Filament DD - wpadka?

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Ciaho
Postów w temacie: 1
Posty: 231
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:48
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa MK3S+
x 335
Kontakt:

Re: Filament DD - wpadka?

Post autor: Ciaho »

Cześć,

Tu Adam z Devil Design. Pierwsze - sorry za wpadkę, widzę tylko fotki ale mniej/więcej mogę to siebie zobrazować i mam też podejrzenia dlaczego tak to wygląda. NIemniej jednak bez filamentu a przed wszystkim kartonów z etykietą - nic więcej nie mogę stwierdzić.

Same zdjęcia mi nie wystarczą do znalezienia przyczyny, muszę poznać więcej szczegółów. Proszę osoby, które otrzymasły taki filament o kontakt. Z pewnością wymienimy na dobry ale ważniejsze dla nas jest znaleźć przyczynę takiego zjawiska. Wiele takich i podobnych problemów pojawia się podczas produkcji, jest to "normalne" w firmach produkcyjnych. Mimo, iż nikt tego nie chce widzieć i przyznać - błędy się zdarzają.
Wiele z tych problemów rozwiązaliśmy skutecznie w przeszłości i nie mamy podobnych defektów. Niemniej jednak zawsze pojawia się coś nowego w naszej produkcji. Jak tylko znajdziemy źródło - z pewnością zmienimy proces lub procedury, które do tego doprowadziły.

Proszę bardzo o zwrot tych szpulek - najlepiej w oryginalnych opakowaniach. To istotne dla nas.
Wszystkie produkty wymienimy oczywiście na nowe.

Przepraszam za błędy - niestety obecnie Marek jest na urlopie a cała ekipa Devil Design ma przerwę do poniedziałku 20.6.
Ja osobiście będę w pracy dopiero 21.6 i wtedy się tym zajmę. Z góry dziękuje za zrozumienie i cierpliwość.
Taki okres:)
Pjoter, Andrzej_W, Mati, emartinelli, Adinfo
Ciaho
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 4
Posty: 950
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: P3Steel, Prusa MK4
x 172

Re: Filament DD - wpadka?

Post autor: artur_n »

Nie mam ani pudełka ani tego felernego odcinka. Pudełka wyrzucam praktycznie odrazu po otworzeniu filamentu.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Filament DD - wpadka?

Post autor: Berg »

oj tam. Wiem co się stało. Komuś z peta spadło i tyle. Zdarza się przy każdej robocie. :D
Adinfo, alucard321pl, Andrzej_W
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Filament DD - wpadka?

Post autor: marek91 »

artur_n pisze:Nie mam ani pudełka ani tego felernego odcinka. Pudełka wyrzucam praktycznie odrazu po otworzeniu filamentu.
Zgłoś się do mnie na PW, wyślemy ci nowy.
Niestety jeśli wywaliłeś pudełko to zamyka drogę do szukania czegoś głębiej bo bez numeru partii niewiele zdziałamy.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Filament DD - wpadka?

Post autor: dziobu »

A nie ma opcji żebyście informacje techniczne kleili na szpuli, razem z typem materiału a nie kartoniku?
Pjoter, emartinelli
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Filament DD - wpadka?

Post autor: marek91 »

dziobu pisze:A nie ma opcji żebyście informacje techniczne kleili na szpuli, razem z typem materiału a nie kartoniku?
Nie ma :)
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Filament DD - wpadka?

Post autor: Marcin Gutek »

Prusa ma tę kwestię ekstra rozwiązaną

na każdej rolce kod QR wszelkie informacje, itp

dla Mnie bajka, wiem, to dodatkowy koszt.... ale ;)

Nie wiem jeszcze jak w innych slicerach, ale ich slicer świetnie podaje ilość filamentu na dany wydruk - wagowo łącznie z rolką

Czasami mam jakieś resztki, które wykorzystuje po zważeniu, na oko mało się wydaje... a po zważeniu okazuje się że styknie :good:
Załączniki
Prusa.jpg
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: Filament DD - wpadka?

Post autor: Jarewa »

Nie no najlepiej ma da XYZ printing bo ma w filenamencie chip i drukarka sama wie jaki materiał i ile na szpuli zostało ile potrzebne..

Ale panie za takie rarytasy się płaci w przypadku szpuli rolka 0,6kg to wydatek 180zl. I w dodatku drukarki mają blokadę na inny filenament..

Więc to chory pomysł z punktu ekonomicznego (wiem są już chipy na zdjęcie blokad) na co i komu to potrzebne.
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Filament DD - wpadka?

Post autor: Marcin Gutek »

ok, bez przesady... rolka prusy to koszt aktualnie u nich 129 zł, na popularnym portalu aukcyjnym 145 zł - za rolkę 1 kg, więc do poziomu cenowego XYZ printing jeszcze daleko

rolka filnamentu Devil 1 kg - w sklepie botland - 100 zł

Więc każdy ma wybór....
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
norbud
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2022, 16:00
Kontakt:

Re: Filament DD - wpadka?

Post autor: norbud »

ja zgłaszałem. producent rzeczywiście dosyć szybko się odniósł, aż się sam zdziwiłem ale ostatecznie wszystko udało się pozytywnie rozwiązać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”