Jaki All metal hotend do Endera 3

Awatar użytkownika
verex
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2018, 11:18
Lokalizacja: Tczew/London
Drukarka: Ender 3, FBear Ghost
Kontakt:

Jaki All metal hotend do Endera 3

Post autor: verex »

Cześć,
W oczekiwaniu na kuriera z drukarką patrzę sobie na części, żeby od razu móc przystosować ją pod swoje potrzeby. Jedną z nich jest wymiana hotendu w Ender 3 na full-metal z dyszą z hartowanej stali, żeby móc obsłużyć filamenty z włóknami węglowymi oraz nylony, które wymagają wysokich temperatur druku. No i szukam, ale ciężko znaleźć jaką konkretną informację, więc pytanie do tych bardziej zaznajomionych z konstrukcją tej drukarki.
Jaki hotend kupić, żeby pasował? Poniżej kilka rzeczy, które znalazłem:

1. https://www.amazon.co.uk/Fityle-Assembl ... tal+hotend

2. https://www.aliexpress.com/item/3D-prin ... 13223.html?

3. https://www.amazon.co.uk/Improved-Versi ... tend&psc=1

4. https://www.amazon.co.uk/All-Metal-Extr ... tend&psc=1

Powyższe cztery znalazłem i teraz pytanie który z nich wybrać, aby pasował? Z informacji które są podane to niektóre są MK8 a inne MK10. Jako nowy w temacie ogarnąłem na tyle, że jest to różnica gwintów dyszy M6 i M7, ale czy oprócz tego są jakieś inne znaczące różnice? Do w pełni metalowego hotendu będę musiał się doposażyć w dyszę ze stali hartowanej i z tego co zauważyłem M6 są znacznie tańsze od M7.

Filamenty w których zamierzam drukować to przede wszystkim Colorfabb XT-CF20 (włókno węglowe) oraz Nylon PA6. Oba filamenty wymagają wysokich temperatur (240-260st) a węglowy jest na dodatek abrazyjny.

Będę wdzięczny za pomoc :piwo:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Jaki All metal hotend do Endera 3

Post autor: dragonn »

Moim zdaniem najlepiej przerobić E3D V6 oryginalne, sprawdzona jakość i dużą i łatwa ilość dostępnych części.
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Jaki All metal hotend do Endera 3

Post autor: tig33r »

Te części od trianglelab też są dobrej jakości.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Jaki All metal hotend do Endera 3

Post autor: dragonn »

Teraz widzę że pierwszy link do V6 ale klon.
Moja rada jest tak, jeśli chcesz full metal to V6 ale oryginał lub ewentualnie właśnie od trianglelab. Losowy klon z jakiegoś amazon to duże ryzyko wdepnięcia na minę.
Niestety dobry full metal to nie jest taka prosta sprawa.
Awatar użytkownika
verex
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2018, 11:18
Lokalizacja: Tczew/London
Drukarka: Ender 3, FBear Ghost
Kontakt:

Re: Jaki All metal hotend do Endera 3

Post autor: verex »

dragonn pisze:Moim zdaniem najlepiej przerobić E3D V6 oryginalne, sprawdzona jakość i dużą i łatwa ilość dostępnych części.
W jaki sposób przerobić? Są jakieś znaczące różnice techniczne względem tego oryginalnego? Z chęcią kupię lepszy sprzęt, ale chciałbym wiedzieć co potem z tym zrobić ;)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Jaki All metal hotend do Endera 3

Post autor: dragonn »

Oryginalnego tego co jest w Enderze na starcie? No to tak, duże są różnice.
W zasadzie trzeba przerobić całe mocowanie, chłodzenie itp. Ale na pewno są już gotowe projekty do tego.
Awatar użytkownika
verex
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2018, 11:18
Lokalizacja: Tczew/London
Drukarka: Ender 3, FBear Ghost
Kontakt:

Re: Jaki All metal hotend do Endera 3

Post autor: verex »

Poszukam, czy są jakieś projekty do wstawienia tego E3D V6, choć nie ukrywam że wolałbym coś nie wymagającego większych modyfikacji na początek :P
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Jaki All metal hotend do Endera 3

Post autor: dragonn »

verex pisze:Poszukam, czy są jakieś projekty do wstawienia tego E3D V6, choć nie ukrywam że wolałbym coś nie wymagającego większych modyfikacji na początek :P
Na początek to warto zacząć od zwykłego filamentu :P, a później się rzucić na jakieś carbony. Ale to szczegół.
Jest jeszcze jedna opcja - micro-swiss, osobiście z tym producentem nie miałem styczności ale z tego co się orientuję to ich wyroby są też dobrej jakości a mają kit dla CR-10 https://store.micro-swiss.com/products/ ... -for-cr-10 który powonień pasować też do Endera 3
Awatar użytkownika
poharatek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 147
Rejestracja: 20 paź 2018, 21:28
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Drukarka: Creality Ender 3
x 93

Re: Jaki All metal hotend do Endera 3

Post autor: poharatek »

Słuchaj, nie wiem, jakie nadzieje wiążesz z tym Enderkiem i co pierwszego dnia chcesz na nim drukować, ale moim zdaniem wymiana hotendu, to nie jest coś, co musi zostać na "dzień dobry" w nim zrobione.
Natomiast zanim kurier Ci go przyniesie, to zaopatrz się w:
1) Szybę o wymiarach 235x235 mm, o grubości 4mm, bo ku..ica Cię strzeli przy próbach poziomowania krzywego stołu, (o na 99% będzie on krzywy ;) ), przy okazji płyn do mycia szyb z octem, koniecznie z octem do mycia tejże szyby ew. jakieś mazioje do poprawy adhezji (Hegron/Dimafix) - niekonieczne, jeśli zaczniesz od PLA.
2) Sprężyny do stołu (bo zestawowe są cholernie miękkie), żebyś nie musiał go co 5 min. poziomować.

A potem podrukujesz i obczaisz co Ci nie pasuje w maszynie i co tam zmienić.
Być może i hotend (ale ja obstawiam, że wcześniej rurkę PTFE, złączki do niej, krańcówki, aluminiowy ekstruder itd.)

Tyle z mojego (niewielkiego) doświadczenia z Enderem

Jeszcze jedno - jakbyś się jednak zdecydował na ten hotend, to zamów sam metal, bez grzałki i wentyla, bo Ender jest zasilany 24V (a te hotendy, do których linki podałeś - 12V)
FlameRunner, Abys
Lahim
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2019, 23:11
Lokalizacja: Oświęcim
Drukarka: Ender 3

Re: Jaki All metal hotend do Endera 3

Post autor: Lahim »

poharatek pisze: A potem podrukujesz i obczaisz co Ci nie pasuje w maszynie i co tam zmienić.
Być może i hotend (ale ja obstawiam, że wcześniej rurkę PTFE, złączki do niej, krańcówki, aluminiowy ekstruder itd.)
Podczepię się ale chciałbym zasięgnąć info - czy jest coś polecanego zamiast fabrycznego ekstrudera?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”