Wieeeeelokąt zamiast koła

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 7
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Wieeeeelokąt zamiast koła

Post autor: roman »

szkoda czasu, to było do jakijś tam wersji FC, a później to już tylko do widoku użytkownika, a przynajmniej gdzieś tam pisali aby tak używać. A jak jest w rzeczywistości to nikt nie wie ;) A tym bardziej gdzie są patrametry "normalnego eksportu" (czyli zaznaczenie obiektu i ctrl+e) to tym bardziej ch. go wie... jak znajdziejsz to się podziel proszę bo i ja się chętnie dowiem ;)
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 7
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Wieeeeelokąt zamiast koła

Post autor: roman »

J.A. pisze: widocznego efektu w Cura nie było
czyli, że dalej nie działa, tak? A możesz tu zapodać projekt w FC ?
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 7
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Wieeeeelokąt zamiast koła

Post autor: roman »

A, już chyba wiem co masz nie tak, jak robiłeś wypuszczenie po okręgu tej podstawki to wtedy był parametr dotyczący "precyzji" tego działania, tę podstawkę trzeba zrobić jeszcze raz z większą precyzją, ale nie pamiętam dokłądnie w którym miejscu to się ustawia
J.A.
Postów w temacie: 12
Posty: 230
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Wieeeeelokąt zamiast koła

Post autor: J.A. »

@roman, czyli obrócić ponownie sam szkic?

Edyta się wtrąciła.
Wywaliłem wszystko, zostawiłem tylko szkic do obrócenia. NIC. Nie ma żadnych opcji poza osią obrotu i kątem. Efekt identyczny.
Zaraz jeszcze zrobię te problematyczną ścianę jako cylinder, bo tylko to mi do głowy przychodzi, że ze stożkiem se FC nie radzi.
Edyta wraca.
Nie działa, nawet na cylindrze i jak się przyjrzeć to wielokąt jest na wszystkich ścianach cylindra, tylko, że jego ścianki są mniejsze przy mniejszych średnicach.
Załączniki
Screenshot 2022-12-20 o 18.18.04.png
Podstawka.FCStd.zip
Proszę cały projekt w zipie
(128.24 KiB) Pobrany 37 razy
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 7
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Wieeeeelokąt zamiast koła

Post autor: roman »

U mnie działa przez "create mesh". Może w tesselacji wybierz tryb Mefisto, i jak dasz max edge length coś w stylu 0.1mm to już na pewno będziesz miał trójkąty jak ziarenka
J.A.
kawaled6
Postów w temacie: 1
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2020, 20:01
Lokalizacja: Olkusz
Drukarka: Anet A6, Ender 3
x 15

Re: Wieeeeelokąt zamiast koła

Post autor: kawaled6 »

Format w jakim eksportujesz plik i otwierasz go w slicerze to *.stl, geometria jest tutaj zapisywana jako zbiór punktów połączonych w trójkąty i nie da się tego przeskoczyć, ponieważ tak to właśnie działa (dyskretyzacja postaci geometrycznej czy jakoś tak się to fachowo nazywa :)).

Możesz jedynie zwiększyć rozdzielczość tego zapisu przez co łuki będą się składać z większej ilości odcinków i będą "gładsze" ale to już raczej jest kwestia samego eksportu to formatu *.stl i wybrania parametrów a nie generowania geometrii w FC.
Anet A6 - po modyfikacjach
Ender 3 - po modyfikacjach
J.A.
Postów w temacie: 12
Posty: 230
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Wieeeeelokąt zamiast koła

Post autor: J.A. »

roman pisze:U mnie działa przez "create mesh". Może w tesselacji wybierz tryb Mefisto, i jak dasz max edge length coś w stylu 0.1mm to już na pewno będziesz miał trójkąty jak ziarenka
Podałeś przepis na zwis FC :-P znaczy przegiąłem bo ustawiłem 0,01 mm.
Ale mniej wymagające ustawienie dało pozytywny efekt.
Załączniki
Screenshot 2022-12-20 o 19.01.17.png
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3232
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Wieeeeelokąt zamiast koła

Post autor: morf »

tak tylko informacyjnie, nie wnikająć z bebechy Twojej drukarki -> jesli przy wydruku bedziesz miał przestoje na łukach a w wyniku czego bloby to moze płytka "nie wyrabia".
No chyba ze masz jakiegos 32-bit albo klipper to nie bylo tematu.
Kiedys RAMPS z repetierem potrafił "kaszleć" ;-)
Berg
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Wieeeeelokąt zamiast koła

Post autor: dziobu »

Pewną łatą jest wewnętrzna funkcja Marlina która łączy małe segmenty w większe żeby się zbytnio nie rozdrabiać. Chodzi o "MIN_STEPS_PER_SEGMENT".

Niemniej...jest jeszcze praktyka: 8-bitowy AVR (słaby), delta (wymagająca konstrukcja) i "MIN_STEPS_PER_SEGMENT" na 1. Czyli najgorzej jak się da. Działa to tak:
viewtopic.php?f=66&t=3140&start=60#p54734
viewtopic.php?f=66&t=3140&start=60#p54743
viewtopic.php?f=66&t=3140&start=80#p54943
morf, Berg
J.A.
Postów w temacie: 12
Posty: 230
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Wieeeeelokąt zamiast koła

Post autor: J.A. »

Do druku 3D podchodzę (na razie, ale jak siebie znam to raczej tak zostanie) jak do wiertarki czy innego narzędzia. Wydruk ma spełnić pewne oczekiwania. Ni mam zapędów artystycznych, ani nie drukuję zabawek. Potrzebuję jakiś element, którego nie kupię, który mogę wymodelować i wydrukować, to go wydrukuję. Oczywiście musi spełniać pewne warunki brzegowe typu przyzwoity wygląd, wytrzymałość etc. Ale nie wymagam od drukarki o wartości kilku noclegów w przyzwoitym hotelu precyzji profesjonalnego plotera CNC za kilkadziesiąt tysięcy. Na razie wygląda na to, że zakup tej drukarki nie był złym pomysłem.

Bardzo dziękuję :piwo: WSZYSTKIM za pomoc i cenne uwagi. Obstawiam, że ten problem został rozwiązany w końcu jutro też jest dzień i trzeba dać szansę innym problemem by się pojawiły. :D
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”