Powiela sygnał na eksrudery

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
ak95
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2017, 01:48

Powiela sygnał na eksrudery

Post autor: ak95 »

Hej. Zmontowałem dziś diamond hotend. Póki co na dwa ekstrudery. Przeprowadziłem konfigurację oprogramowania Repetier, ale w momencie kiedy w programie Repetier Host, włączam na kontroli ręcznej wsuwanie/wysuwanie filamentu, naraz działają obydwa ekstrudery, mimo wyboru konkretnego, czyli ekstruder 1 lub ekstruder 2.

W konfiguracji zaznaczam opcje:
+ Mixing Extruder (1 Nozzle/heater + 2 or more filament feeder) (MIXING_EXTRUDER)
+ Extruders share same heater from extruder 0 definition (SHARED_EXTRUDER_HEATER)

Dziwne, że w momencie kiedy zaznaczone są powyższe opcje, jak dodaję ekstruder to jedyne opcje jakie można wybrać to:
Invert motor direction
Invert enable signal
Enable motor mirroring

Wszystkie opcje odnośnie kroków/mm czy czegokolwiek znikają. Oczywiście uzupełniam je później czy to w pliku configuration.h, czy przez program repetier host.

Oczywiście opcja ditto jest wyłączona:
- Enable ditto printing (send same signals to extruder 0 and 1)

Jakie pomysły co może być przyczyną?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Powiela sygnał na eksrudery

Post autor: dragonn »

Normalne, poczytaj sobie co to jest http://www.reprap.org/wiki/Repetier_Color_Mixing to służy do mieszania fialmentów co włączyłes.
ak95
ak95
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2017, 01:48

Re: Powiela sygnał na eksrudery

Post autor: ak95 »

Dzięki. Ogarnąłem o co chodzi. Stworzyłem 3 wirtualne ekstrudery.
Czarny (1 czarnego, 0 białego)
Biały (0 czarnego, 1 białego)
Szary (1 czarnego, 1 białego)

Póki co wydruk tak się prezentuje:
multikolor.jpg
od lewej: czarny, szary, biały

Niestety trzeba będzie się bardziej pobawić w ustawienia retrakcji, jak również pomyśleć o jakimś kawałku wydruku, gdzie głowica będzie mogła się czyścić z zalegającego w niej danego koloru filamentu.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7565
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2669

Re: Powiela sygnał na eksrudery

Post autor: Berg »

Nie udało mi się ogarnąć konfiguracji w Repetier 1.0 dwóch extruderów na jednej głowicy.
Wg tego poradnika należy po prostu ustawić piny termistorów, grzałek tak samo dla ext1 i ext2
https://www.distechautomation.com/pages ... uide#1.022

z kolei wg poradnika dla Cyklopa od e3D
https://e3d-online.dozuki.com/Guide/Cyc ... 49?lang=en
należy jedynie ustawić MIXING_EXTRUDER . przy tym ustawieniu bez sensu znika cała konfiguracja drugiego silnika w konfiguratorze.

W pierwszym przypadku widzę dwa ekstrudery w Repetierze na wyświetlaczu, oba pokazują tą samą temp ale nie działa drugi silnik. Przykładowo kręcę pokrętłem przesuwając filament a odległość cały czas pozostaje 0mm. To by znaczyło że to jest jakiś kłopot firmware a nie samego połączenia silnika.

W drugim przypadku, konfiguracji od E3D, nie dizałają oba silniki ext1 i ext2

jakiś pomysł?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”