i zapasowe, tylko jeśli chodzi o nie każdy mam inny, jeden "klasyczny", drugi kompletnie przelotowy i trzeci z rurką PTFE.
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Świeżak i Sapphire plus

Post autor: tapy »

Hotbreak w Sapphire to jakieś nieporozumienie, firaneczka często pęknięta już fabrycznie. Dziś zakupiłem Red Lizard Q1 i jak dojdzie to dam znać jak on się sprawuje, bo wygląda na takiego, że można go użyć bez przeróbek w miejsce Chimery od TT.
Falko
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2022, 21:34

Re: Świeżak i Sapphire plus

Post autor: Falko »

Dziękuję wszystkim za rady, obecnie czekam na nowy hotend, w międzyczasie będę musiał wydrukować karetkę pod e3d v6. Przede wszystkim na początku ją rozkręcę i wyczyszczę śruby osi z oraz prowadnice a następnie nasmaruję, później skupię się na lepszych wentylatorkach i napinaniu pasów jak i szklanym stole.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 2
Posty: 1434
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Świeżak i Sapphire plus

Post autor: cyfron »

Przede wszystkim zwróć uwagę na poprawność montażu prowadnic liniowych. Chińczyki skręcają to na pałę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”