Mendel 90 Bowden?

Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: Mendel 90 Bowden?

Post autor: DVJCODEC »

W złączkach "z gwintem" do pneumatyki to nic tam nie lata, chyba, że źle wsuniesz rurkę. Elementy zaciskające rurkę są w stałym elemencie złączki - niebieski pierścień "lata", bo ma latać - to jest dźwignia do zwalniania zacisku.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Mendel 90 Bowden?

Post autor: Kopytko »

Fabrykator.pl pisze:W złączkach "z gwintem" do pneumatyki to nic tam nie lata, chyba, że źle wsuniesz rurkę. Elementy zaciskające rurkę są w stałym elemencie złączki - niebieski pierścień "lata", bo ma latać - to jest dźwignia do zwalniania zacisku.
Chodzi mi o takie chińskie, niestety nie mają żadnej uszczelki, rurka się porusza lekko w zacisku wycinając rowek po jakimś czasie. Pisze to z doswiadczeń pracy na bowdenie około roku a nawet na 2 drukarkach z bowdenem.
Efekt moze nie występuje na pneumatycznych złaczkach, te chińskie nie mają nic wspólnego ze szczelnością :P
o te:
Obrazek
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: Mendel 90 Bowden?

Post autor: DVJCODEC »

Chińskich nie miałem w rękach, za to przerobiłem sporą ilość różnego typu ze sklepu pneumatig.eu (plastikowe z niebieskim dociskiem jak i całe metalowe) - tu nigdy nie miałem problemów.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Mendel 90 Bowden?

Post autor: Kopytko »

NO NIESTETY TRAGEDIA, SĄ TEŻ CZARNE , KTÓRE MAJĄ W ŚRODKU USZCZELKĘ KTÓRA FAJNIE TRZYMA I USZCZENIA RURKĘ. tE NIEBIESKIE NIE MAJĄ ŻADNEJ USZCZELKI JAK I NIE IZOLUJĄ ANI PRZEPŁYWU WODY ANI POWIETRZA.
Przepraszam za duze nie zauważyłem capslocka./
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”