Sprawa chyba podstawowa, czy warto brnąć w SKIPR ?

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Jureq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 24
Rejestracja: 02 lut 2017, 22:10
Lokalizacja: Lublin k/Świdnika
Drukarka: prusakolep CTC

Sprawa chyba podstawowa, czy warto brnąć w SKIPR ?

Post autor: Jureq »

Nie wiem czy to normalne ale mam w sobie takie coś że lubię sobie utrudniać życie.
Bliższe spotkanie (bo romans to zbyt wiele) z drukiem 3D zaczynałem od drewnianego klona Prusy, potem była delta, chwila przerwy ze względu na inne priorytety, jakiś czas temu zakochałem się w Sermoon D1 ale było mało to popełniłem również Vorona 2.4 i ... ten mnie nie zachwycił. Wpadłem na pomysł żeby na bazie tanich "profesjonalnych dwóch drzew z szafiru" zrobić coś innego, mniejszego niż Voron ale drukującego nie gorzej niż stockowy Sermoon.
Wymyśliłem że zasadzę do tej konstrukcji wydumkę MKS'a: SKPIR z LCD PI TS35 z Klipperem, czy ktoś ma może już jakieś doświadczenia z tą elektroniką i będzie w stanie odwieść mnie od tego pomysłu ? :DD
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1595
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 365

Re: Sprawa chyba podstawowa, czy warto brnąć w SKIPR ?

Post autor: Jarewa »

Nie warto MKS to zamknięty projekt, a o pomocy technicznej to możesz zapomnieć..
Awatar użytkownika
Jureq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 24
Rejestracja: 02 lut 2017, 22:10
Lokalizacja: Lublin k/Świdnika
Drukarka: prusakolep CTC

Re: Sprawa chyba podstawowa, czy warto brnąć w SKIPR ?

Post autor: Jureq »

Moje myśli błądziły jeszcze koło Manty z BTT ale musiałbym kombinować wyświetlacz żeby podstawy drukarki nie przerabiać stąd był pomysł na SKIPR :(
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 793
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Sprawa chyba podstawowa, czy warto brnąć w SKIPR ?

Post autor: majek »

Tak jak @Jarewa pisał - to jest niby open source, ale sam image jest zrobiony byle działał, w bash_history są jeszcze komendy jak ktoś ręcznie instalował Klippera.
O ile ktoś ogarnia linuxa i ewentualnie godzi się z myślą, że dostaje jeden image systemu i być może to będzie pierwszy i ostatni image, i koniecznie chce 2w1, to jego decyzja. W pozostałych przypadkach bym odradzał, bo:
- image został przygotowany 'byle by działało'
- nie wiadomo czy będzie updatowany
- nie jest oficjalnie wspierany przez Armbiana - została zaadaptowana jakaś wersja Armbiana, ale nie wiadomo kto i co tam pozmieniał, żeby działało i się tym nie podzielił
- płytka 2w1 wg. mnie to problem, bo jak będzie problem z którąś częścią, to później ciężej wykorzystać drugą sprawną część

Wg. mnie lepiej kupić normalną płytę i do tego osobno jakieś OrangePi czy coś podobnego. W przypadku gdy jedno się zepsuje, albo zrobimy upgrade sprzętu, to łatwiej i taniej to ogarnąć.

MKS PI czy SKIPR ma swoje zalety, czyli włączasz i działa, i jest relatywnie tanie jak za zestaw. Ale jak coś nie działa, to jest problem. I za jakiś czas też może być większy problem o ile MKS nie udostępni swoich modyfikacji z powrotem do Armbiana, żeby zapewnić tej płytce oficjalne wsparcie.
cyfron
Awatar użytkownika
Jureq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 24
Rejestracja: 02 lut 2017, 22:10
Lokalizacja: Lublin k/Świdnika
Drukarka: prusakolep CTC

Re: Sprawa chyba podstawowa, czy warto brnąć w SKIPR ?

Post autor: Jureq »

Mam skitraną maline z ekranem pod klippera ale szkoda mi jej do tego projektu dlatego myślałem o czymś 2w1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”