Prowadnice reprap i3 - długość

robal
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 75
Rejestracja: 13 gru 2017, 18:15
x 5

Prowadnice reprap i3 - długość

Post autor: robal »

Na dzień dobry witam wszystkich, bo to mój pierwszy (miejmy nadzieję, nie ostatni) post.
A czy dobry to zapewne zaraz się okaże. Otóż, mniej lub bardziej ambitnie zacząłem budować tytułową drukarkę, głównie sprowadzając części z Chin. Podkusiło mnie, aby prowadnice stalowe kupić w Polsce (8mm i odpowiednio 320, 350 i 370mm). Pierwsze co zrobiłem, to wszelkiej maści linijki i zacząłem mierzyć owe prowadnice, bo już z wyglądu były podejrzane - cięte na końcach bardzo niechlujnie. Po zmierzeniu okazało się, że z każdej pary jedna jest za krótka, brakuje 4-5mm. Nigdy nie składałem tego typu drukarki, więc moje pytanie jest takie - czy od razu reklamować to badziewie, czy ten brak nie będzie przeszkadzał (konstrukcja przewiduje taki ewentualny rozjazd)? Czy te wymiary podane w specyfikacji to są absolutne minima?
Jeśli tak, to czy ktoś może w takim razie polecić godny zaufania sklep z tego typu elementami?
Jeśli podobny problem już był omawiany to prosiłbym przerzucić post w odpowiednie miejsce...
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Prowadnice reprap i3 - długość

Post autor: Tuchajbej »

To zależy od konstrukcji i tego co autor przewidział. Ja u siebie miałem obliczone bez żadnej tolerancji i moja rama też nie wybacza. Musi być pewne minimum i kropka. Ja bym reklamował jak nie masz mega presji czasu. Niechlujne docięcie to nie problem, pilnik i jest ok, ale dospawać ciezko bedzie a nie zawsze da sie ograniczyć pole wydruku by dać krótsze prowadnice.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Prowadnice reprap i3 - długość

Post autor: McKee »

Reklamować, a potem zamawiać w TDI-CAD.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”