Konfifuracja I3

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
3DScribe
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 36
Posty: 46
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:23
Drukarka: Prusa i3 Alu,
x 1

Konfifuracja I3

Post autor: 3DScribe »

Witam nie dawno skończyłem składanie drukarki 3d (ogulnie to historia tej drukarki jest taka ze zamówiłem ja zmontowana razem z rama ale podczas owego transportu rama sie rozwaliła :shock: drukarke kupiłem w dobrej cenie wiec postanowiłem zrobic nowa rame).Pierwszy problem jaki napotkałem po zmontowaniu to ruch silnika osi x przy komendzie auto home ,zamiast isć w strone krańcówki idzie w druga strone ,problem zapewne tkwi w konfiguracji drukarki do starej ramy ,pobrałem program repetier host ale podczas klikniecia wyszukaj drukarke pokazuje ze port com 1 nie istnieje wiec ustawiłem na auto I pokazuje ze nie wykrywa podłaczenia ,napisze jak napotkam wiecej problemów.
q3ok
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 149
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:18
Lokalizacja: SL/SK
x 11

Re: Konfifuracja I3

Post autor: q3ok »

> MK2Clone http://prusaclone.wordpress.com/ <
> Revision 2 #inprogress http://mk2clone.dozuki.com/ <
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Konfifuracja I3

Post autor: dragonn »

Najpierw może ustalmy czy w ogóle komp widzi CI drukarkę. Później jaki soft tam masz :D. Po podłączeniu drukarki w menadżerze urządzeń pojawia Ci się nowy Port COM?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: Konfifuracja I3

Post autor: Berg »

pasował by wiedzieć jeszcze jaki masz, chcesz tam mieć soft, jaką elektronikę. Zazwyczaj zdjęcia są bardzo pomocne.
Co do kierunku pracy silnika warto przestudiować linki, które podal @q3ok a na początek może po prostu obrócić wtyczkę od silnika o 180

EDIT: przeczytałem na czacie, że MKS gen - możesz zamienić piny we wtyczce używając małego śrubokręta. Ale tak czy inaczej musisz opanować temat rekompilacji softu, więc pewnie nie warto jednak iść od tej strony.
3DScribe
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 36
Posty: 46
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:23
Drukarka: Prusa i3 Alu,
x 1

Re: Konfifuracja I3

Post autor: 3DScribe »

P_20170608_220314.jpg
P_20170608_220245.jpg
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Konfifuracja I3

Post autor: dragonn »

zakładając że nie wiesz jaki tam soft siedzi ale system widzi Ci port COM to połącz się poprzez protoface i w momencie łączenie wywala cała listę komunikatów, miedzy innymi pisze tam co masz za soft.
3DScribe
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 36
Posty: 46
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:23
Drukarka: Prusa i3 Alu,
x 1

Re: Konfifuracja I3

Post autor: 3DScribe »

Podłączyłem drukarke do komputera I ja wykrywa ale pokazuje komunikat driver error ,szczerze to nie mam pojecia jaki soft na niej jest ale zakładam ze Marlin.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Konfifuracja I3

Post autor: dragonn »

To najpierw trzeba rozwiązać problem driver error bo inaczej to nic sobie w płytce nie zmienisz, chyba najpierw należy uderzać tutaj http://reprap.org/wiki/MKS_GEN#MKS_Gen_USB_Driver
3DScribe
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 36
Posty: 46
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:23
Drukarka: Prusa i3 Alu,
x 1

Re: Konfifuracja I3

Post autor: 3DScribe »

Pobralem odpaliem ale wyskakuje komunikat "jezeli twoje urzadzenie usb jest podaczone odacz je ,kliknij kontynuj aby usunac sterowniki.
3DScribe
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 36
Posty: 46
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:23
Drukarka: Prusa i3 Alu,
x 1

Re: Konfifuracja I3

Post autor: 3DScribe »

:D Jest udao mi sie polaczyc drukarke pobralem CDM i dziala repetier host wykryl drukarke.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”