żywica czyszczona wodą

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
bukszpryt
Postów w temacie: 2
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

żywica czyszczona wodą

Post autor: bukszpryt »

czy żywice opisane jako do czyszczenia wodą (water washable) rzeczywiście nadają się do czyszczenia w samej wodzie i można z nimi uniknąć używania ipa? czy woda i myjka ultradźwiękowa wystarczy?

mam już w drodze drukarkę msla i kombinuję jak tu przygotować dla niej miejsce, żeby dało się coś podrukować w mieszkaniu.
freitag
Postów w temacie: 1
Posty: 64
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:29
Lokalizacja: Łazy
Drukarka: własna :-)
x 21

Re: żywica czyszczona wodą

Post autor: freitag »

Cześć,
drukuję takimi żywicami Anycubic i potwierdzam że myje się w wodzie. I jeśli chodzi o zapach to przy tych żywicach...Moja subiektywna ocena: uważam że jest znośny, a na pewno nie drażniący.
pozdrawiam Irek
middam
Postów w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2016, 08:53
Lokalizacja: Wroclove
x 2

Re: żywica czyszczona wodą

Post autor: middam »

Ja używałem to tej pory dwóch rodzajów na drukarce FlashForge Foto 8.9s
- jedna to żywica flashforge ABS-Like i zapach był odczuwalny ale znośny, wydruki czyszczone w IPA i myjce
- druga to Anycubic Basic - też myta IPA - i tu zapach był już nie do wytrzymania, nawet w dużym pomieszczeniu w pobliżu drukarki nie dało się wysiedzieć
Z drukiem z żywicy u mnie dopiero początki ale bez porządnej maski i dobrej wentylacji to bym się w to nie bawił.
bukszpryt
Postów w temacie: 2
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: żywica czyszczona wodą

Post autor: bukszpryt »

Na ten moment plan jest taki, żeby drukarka stała w zamykanej, uszczelnianej szafce. Do tego do dorobienia jakiś filtr powietrza z węglem aktywowanym. Nie bardzo mam jak zrobić odprowadzenie powietrza na zewnątrz.
SzymonS
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 09 gru 2022, 12:46

Re: żywica czyszczona wodą

Post autor: SzymonS »

Witam. Na pewnym chińskim portalu znalazłem taką żywicę za 123 zł. czy ona różni się czymś od tej z naszego portalu aukcyjnego ? nazwa ta sama butelka taka sama firma ta sama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”