Problem z 3dtoch

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Adam.P
Postów w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 09 lis 2022, 10:23

Problem z 3dtoch

Post autor: Adam.P »

Posiadam drukarkę Geeetech i3 pro b z płytą gt2560 rev 4+ zainstalowałem czujnik 3d touch poziomowania stołu wgrałem marlina z kompilacją do tego czujnika . Czujnik wykonuje wszystkie polecenia z lcd i z programu przez usb. (podłączenie czujnik jest prawidłowe ). Po wydaniu komendy pozycja zerowa - nie wysuwa się szpilka dysza opuszcza się i prze na stół .włączenie testu sondy M48 taka sama sytuacja co na to poradzić - ofsety x y z ustawione są prawidłowo dlaczego tak się dzieje
Adam.P
Postów w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 09 lis 2022, 10:23

Re: Problem z 3dtoch

Post autor: Adam.P »

Jeżeli temat wyjdzie i ta drukarka ruszy z kalibracją stołu - zapłatą może być czujnik blutuch bo kupiłem dwa.

Adam.P
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 3
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: Problem z 3dtoch

Post autor: artur_n »

Sprawdź przewody czy połączenia są pewne, miałem tak, że czasem dysza się nie wysuwała (możliwe, że przez dość długie przewody) aczkolwiek raportowane to było jako błąd i drukarka nie jechała.

Dodatkowo do przejrzenia konfiguracja marlina oraz co masz ustawione jako krańcówka Z?
Adam.P
Postów w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 09 lis 2022, 10:23

Re: Problem z 3dtoch

Post autor: Adam.P »

Jeżeli chodzi o przewody i połączenia to sprawdzone po 100 razy przepinane ( końcówka z przewodami czarnym i białym wpięta z min) wykonywane różne kalibracje mam wgranego Marlina 2.1.1 z funkcją blTouch . Czujnik wykonuje wszystkie komendy z ekranu led - wysunięcie szpilki, schowania , resetuje się .Lecz po komendzie ustawienie punktu zerowego - szpilka czujnika nie wysuwa się i głowica jedzie w dół bez zatrzymania mimo ustawienia offsetów. Nie mam dostatecznej wiedzy aby grzebać w marlinie i nie wiem jak - co jest ustawione jako krańcówka z .

Adam.P
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 3
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: Problem z 3dtoch

Post autor: artur_n »

Marlina masz już skompilowanego czy możesz zajrzeć do kodu?
Adam.P
Postów w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 09 lis 2022, 10:23

Re: Problem z 3dtoch

Post autor: Adam.P »

Podpowiedz - jak to zrobić .
Adam.P
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Problem z 3dtoch

Post autor: McKee »

W startowym g-code (slicera) przed pomiarem punktu zerowego wysuń szpilkę. Potem pomiar i następnie schowanie szpilki. 3 komendy po prostu (i każda oddzielnie ci działa?).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Adam.P
Postów w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 09 lis 2022, 10:23

Re: Problem z 3dtoch

Post autor: Adam.P »

Wpisuje w repeter hosta komendę M280 P0 S10 i doje z ekranu pozycja zerowa . Szpilka się wysuwa i wsuwa jedzie w dół w połowie drogi chowa się i głowica wali w stół . Po wpisaniu w slicera cura przed wydrukiem po G28 komendy M280 P0 S10 nic się nie dzieje efekt taki sam prawdopodobnie robię coś żle i działam po omacku . Lepiej jak mam do wykonania coś krok po kroku

Adam.P
Adam.P
Postów w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 09 lis 2022, 10:23

Re: Problem z 3dtoch

Post autor: Adam.P »

Temat zakończony rezygnuje z dalszych modernizacji
Adam.P
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 3
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: Problem z 3dtoch

Post autor: artur_n »

Nie ma co się poddawać musisz podać więcej informacji.
Źródło softu który wrzucasz do drukarki.
Gcode startowy

Link z zakupionym 3d touch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”