Silnik krokowy - głośna praca ale inaczej

Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Silnik krokowy - głośna praca ale inaczej

Post autor: dragonn »

DRV to akurat dużo lepsze nie są xD.
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Silnik krokowy - głośna praca ale inaczej

Post autor: xyzyx »

Ale dźwięk powinien się zmienić jak ich użyję :-)

@rafaljot - przepraszam przeoczyłem Twoje pytanie:
"jaki masz ekstruder, że poprzedni silnik był za słaby?"
Extruder bowden MK8
DanyQsh
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 213
Rejestracja: 22 wrz 2016, 20:11
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: The Thing+Replicape
x 12

Re: Silnik krokowy - głośna praca ale inaczej

Post autor: DanyQsh »

A jaki miałeś poprzedni silnik?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Silnik krokowy - głośna praca ale inaczej

Post autor: xyzyx »

Poprzedni to 17hs4401
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Silnik krokowy - głośna praca ale inaczej

Post autor: xyzyx »

Podsumuję może bo temat dziwnie wygląda bez zakończenia, a info może się komuś przyda :-)
Otóż protestowałem jeszcze trochę i odpuściłem silnik zwróciłem do Sprzedawcy. Sprzedawca (zresztą również forumowicz) bez problemu zwrócił pieniążki więc jestem w plecy tylko koszt odesłania. Jestem za to bogatszy o doświadczenia i wiem, że dla mojej konfiguracji tj. 24v i stiki tmc 2100 (w spreadcycle) silnik SX17-1005LQCEF nie spełnia moich oczekiwań. Nie mogę powiedzieć bo moc miał rzeczywiście, ale dla mnie silnik jest po prostu w tej konfiguracji przeraźliwie głośny - nie akceptowalnie. Dodatkowo jak się okazało podczas testu mimo mocy zgubił krok identycznie jak poprzedni - co przechyliło szalę. Jako, że nie było różnicy w pracy silników poza hałasem, wróciłem do poprzedniego.
I taka ciekawostka gubienie kroku extrudera również już rozgryzłem więc wszystko śmiga jak należy.
Przyczyna nie tkwiła wcale w mechanice ani elektronice ani nawet w samej drukarce.
Otóż okazało się, że przypadkowo nadpisłem jeden z profili od petg i wydruki puszczałem na temperaturach od PLA - tak da się drukować petg przy 200stC, tylko przy większym chłodzeniu grozi gubieniem kroków extrudera ;) .
Poza tym jak się przyzwyczaicie, że jakiś profil jest dopracowany i śmiga to da się tego nie zauważyć :-)
Jeszcze słowo odnośnie tmc2100 na extruderze, Kopytko wspominał, że to nie jest dobry pomysł, moim zdaniem to również zależy od konfiguracji - w moim przypadku na chwilę obecną się sprawdza.

Podsumowując dragonn miałeś rację "zmiana była zbędna", aczkolwiek pouczająca. :D
Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”