Autoleveling dla drukarki Gate 1.0

Martinz
Postów w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 03 paź 2018, 11:43

Autoleveling dla drukarki Gate 1.0

Post autor: Martinz »

Witam,
Zwracam się do was szanowni koledzy z prośbą o pomoc przy zainstalowaniu funkcji autolevelingu w drukarce Gate 1.0.
Przejdę do konkretów :)
Generalnie chciałbym aby to wyglądało tak jak na poniższym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=SP7MDO-MXIs&t=8s
Jeśli chodzi o części mechaniczne to mam dojście do maszyn, które pomogą w realizacji elementów z aluminium. (Laser + prasa krawędziowa).
Istotną kwestią jest to czy mogę sobie to zaprojektować po swojemu, uchwyt + nóżka do serwa ?? Oczywiście wolałbym skorzystać już z wcześniej opracowanych elementów. Nie chciałbym bym odkrywać ameryki od nowa :) ( chociaż to czasami bardzo kształci)
Mam nadzieję, że mnie nie zlinczujecie :)
Pozdrawiam :piwo:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: Autoleveling dla drukarki Gate 1.0

Post autor: Berg »

kup sobie 3d touch i wydrukuj jakiś plastik do zamontowania.
https://blackfrog.pl/czujnik-poziomowan ... -1579.html

A najlepiej popraw coś w drukarce, bo autoleveling w tej konstrukcji nie powinien być potrzebny.
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Autoleveling dla drukarki Gate 1.0

Post autor: robertm »

Ja bym sobie odpuścił chyba, że masz tam inną elektronikę. Unique one ma mało pamięci jak włączysz autoleveling to będzie trzeba powywalać z softu masę innych rzeczy, aby to skompilować i wgrać. Raczej szukaj równego szkła i dobrze skręć (wypoziomuj) całość, a to poziomowanie nie będzie potrzebne. Poza tym ta elektronika nie daje możliwości włączenia zapisu pomiaru do epromu więc za każdym wydrukiem cała procedura od nowa, kolejna sprawa to krańcówka osi Z musi zostać przeniesiona w pozycję MAX co dodatkowo wydłuża czas zanim cała procedura przejdzie. GATE jest na tyle sztywny że raz dobrze ustawiony nie rozjeżdża się za bardzo, jedynie niektóre formatki stołu były lekko wypukłe co odkształcało szkło, ale to lepiej zrobić od nowa tym bardziej, że piszesz, że masz na czym.
TDI-CAD
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
Martinz
Postów w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 03 paź 2018, 11:43

Re: Autoleveling dla drukarki Gate 1.0

Post autor: Martinz »

robertm pisze:Ja bym sobie odpuścił chyba, że masz tam inną elektronikę. Unique one ma mało pamięci jak włączysz autoleveling to będzie trzeba powywalać z softu masę innych rzeczy, aby to skompilować i wgrać. Raczej szukaj równego szkła i dobrze skręć (wypoziomuj) całość, a to poziomowanie nie będzie potrzebne. Poza tym ta elektronika nie daje możliwości włączenia zapisu pomiaru do epromu więc za każdym wydrukiem cała procedura od nowa, kolejna sprawa to krańcówka osi Z musi zostać przeniesiona w pozycję MAX co dodatkowo wydłuża czas zanim cała procedura przejdzie. GATE jest na tyle sztywny że raz dobrze ustawiony nie rozjeżdża się za bardzo, jedynie niektóre formatki stołu były lekko wypukłe co odkształcało szkło, ale to lepiej zrobić od nowa tym bardziej, że piszesz, że masz na czym.
W takim razie podejmę walkę z poziomowaniem stołu. Tak jak wspomniałeś odnośnie formatki stołu, już ją wymieniłem na nową bo na załączonej do zestawu nie szło ustawić stołu za chiny, Powalczę trochę przy użyciu czujnika zegarowego i zobaczymy :)
Na chwilę obecną to poziom mojego stołu wygląda tak jak na filmie poniżej. Ustawiony był 3 lata temu i w zasadzie drukarka trochę stała nie używana ale wracam do gry i chcę mieć ustawione wszystko na tip top :)

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=QxAxx9KBI8o
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”