Krzywy stół.

Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Krzywy stół.

Post autor: Berg »

takie ćwiczenie: zdejmij jedną śrubę i sprężynę. wypoziomuj używając tematu trzech albo nawet dwóch. jedną ustaw do krańcówki. Na koniec załóż czwarta i ją wypoziomuj nie ruszając pozostałych. To powinno zaowocować zerowym naprężenie szyby. Normalnie nie ma co tak kombinować ale raz warto sobie to tak ustawić.
Boston
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 104
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:42

Re: Krzywy stół.

Post autor: Boston »

Jednak coś nie tak z osią X. Obstawiam, że jeden wałek jest krzywy i obraca karetką wokół osi X. Czujnik jest na dość dużym ramieniu co potęguje efekt.

Obrazek
Boston
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 104
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:42

Re: Krzywy stół.

Post autor: Boston »

Rozebrałem oś X. Wałki krzywe.
Boston
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 104
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:42

Re: Krzywy stół.

Post autor: Boston »

Kupiłem nowe wałki. Na razie nie mam czasu poskładać, ale założyłem na oś X i mierząc zmienia się ich odległość między sobą. Od 37.90 do 38.05; podobnie jak na tamtych wałkach. Oś x mam wyciętą na laserze z blachy 3mm i rozwiercone rozwiertakiem. Otwory do +0.05.

Wiadomo, że dokładności lasera pozostawia dużo do życzenia. Jaki macie sposób, żeby to poskładać tak, żeby grało?
Awatar użytkownika
pyblo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 63
Rejestracja: 01 cze 2017, 19:36
Drukarka: Anet A8
x 1

Re: Krzywy stół.

Post autor: pyblo »

Skoro już zamierzasz sie bawić w wiercenie, może warto zrobić od razu konwersje na 3 punkty podporu/kalibracji zamiast 4. To powinno całkowicie wyeliminować problem z śrubami mocującymi wyginającymi Ci stół.


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=C1AWRU-Scy4
Boston
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 104
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:42

Re: Krzywy stół.

Post autor: Boston »

Właśnie nie rozumiem czemu ten stół nie jest poparty w 3 punktach, bardzo ułatwia to poziomowania.

Ogólnie to drukarka działa. Odległość głowicy od stołu ma mniejsze znaczenie niż myślałem. Pomiar robiłem na sporym ramieniu, sama głowica ma pewnie kilka setek do dychy różnicy. Po prostu ciężar ektrudera wykręca karetkę wzdłuż osi X. Pewnie u wszystkich przy wałkach fi8 jest taki brak zbieżności, ale ja to zmierzyłem :D. Ustawiając stół na kartkę nie czuć różnicy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”